Міжнародні ринки капіталу

Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.072.01.E.021
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Фінанси
Лектор: доц. Ливдар М.В. к.е.н
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Надати теоретичні знання та практичні уміння, комунікацію достатні для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» і підготувати здобувачів для подаль¬шого працевлаштування за обраною спеціальністю. Це забезпечуватиметься внаслідок формування у студентів компетентностей стосовно обґрунтування фінансових рішень у міжнародному середовищі з різним ступенем невизначеності та ризику.
Завдання: -вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми з урахуванням наявних ресурсів; - здатність приймати обґрунтовані рішення; -здатність застосовувати управлінські навички у сфері фінансів, банківської справи та страхування; -здатність до пошуку, використання та інтерпретації інформації, необхідної для вирішення професійних і наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. -здатність адаптувати та імплементувати міжнародні стандарти та нормативи у практичну діяльність корпорацій у частині управління активами, капіталом, інвестиціями, фінансовими результатами, фінансовими ризиками.
Результати навчання: -розв'язання складних непередбачуваних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання, що передбачає збирання та інтерпретацію інформації (даних), вибір методів та інструментальних засобів, застосування інноваційних підходів; -здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію; - управління комплексними діями або проектами, відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах; здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Ринок фінансових послуг Фінансові інновації
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення процесу становлення міжнародного фінансового ринку, методів сегментації міжнародного фінансового ринку та сучасних інструментів хеджування валютних ризиків. Напрямки діяльності України на міжнародних фінансових ринках, процес інтернаціоналізації та глобалізації міжнародних ринків грошей і капіталів, ринки євровалют і єврокредитів, види послуг комерційних банків на ринку капіталів, методи та механізми фінансування міжнародних проектів.
Опис: Суть i форми міжнародного pyxy капіталів у сучасній економіці. 2. Міжнародний фінансовий ринок 3. Міжнародний валютний ринок у системі зовнішньо економічних відносин 4. Міжнародний кредит. Міжнародний ринок кредитів 5. Міжнародний ринок цінних паперів 6. Євроринок та його фінансові інструменти 7. Міжнародні валютно – кредитні інституції 8. Фінансова безпека на ринку капіталів
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: тестування; усне вибіркове опитування, виступи на практичних заняттях; оцінювання роботи у малих групах, оцінювання виконання та захисту контрольної роботи, індивідуального науково-дослідного завдання.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль(ПК) Виконання та захист контрольної роботи 20 Виконання та захист індивідуального завдання 33 Тестування у ВНС (7*1бал) = 7 балів 7 Усне опитування, робота в малих групах 40 Разом за дисципліну 100
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Ливдар М.В. Навчально – методичний комплекс ВНС Львівської політехніки з дисципліни «Міжнародні ринки капіталу» / М.В. Ливдар // – Сертифікат № 02290 про визнання інформаційного ресурсу у Віртуальному середовищі Львівської політехніки методичною працею з дисципліни «Міжнародні ринки капіталу», Е41-231-690/2018 від 11.05.2018 р. Адреса розміщення: http://vns.lpnu.ua/ course/view.php?id=885– 275 с. 2. Жук Є. Зарубіжна практика регулювання фінансових ринків. Інформаційно-аналітичний портал українського агентства фінансового розвитку «Україна фінансова» URL: http://www.ufin.com.ua/analit_mat/drn/020.htm 3. Державне стимулювання інноваційного розвитку суб’єктів господарювання: методологічні засади, світовий та вітчизняний досвід : монографія / за заг. ред. канд. екон. наук, доц. Л. С. Захаркіної. – Суми : Сумський державний університет, 2019. – 200 с. 4. Структурні деформації на світових фінансових ринках після 1990-х років: монографія. – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019. – 448 c.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).