Практикум з правничих компетентностей
Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни: 7.081.01.O.018
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Теорії права та конституціоналізму
Лектор: Романова Альона Сергіївна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Інтегральна компетентність (ІНТ): здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері права.
Загальні компетентності (ЗК): ЗК2. Здатність проводити дослідження на відповідному рівні. ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК7. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК9. Здатність працювати в міжнародному контенті. ЗК10. Здатність розробляти проєкти та управляти.
Спеціальні (фахові предметні компетентності (СК): СК1 Здатність застосовувати принципи верховенства права для роз’яснення складних задач і проблем, у тому числі, у ситуаціях правової невизначеності. СК2 Здатність аналізувати та оцінювати вплив правової системи Європейського Союзу на правову систему України. СКЗ. Здатність аналізувати та оцінювати вплив Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини на розвиток правової системи та правозастосування в Україні. СК4. Здатність оцінювати взаємодію міжнародного права та міжнародних правових систем з правовою системою України. СК7. Здатність застосовувати знання та розуміння основних засад (принципів) та процедур судочинства в Україні. СК8. Здатність застосовувати медіацію та інші правові інструменти альтернативного позасудового розгляду та вирішення правових спорів. СК9. Здатність застосовувати міждисциплінарний підхід в оцінці правових явищ та правозастосовній діяльності. СК11. Здатність критично оцінювати ефективність представництва і захисту прав, свобод та інтересів клієнтів. СК12. Здатність розвивати та утверджувати етичні стандарти правничої діяльності, стандарти професійної незалежності та відповідальності правника. СК13. Здатність доносити до фахівців і нефахівців у сфері права інформацію, ідеї, зміст проблем та характер оптимальних рішень з належною аргументацією. СК14. Здатність самостійно готувати проекти нормативноправових актів, обґрунтовувати суспільну обумовленість їх прийняття, прогнозувати результати їх впливу на відповідні суспільні відносини.
Результати навчання (РН): РН1. Оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання. РН 2. Співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами. РН 8. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності. РН 14. Обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування.
Знання (Зн): Зн2 Критичне осмислення проблем у галузі та на межі галузі знань.
Уміння/навички (Ум): Ум3 Здатність розв’язувати проблеми у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.
Комунікація (К): К1 Зрозуміле недвозначне донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються.
Автономія та відповідальність (АВ): АВ3 Здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Юридична компаративістика. Юридична деонтологія.
Супутні і наступні навчальні дисципліни: -
Короткий зміст навчальної програми: Практикум з правничих компетентностей – це галузь знань та практичних навиків що формується на перетині мовно-комунікативних і логіко-математичних знань у межах яких закладаються важливі для індивіда здатності мислити вербальними й знаково-символічними образами, оперувати логічними категоріями, структурувати інформацію, здійснювати основні мисленнєві операції (аналізу, синтезу, оцінювання та ін.) тощо.
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання результатів навчання студента здійснюється відповідно до 100-бальної шкали оцінювання, встановленої в Національному університеті «Львівська політехніка», згідно з Положенням про рейтингове оцінювання досягнень студентів.
Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни складається з оцінки ПК результатів навчання упродовж семестру та оцінки результатів навчання при проведенні контрольного заходу під час СК.
СК проводиться у формі заліку за накопичувальною системою, в терміни передбачені графіком навчального процесу Університету.
Залік – це форма СК результатів навчання студента з навчальної дисципліни за семестр.
На залік (З) виносяться теоретичні питання, завдання, що потребують творчого підходу та вміння синтезувати отримані знання і застосувати їх при вирішенні практичних завдань, за матеріалом, передбаченим робочою навчальною програмою дисципліни.
Рекомендована література: 1. Ковальчук В. Б., Романова А. С., Коваль І. М. Професійні компетентності юриста: навчальний посібник. Львів : Растр-7, 2021. 162 с.
2. Гвоздік О. І. Логіка доказування в юрисдикційному процесі : навч. посіб. Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2016. 130 с.
3. Хоменко І. В. Логіка: теорія та практика. Київ : Центр учб. літ., 2010. 400 с.
4. Титов В. Д. Историческое развитие философско-логических концепций языка права. Харьков : ФИНН, 2009. 432 с.
5. Щербина О. Ю. Логіка для юристів : курс лекцій. Київ : Юрид. думка, 2004. 264 с.
6. Жеребкін В. Є. Логіка. Харків : Основа, 2006. 256 с.
7. Kymlicka W. Politics in the Vernacular Nationalism, Multiculturalism, and Citizenship. Oxford: Oxford University Press, 2010. 400 p.