Кваліфікаційний екзамен
Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни: 7.081.01.O.066
Кількість кредитів: 1.50
Кафедра: Адміністративне та інформаційне право
Лектор: Бліхар М.М.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 081 «Право» зі спеціалізації «Правознавство» та підготувати студентів для подальшого працевлаштування за обраною спеціальністю.
Результати навчання: РН 2. Співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами.
РН 3. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження.
РН 7. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології у наданні правничих послуг.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Актуальні проблеми адміністративного права та процесу (судова практика)
Адміністративно-правове регулювання інноваційної діяльності
Проблеми здійснення адміністративного судочинства в Україні
Проблеми здійснення адміністративного судочинства в Україні
Проблеми правового забезпечення інформаційної безпеки
Проблеми правового забезпечення інформаційної безпеки
Електронне урядування в публічному управлінні
Підсудність справ адміністративним судам України
Проблеми правового регулювання інформаційно-комунікаційної сфери
Розгляд окремих категорій справ адміністративними судами
Короткий зміст навчальної програми: Єдиний державний кваліфікаційний іспит за спеціальністю 081 «Право»
на другому (магістерському) рівні вищої освіти
(далі - ЄДКІ) є обов’язковим компонентом атестації здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право».
Опис: Для успішного складання ЄДКІ майбутній магістр права має володіти
компетентностями, які формуються під час вивчення комплексу дисциплін
загальної підготовки, професійної підготовки та вибіркових дисциплін,
упродовж всього нормативного терміну у закладі
вищої освіти. Учасник іспиту має мати достатній рівень знань, умінь та
компетенцій, що передбачені відповідно до Наказу МОН України № 643 від 20.07.2022 року «Про затвердження стандарту вищої освіти зі спеціальності 081 Право другого (магістерського) рівня вищої освіти та Наказу МОН України № 1076 від 10 жовтня 2021 року Про затвердження програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями 081 Право та 293 Міжнародне право на другому (магістерському) рівні.
Методи та критерії оцінювання: Атестація здобувачів за другим(магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» здійснюється у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (іспитів) у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Критерії оцінювання результатів навчання: КОГНІТИВНІ РІВНІ:
Рівень А. «Знання».
Рівень В. «Знання», «Розуміння».
Рівень С. «Знання», «Розуміння», «Застосування».
Рівень О. «Знання», «Розуміння», «Застосування»
та «Аналіз»/»Синтез»/»Оцінка»
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Література:
1. Адміністративний процес: навч. посіб. / О. Ю. Салманова, А. Т. Комзюк, С. М. Гусаров та ін. ; за заг. ред. О. Ю. Салманової, А. Т. Комзюка; МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. Харків : ХНУВС, 2022. 412 с
2. Тернущак М. М. Щодо питання співвідношення категорій «адміністративний процес» та «адміністративна процедура». Jurnalul juridic national: teorie si practica. 2020. № 1. С. 62–65.
3. Адміністративний процес України : підручник / за заг. ред. Д.І. Йосифовича. Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2021. 500 с.
4. Про затвердження програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти: Наказ МОН України від 8.10.2021 № 1076/
5. Порядок атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту: постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 684 «Деякі питання атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту»
Навчально-методичне забезпечення складається з: робочих програм навчальних дисциплін, методичних вказівок для підготовки до семінарських занять та самостійної роботи, методичних вказівок для виконання контрольних робіт та електронних навчально-методичних комплексів дисциплін.
Інформаційні ресурси:
1. Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. URL: http://rada.gov.ua
2. Офіційний веб-сайт Міністерства цифрової трансформації України. URL: https://thed igital.gov.ua/ministry
3. Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського. URL: http://www.nbuv.gov.ua/
4. Юридична бібліотека. URL: http://pravo.biz.ua/
5. Союз юристів України - Всеукраїнське громадське об'єднання. URL: http://www.lawyersunion.org.ua
6. Правознавець. URL: http://www.pravoznavec.com.ua/
7. ЛІГА.net. URL: http://liga.net/
8. Юридичний портал. URL: http://jurisprudence.com.ua/
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).