Біофізичні основи інструментальної фізіотерапії

Спеціальність: Біотехнічні та медичні апарати і системи (Інтернет речей)
Код дисципліни: 7.163.03.E.018
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Електронні засоби інформаційно-комп'ютерних технологій
Лектор: д.т.н., проф. Сторчун Є.В.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен: Знати основи побудови та функціонування технічних засобів терапевтичного призначення, а також механізми дії на організм людини; Вміти оцінювати технічний стан і ефекти дії на організм людини засобів фізіотерапії.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізит: - з анатомії та фізіології людини: будова та функціональні системи організму людини; - з математики: диференціальне та інтегральне числення; - з фізики: електричні та магнітні явища, акустичне, електромагнітне випроміню-вання різних діапазонів та радіоактивне випромінюван-ня. Кореквізит: основи схемо-техніки радіоелектронних виробів.
Короткий зміст навчальної програми: Методологія та технічні засоби фізіотерапевтичного масажу і ультразвуковоє терапії. Основи та технічні засоби фізіотерапії електричним струмом. Методологічні засади та технічні засоби електростимуляційної і дефібриляційної техніки. Фізіотерапія електромагнітним полем. Прилади індуктотермії, УВЧ-терапії, мікрохвильової терапії. Світлолікування. Особливості взаємодії оптичного випромінювання з біооб’єктом. Інфрачервона терапія. Технічні засоби хромотерапії, ультрафіолетової фізіотерапії, лазеротерапії. Променева терапія. Основи взаємодії іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами. Рентгенівська терапія. Гамма-терапія: «гамма-ніж», «кібер-ніж». Магнітотерапія. Вимоги електробезпеки до медичних електричних виробів терапевтичного призначення.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль: письмові звіти з розрахунково-графічних робіт, усне опитування - підсумковий контроль: екзамен
Рекомендована література: 1.Сторчун Є.В., Романишин Ю.М., Іванов Л.П. Біофізичні основи інструментальної фізіотерапії:Навчальний посібник.-Львів: Видавництво «Растр-7»,2014.-318с. 2.Улащик В.С. Физиотерапия.-Минск, Книжній дом.-2008. 3.Жорина Л.В., Змиевской Г.Н. Основы взаимодействия физических полей с биологическими объектами: Учебное пособие.-М.:Изд-во МГТУ им. Н.Э.Баумана.-2006. 4.Электронная аппаратура для стимуляции органов и тканей.// Под ред. Р.И.Утямыше¬ва и М.Враны. -М.:Энергоиздат, 1983. 5.Москвин С.В., Буйлин В.А. Основы лазерной терапии. – Тверь: «Триада», 2006. 6.Медицинская аппаратура \ Под.ред. Ю.Ю.Елисеева -М., Эксмо.-2007.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).