Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів

8.161.00.04 Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів
Кваліфікація: Магістр з хімічних технологій та інженерії
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1 рік 4 місяці
Інститут: Інститут хімії та хімічних технологій
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Хімічна інженерія та біоінженерія
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Характеристика освітньої програми: Освітня програма базується на загальноприйнятих наукових положеннях і результатах сучасних досліджень в області хімічної технології та інженерії, в рамках якої можлива подальша наукова та професійна кар’єра. Акценти на компетенціях, які дають змогу розробляти та використовувати інноваційні технології силікатних матеріалів та виробів сумісно з розумінням аспектів управління сучасним хімічним виробництвом, методології наукових досліджень, вирішення питань професійної та цивільної безпеки на хімічному підприємстві. Акцент на ґрунтовних знаннях в області хімічної технології та інженерії силікатних матеріалів та виробів, а також здатність їх застосування в подальшій професійній і науковій діяльності. Фахівці готуються для науково-дослідної, організаційно-управлінської, господарської, комерційної та інвестиційної діяльності у хімічній та суміжних галузях промисловості. Програма передбачає поглиблене вивчення технологій тонкої та технічної кераміки, вогнетривких матеріалів і виробів, скла, ситалів, склопокрить, будівельних матеріалів на основі композиційних в’яжучих, розроблення технологічних схем та параметрів їх отримання.
Програмні результати навчання: 1. Критично осмислювати наукові концепції та сучасні теорії хімічних процесів та хімічної інженерії, застосовувати їх при проведенні наукових досліджень та створенні інновацій. 2. Здійснювати пошук необхідної інформації з хімічної технології, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі, систематизувати, аналізувати та оцінювати відповідну інформацію. 3. Організовувати свою роботу і роботу колективу в умовах промислового виробництва, проєктних підрозділів, науково-дослідних лабораторій, визначати цілі й ефективні способи їх досягнення, мотивувати і навчати персонал. 4. Оцінювати технічні і економічні характеристики результатів наукових досліджень, дослідно-конструкторських розробок, технологій та обладнання хімічних виробництв. 5. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення і презентації результатів професійної діяльності, досліджень та проєктів. 6. Розробляти та реалізовувати проєкти в сфері хімічних технологій та дотичні до неї міждисциплінарні проєкти з урахуванням соціальних, економічних, екологічних та правових аспектів. 7. Здійснювати у науково-технічний літературі, патентах, базах даних, інших джерелах пошук необхідної інформації з хімічної технології, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі, систематизувати, і аналізувати та оцінювати відповідну інформацію. 8. Володіти спеціалізованими концептуальними знаннями у сфері професійної діяльності та критично осмислювати проблеми у галузі та на межі галузей знань. 9. Інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі у широких або мультидисциплінарних контекстах. 10. Володіти сучасними методиками хімічного та фізико-хімічного аналізу сировини, напівпродуктів та продуктів у технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів. 11. Знання структури та функціонування промислових підприємств з виробництва тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів, конструкцій і принципів роботи сучасного обладнання та устаткування.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Професор Луцюк І.В.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня