Міжнародні економічні відносини (освітньо-наукова програма)
3.292.00.00 Міжнародні економічні відносини (освітньо-наукова програма)
Кваліфікація: Магістр міжнародних економічних відносин
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1 рік 9 місяців
Інститут: Інститут економіки і менеджменту
Кількість кредитів: 120 кредитів ЄТКС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Міжнародні відносини
Особливі умови вступу: -
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Атестація здійснюється у формі кваліфікаціййного екзамену та публічного захисту кваліфікаційної магістерської роботи (іноземною мовою за бажанням студента)
Характеристика освітньої програми: Освітньо-наукова програма ґрунтується на фундаментальних постулатах міжнародних економічних відносин та результатах сучасних наукових досліджень у сфері інноваційного розвитку теорії і практики міжнародної економіки. Спрямована на розвиток теоретико-методологічної та методико-прикладної бази міжнародних економічних відносин з акцентуалізацією новітніх тенденцій розвитку світового господарства, що поглиблює фаховий світогляд і забезпечує підґрунтя, в рамках яких можлива подальша професійна наукова кар’єра.
Освітньо-наукова програма має три практичні лінії:
міжнародний бізнес, міжнародна інвестиційна та інноваційна діяльність, економіка митної діяльності
Програма передбачає вивчення сучасного наукового доробку в царині міжнародних економічних відносин на макро- та мікрорівнях, моделей відкритої економіки та стабілізаційної політики, способів оцінки валютних і фінансових ризиків, застосування адекватних емпіричних інструментів економічного дослідження, необхідних для сучасного економічного аналізу та визначення стратегії діяльності приватних компаній і державних структур. Передбачено проведення проблемно-орієнтованих лекційних курсів, практикумів та самостійної науково-дослідної роботи.
Програмні результати навчання: 1. Мати необхідні для професійної діяльності знання та навички з ділових комунікацій у сфері міжнародних економічних відносин, а також ефективно спілкуватися на професійному та соціальному рівнях, включаючи усну та письмову комунікацію іноземною мовою/іноземними мовами.
2. Креативно мислити, проявляти гнучкість у прийнятті рішень на основі логічних аргументів та перевірених фактів в умовах обмеженого часу і ресурсів на засадах використання різних діагностичних методологій провідних міжнародних організацій
3. Систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних задач практичних проблем з урахуванням крос-культурних особливостей суб’єктів міжнародних економічних відносин.
4. Приймати обґрунтовані рішення з проблем міжнародних економічних відносин за невизначених умов і вимог.
5. Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності та опрацюванні її результатів.
6. Аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали.
7. Досліджувати й аналізувати моделі розвитку національних економік та обґрунтовувати заходи досягнення їх стратегічних цілей в умовах трансформації світогосподарських відносин.
8. Розробляти та досліджувати адаптивні моделі вирівнювання дисбалансів та нівелювання загроз глобального розвитку, пропонувати варіанти вирішення проблем за результатами дослідження.
9. Здійснювати моніторинг, аналіз, оцінку діяльності глобальних фірм (корпорацій, стратегічних альянсів, консорціумів, синдикатів, трастів тощо) з метою ідентифікації їхніх конкурентних позицій та переваг на світових ринках.
10. Розуміти закономірності та тенденції розвитку світового господарства і феномену нової економіки з урахуванням процесів інтелектуалізації, інформатизації та науково-технологічного обміну.
11. Розуміти сутність соціального виміру глобального економічного розвитку та імплементувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин.
12. Визначати геоекономічні стратегії країн та їхні регіональні економічні пріоритети з урахуванням національних економічних інтересів і безпекової компоненти міжнародних економічних відносин у контексті глобальних проблем людства й асиметричності розподілу світових ресурсів.
13. Ідентифікувати зміни кон’юнктури ринків під дією невизначених факторів, здійснювати їх компаративний аналіз, критично оцінювати наслідки продукованих ідей та прийнятих рішень з метою прогнозування тенденції розвитку глобальних ринків.
14. Презентувати результати власних досліджень шляхом підготовки наукових публікацій і апробацій на наукових заходах.
15. Вміти продукувати та перевіряти гіпотези, визначати і розв’язувати наукові проблеми, планувати і виконувати наукове або прикладне дослідження, збирати необхідну інформацію, аргументувати висновки і презентувати результати дослідження.
16. Застосовувати сучасні методики та технології викладання у вищій школі з використанням відповідних технік комунікації, соціально психологічних засад комунікації у групі, принципів та прийомів налагодження продуктивної та етичної взаємодії на рівні «студент-викладач» та «викладач-викладач».
17. Вміти застосовувати кумулятивні знання, наукові досягнення, інформаційні технології при здійсненні досліджень у сфері міжнародних економічних відносин; інтерпретувати результати проведених досліджень, вміти їх презентувати, знаходити засоби розв’язання проблем і прогнозувати майбутні наслідки прийнятих рішень.
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та університетами України, а також вищими навчальними закладами зарубіжних країн-партнерів.
Практика/стажування: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи та навчально-дослідницька практика
Керівник освітньої програми, контактна особа: Литвин Ірина Володимирівна
Професійні профілі випускників: Робочі місця у сфері міжнародних економічних відносин: суб’єкти господарювання виробничої сфери та сфери послуг; консалтингові та логістичні компанії; банки і страхові компанії; інвестиційні фонди; міжнародні організації; органи державного управління та місцевого самоврядування; науково-дослідні інститути і лабораторії, які займаються проблемами міжнародної економіки.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Програма передбачає міжнародну академічну мобільність та активне залучення здобувачів вищої освіти і викладачів до реалізації міжнародних грантів і проектів, систематичне міжнародне освітнє та наукове стажування викладачів, використання наданого іноземними партнерами (Diamond FMS, Нідерланди) сучасного програмного забезпечення в освітніх цілях.