Управління транспортними потоками в центрі міст, частина 2

Спеціальність: Розумний транспорт і логістика для міст (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.275.04.E.023
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Транспортні технології
Лектор: к.т.н. Грицунь Олег Михайлович
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Формування системних теоретичних знань і розуміння концептуальних основ управління транспортними потоками в центрі міст, набуття практичних умінь з організації їх експлуатації. Формування бази знань, необхідної для розуміння стану та перспективи розвитку технічних засобів, що використовуються при управлінні дорожнім рухом.
Завдання: Загальні: 1. Здатність розробляти проекти та управляти ними (ЗК5). 2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність) (ЗК8). Фахові: 1. Здатність до дослідження і управління функціонуванням транспортних систем та технологій (ФК1). 2. Здатність до управління транспортними потоками (ФК7). 3. Здатність проводити оцінку транспортних систем в міській інфраструктурі (ФКС2). 4. Здатність управління транспортними потоками в містах (ФКС3). 4. Здатність визначення ефективності транспортних систем міст (ФКС13).
Результати навчання: 1. Формувати системні теоретичні знання і розуміння основних методів управління транспортними потоками в містах; 2. Здійснювати моделювання транспортних потоків у спеціалізованому програмному продукті; 3. Визначити доцільні способи та режими управління і обрати комплекс технічних засобів для їх реалізації 4. Скласти схему алгоритму функціонування системи та організувати її експлуатацію.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Управління транспортними потоками в центрі міст, частина 1; • Інтегровані транспортні системи в міській логістиці • Інтелектуальні транспортні системи
Короткий зміст навчальної програми: 1. Поняття, цілі і завдання систем управління транспортними потоками в містах. 2. Класифікація і рівні систем управління транспортними потоками в містах. 3. Методи управління транспортними потоками в містах. 4. Критерії ефективності функціонування транспортної мережі в містах. 5. Принципи та порядок розрахунку характеристик функціонування транспортної мережі в містах. 6. Структура та технічне забезпечення управління транспортними потоками в містах. 7. Диспетчерське управління рухом транспорту в містах 8. Функції технічного забезпечення диспетчерського управління рухом транспорту в містах. 9. Глобальна система контролю і управління транспортом в містах
Опис: 1. Поняття, цілі і завдання систем управління транспортними потоками в містах 2. Класифікація і рівні систем управління транспортними потоками в містах 3. Класифікація та методи управління транспортними потоками в містах 4. Критерії ефективності функціонування транспортної мережі в містах 5. Порядок розрахунку характеристик функціонування транспортної мережі в містах 6. Технічне забезпечення та логістична структура управління транспортними потоками в містах 7. Диспетчерське управління рухом транспорту в містах 8. Функції технічного забезпечення диспетчерського управління рухом транспорту в містах 9. Глобальна система контролю і управління транспортом в містах
Методи та критерії оцінювання: • захист звітів до практичних та лабораторних робіт в письмовій формі та оцінювання засвоєння лекційного матеріалу шляхом проведення контрольного заходу за тематикою лекцій у вигляді тесту (40%) • складання екзаменаційної контрольної роботи з використанням віртуального-навчального середовища НУ «Львівська політехніка» (60%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами: 1. Захист звітів до практичних та лабораторних робіт у письмовій формі шляхом проведення контрольного заходу за тематикою роботи у вигляді тесту у ВНС. 2. Проведення екзамену за результатами вивчення дисципліни, який складається з трирівневих теоретичних та практичних завдань. 3. Проведення усної компоненти за результатами написання екзамену, питання якої ґрунтуються на змісті теоретичного матеріалу та практичних завдань.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: Виконання та захист практичних робіт - 10 балів; Виконання та захист лабораторних робіт - 30 балів; Екзаменаційний контроль - 50 балів; Усна компонента - 10 балів.
Рекомендована література: 1. Е.В. Гаврилов, М.Ф. Дмитриченко, В.К. Доля, О.Т. Лановий, І.Е. Линник, В.П.Поліщук. Організація дорожнього руху. – К.: Знання України, 2005. – 452с. 2. Кременец Ю.А. Технические средства организации дорожного движения: Учебник для вузов / Ю.А. Кременец, М.П. Печерский, М.Б. Афанасьев. – М.: ИКЦ «Академкнига», 2005. – 280 с. 3. І.А. Вікович, М.М. Жук, Ю.Я. Ройко. Організація дорожнього руху. – Львів.: НУ «ЛП», 2006. – 162с. 4. Міста для людей / Йен Гел; переклад з англійської Ольги Любарської. – К.: Основи, 2018. – 280 с 5. Роджер Горем Індукований попит на транспортні послуги: розвінчання міфів : Технічний документ про сталий міський транспорт. – Ешборн, квітень 2009. – 26 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).