Інформаційне та комп'ютерне забезпечення маркетингової діяльності

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.00.M.012
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Похильченко О.А., кандидат економічних наук, доцент
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Формування у здобувачів здатності розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, знань і навичок щодо використання сучасних інформаційних систем і технологій в маркетинговій діяльності підприємства
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: загальних: - здатність приймати обґрунтовані рішення; - здатність формувати інформаційні потоки для забезпечення маркетингової діяльності; - здатність використовувати сучасні інформаційні технології; фахових: - здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу; - здатність засовувати економіко-математичні методи та моделі, обирати актуальний метод та інтерпретувати результати розрахунків та моделювання; - здатність ідентифікувати, аналізувати та оцінювати вплив факторів маркетингового середовища на діяльність організації; - здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу.
Результати навчання: Програмні результати навчання: - уміння збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення; - уміння планувати, організовувати та проводити різноманітні інформаційно-комунікативні компанії, складати медіа-плани та медіа-карти, створювати концепцію представлення підприємства у медіа-просторі, проводити медіа-розрахунки, визначати проміжні та підсумкові результати медіа компанії; - знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні інформаційні технології; - планувати діяльність підприємства в інформаційному просторі; - зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців; - прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування; - здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Пререквізит: - • Кореквізит: -
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення дисципліни спрямоване на формування у студентів системи знань з принципів організації інформаційних потоків в системі маркетингу підприємства, а також навиків використання систем інформаційного забезпечення маркетингової діяльності, інформаційні технології маркетингу, сучасні комп’ютерні технології нагромадження, обробки та обміну інформацією, а також приймати управлінські рішення з маркетингу за допомогою інформаційних технологій.
Опис: Інформація в управлінні маркетинговою діяльністю. Системи інформаційного забезпечення маркетингової діяльності. Організування збору і нагромадження маркетингової інформації. Організаційно-технічні аспекти обробки маркетингової інформації на підприємстві. Інформаційно-аналітичні методи і моделі підтримки прийняття маркетингових рішень. Сучасні програмні продукти в управлінні маркетинговою діяльністю. Особливості використання інформаційних ресурсів глобальної мережі Іnternet в маркетинговій діяльності. Локальні та регіональні інформаційні мережі в сучасних організаціях. Інформаційна безпека маркетингової діяльності.
Методи та критерії оцінювання: Методи контролю знань та умінь студента при вивченні дисципліни включають поточний контроль роботи студента: - оцінювання виконання лабораторних робіт; - усне опитування при захисті лабораторних робіт; - оцінювання виконання контрольних робіт (правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи); - оцінювання знань студентів при проведенні комп’ютерного тестування у Віртуальному навчальному середовищі за адресою http://vns.lpnu.ua/grade/edit/tree/index.php?id=2644. Завдання – тести із однією правильною відповіддю.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль (100%): виконання і захист лабораторних робіт (20 %), виконання і захист контрольної роботи (20 %), комп'ютерне тестування (60 %).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 2 бали, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 3 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 20 балів. За правильність виконання контрольної роботи студентів денної форми навчання максимально виставляється 11 балів, а за її захист – максимально 9 балів. Протягом семестру максимальна оцінка за виконання і захист контрольної роботи 20 балів. За правильну відповідь на кожне питання при комп’ютерному тестуванні виставляється по 2 бали. Зокрема, при оцінюванні повноти відповідей при захисті лабораторних і контрольних робіт: на 100 % оцінюється відповідь, яка характеризує глибоке розуміння сутності студентом проблематики, передбачає опрацювання додаткової інформації та засвідчує високий рівень засвоєння теоретичного матеріалу; на 65 % оцінюється відповідь, яка характеризує достатній рівень засвоєння студентом теоретичного матеріалу, передбачає подання стандартних пропозицій чи рішень; на 30 % оцінюється відповідь, яка характеризує достатній рівень засвоєння студентом теоретичного матеріалу, проте відповідь неповна за змістом або має неточності в формулюваннях чи передбачає подання пропозицій чи рішень, які є недостатньо обґрунтованими. Порядок та критерії виставляння оцінок: 88-100 балів – атестований з оцінкою відмінно; 71-87 балів – атестований з оцінкою добре; 50-70 балів – атестований з оцінкою задовільно; 26-49 балів – не атестований; 0-26 балів – не атестований з оцінкою незадовільно.
Рекомендована література: 1. Вітлінський В.В., Терещенко Т.О., Савіна С.С. Економіко-математичні методи та моделі: оптимізація: навч. посібник. Київ: КНЕУ, 2016. 303 с. 2. Інформаційні технології в бізнесі: навч. посібник, частина 1 / за заг. ред. І.Б. Шевчук. Львів, 2020. 455 с. 3. Маркетингова інформація: підручник / Є.В. Крикавський та ін. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. 416 с. 4. Крикавський Є.В., Дейнега І.О., Дейнега О.В., Лорві І.Ф. Маркетинговий менеджмент: навч. посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. 380 с. 5. Палеха Ю.І., Горбань Ю.І. Інформаційний бізнес: підручник. Київ: Видавництво Ліра_К, 2019. 492 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).