Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.01.E.026
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 1. Здатність до організації та управління маркетинговими проектами.
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 2. Вміти визначати цільову аудиторію заходів просування, формувати та реалізувати медіа-кампанії на принципах омніканальності, визначати їхні проміжні та підсумкові результати. КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.01.E.031
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 3. Здатність формувати адаптивний маркетинговий інструментарій ринкового суб’єкта, зайнятого у сфері нематеріального виробництва
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 4. Знати сучасні концепції та технології комплексного обслуговування споживачів із використанням критеріїв системної оптимізації роботи ринкового суб’єкта КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.01.E.036
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 6. Здатність розробляти та втілювати в життя заходи, спрямовані на формування позитивного споживчого досвіду в каналах розподілу продукції
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 5. Вміти органічно та ефективно поєднувати інструменти маркетингової товарної, цінової, комунікаційної та політики розподілу торговельного підприємства КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.01.E.041
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 7. Уміння здійснювати стратегічне, операційне та поточне планування логістичної діяльності, забезпечувати організаційну підтримку логістичних показників
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 8. Уміти демонструвати поглиблені знання методичного інструментарію оцінювання маркетингових рішень, їх впливу на фінансові показники логістичної діяльності підприємства та його ринкові позиції КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.04.E.049
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 4.2. Здатність оптимізувати текстові і візуальні матеріали з метою ефективного просування товарів та послуг підприємства в мережі Інтернет ФКП 10. Здатність до організації систем збору та аналізу даних в мережі Інтернет
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 11. Вміння планувати та реалізувати крос-платформну координацію маркетингових комунікацій в мережі Інтернет КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Наукові дослідження та семінари за їх тематикою

Спеціальність: Маркетинг (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.075.04.E.054
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: Лабораторні заняття – к.е.н., доцент Гірна О.Б., к.е.н., доц. Глинський Н.Ю.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, введення їх в середовище маркетингової діяльності підприємств
Завдання: ЗК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК2. Здатність генерувати нові ідеї (креативність). ЗК3. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт. ЗК6. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК9. Здатність до постійного самовдосконалення та оволодіння сучасними знаннями. ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати та застосовувати знання з найновіших теорій, методів і практичних прийомів маркетингу. ФК2. Здатність коректно інтерпретувати результати останніх теоретичних досліджень у сфері маркетингу та практики їх застосування. ФК3. Здатність до проведення самостійних досліджень та інтерпретації їх результатів у сфері маркетингу. ФК9. Здатність здійснювати на належному рівні теоретичні та прикладні дослідження у сфері маркетингу. ФК10. Здатність презентувати та оприлюднювати результати наукових досліджень у сфері маркетингу. ФКП 1.1. Здатність застосовувати отримані поглиблені знання класичної та сучасної теоретико-методологічної і методико-прикладної бази щодо управління маркетинговою та логістичною діяльністю підприємств, організацій, установ. ФКП 4.2. Здатність оптимізувати текстові і візуальні матеріали з метою ефективного просування товарів та послуг підприємства в мережі Інтернет ФКП 13. Вміння ефективно ідентифікувати попередні контакти зі споживачами та формувати ефективні маркетингові рішення.
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН 3. Планувати і здійснювати власні дослідження у сфері маркетингу, аналізувати його результати і обґрунтовувати ухвалення ефективних маркетингових рішень в умовах невизначеності. ПРН 5. Презентувати та обговорювати результати наукових і прикладних досліджень, маркетингових проектів державною та іноземною мовами. ПРН 8. Використовувати методи міжособистісної комунікації в ході вирішення колективних задач, ведення переговорів, наукових дискусій у сфері маркетингу ПРН 10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН 11. Використовувати методи маркетингового стратегічного аналізу та інтерпретувати його результати з метою вдосконалення маркетингової діяльності ринкового суб’єкта. ПРН 12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН 15. Збирати необхідні дані з різних джерел, обробляти і аналізувати їх результати із застосуванням сучасних методів та спеціалізованого програмного забезпечення. ПРН17. Вміти виокремлювати науково-практичні задачі дослідження та вирішувати їх із використанням положень теорій та методології маркетингу, а також загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. ПРН18. Вміти оприлюднити результати власних наукових досліджень у фаховому середовищі та презентувати їх із застосуванням сучасних технічних засобів. ПРНС 1.1. Вміти аналізувати і структурувати проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками підприємств, організацій, установ, приймати ефективні управлінські рішення і забезпечувати їх реалізацію. ПРНС 14. Здатність до інтеграції маркетингових комунікацій в електронних медіа для забезпечення системності заходів просування. КОМ1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. КОМ2. Використання іноземних мов у професійній діяльності. АіВ3. Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі: – кореквізит: спецкурс із наукових досліджень спеціальності; практикум із підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей; навчально-дослідницька практика
Короткий зміст навчальної програми: Зміст та структура дисципліни відображає основні положення, що стосуються отримання студентами системних знань у сфері маркетингу за їх тематикою, а також набуття навичок їх практичного використання. Це сприятиме оволодінню студентами теоретичних знань та практичних навичок, отриманих на практичних заняттях із дисципліни. Разом з тим, ключовою ціллю вивчення дисципліни є розвиток у студентів практичних вмінь та навичок у сфері наукових досліджень спеціальності в частині написання та оформлення наукових результатів, виокремлення об’єктів наукового дослідження, методів наукового дослідження; планування науково-дослідних робіт; етапи та форми процесу наукового дослідження; типологія методів наукового пізнання; формування та обґрунтування наукових гіпотез; оформлення результатів наукових досліджень та впровадження їх у практику; інформаційне забезпечення процесу наукового дослідження.
Опис: Аналіз наукових статей у виданнях Open source (бази даних Scopus і Web of Science ). Інформаційне забезпечення для проведення Оксфорської дебати на задану тематику. Ретроспективний аналіз наукових здобутків Нобелівських лауреатів з економіки. Проведення порівняльного аналізу магістерських освітніх програм за спеціальністю «Маркетинг» в українських та закордонних вищих навчальних закладах
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточний контроль роботи студента: - оцінювання знань студентів на лабораторних заняттях (оцінювання виконання лабораторних робіт та завдань під час заняття; правильність обчислень, коректність висновків та рекомендацій; правильність, повнота та лаконічність відповіді під час захисту роботи). 2. Семестровий контроль: оцінювання знань студентів здійснюється за результатами поточної роботи. За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 5 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 5 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 60 балів для студентів денної форми навчання. Передбачено написання підсумкового тесту на 30балів і усну компоненту на 10балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: За виконання кожної лабораторної роботи згідно варіанту виставляється по 15 балів, за захист кожної виконаної лабораторної роботи виставляється по 10 бали. Протягом семестру максимальна оцінка за лабораторні заняття 100 балів для студентів денної форми навчання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Важинський С.Е., Щербак Т. І. Методика та організація наукових досліджень : навч. посіб. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2016. 260 с. 2. Гірна О.Б. Спецкурс з наукових досліджень спеціальності: навч.посіб. – Львів: «ГАЛИЧ-ПРЕС», 2022. 132 с. 3. Гуторов О.І. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посіб. Х.: ХНАУ, 2017. 272с. 4.Григорук, П. М. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник/ П. М. Григорук, Н. А. Хрущ . Київ : Кондор, 2017 . 206 с. 5. Гюлєв Н. У., Давідіч Ю. О., Рославцев Д. М. Методологія та організація наукових досліджень: конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної і 6 курсу заочної форм навчання за спеціальністю 8.03060107 – Логістика). Харків: ХНУМГ, 2015. 44 с. 6. Зав’ялова Т.В. Глосарій термів та понять з курсу «Основи наукових досліджень»: навч.-метод. вид. Непша. Мелітополь : ТОВ Колор Принт, 2019. 84 с. 7. Клименко М.О., Петрук В.Г., Мокін В.Б., Вознюк Н.М. Методологія та організація наукових досліджень (в екології): підручник / М.О. Клименко, В.Г. Петрук, В.Б. Мокін, Н.М. Вознюк, видавництво «Олді+», 2019. – 474 с. 8. Ладанюк А. П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень: навч. посібник / А. П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Д. Кишенько. К.: Ліра-К, 2018. 352 с. 9. Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч.посібник. Львів: Видавництво ЛНУ ім.І.Франка, 2020. 226с. 10. Методологія наукових досліджень:навч.посібник/ А.П. Ладанюк, Л.О. Власенко, В.Л. Кишенько. К.: Ліра К, 2018. 352с. 11. Основи наукових досліджень/ М.Корягін, В.Чік. К.: Алерта, 2019. 492с. 12. Швець Ф.Д. Методологія та організація наукових досліджень: навч.посібник. Віче: НУВГП, 2016. 151с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).