Логістичний менеджмент
Спеціальність: Логістика
Код дисципліни: 7.073.07.E.019
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: к.е.н., доцент, доцент кафедри МЛ Шандрівська О. Є.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Засвоїти основні терміни і поняття логістичного менеджменту; зміст його головних складових, етапів розвитку, методів та функцій. Оволодіти методологічними засадами логістичного менеджменту та системи логістичного управління діяльністю підприємства; вміти аналізувати проблеми управління розвитком логістичної системи підприємства, галузі, регіону, країни, дослідити особливості управління стратегічним розвитком логістичного потенціалу підприємства, галузі, регіону, країни; засвоїти положення організаційно-структурного розвитку підприємств та чинників впливу на нього на логістичних засадах в умовах глобалізованого середовища; набути практичні навики у реалізацій концепції логістичного управління та формуванні логістичних стратегій суб’єктів господарювання на різних ієрархічних рівнях.
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у студентів необхідних компетентностей:
загальних:
ЗК1. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні;
ЗК2. Здатність до спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності);
ЗК3. Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій;
ЗК5. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів);
ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність);
ЗК7. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу -здатність проведення досліджень на відповідному рівні;
фахових:
СК1. Здатність обирати та використовувати концепції, методи та інструментарій менеджменту, в тому числі у відповідності до визначених цілей та міжнародних стандартів;
СК2. Здатність встановлювати цінності, бачення, місію, цілі та критерії, за якими організація визначає подальші напрями розвитку, розробляти і реалізовувати відповідні стратегії та плани;
СК4. Здатність до ефективного використання та розвитку ресурсів організації;
СК5. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління;
СК9. Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію;
СК10. Здатність до управління організацією та її розвитком.
фахових професійного спрямування:
ФКС 7.1.1. здатність до стратегічного мислення; оцінювання, формування та вибору оптимальної логістичної стратегії
Результати навчання: Результати навчання
ПРН1. Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах.
ПРН2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення.
ПРН5. Планувати діяльність організації в стратегічному та тактичному розрізах.
ПРН6. Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність.
ПРН7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті.
ПРН8. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією.
ПРН9. Вміти спілкуватись в професійних і наукових колах державною та іноземною мовами.
ПРН10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач.
ПРН12. Вміти делегувати повноваження та керівництво організацією (підрозділом).
ПРН13. Вміти планувати і здійснювати інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення організації (підрозділу).
ПРНС 7.1.1. Вміння розробляти стратегічні, оперативні та поточні плани логістичної діяльності підприємства.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Пререквізити
Логістика та управління ланцюгами поставок
Стратегічний менеджмент
Короткий зміст навчальної програми: Сутність і завдання логістичного менеджменту. Управління ланцюгом поставок. Інтеграція процесів у ланцюгу поставок. Обслуговування споживачів у ланцюгу поставок. Логістичні стратегії. Планування логістичної діяльності. Організаційні структури управління в логістиці. Аналіз показників логістичної діяльності. Оцінювання ефективності функціонування логістичних систем.
Опис: Назви тем
2
Зміст логістичного менеджменту. Етапи розвитку логістичного менеджменту
Структура та процес формування системи логістичного управління діяльністю підприємства
Інструментарій логістичного управління
Сутність управління розвитком логістичної системи підприємства та особливості управління стратегічним розвитком логістичного потенціалу підприємства. Стратегія організаційно-структурного розвитку підприємства на засадах логістичної інтеграції в умовах глобалізованого середовища
Місія і цілі логістичної діяльності підприємства.
Сутність логістичної стратегії підприємства. Структура логістичних стратегій за ознакою виділення ієрархічних рівнів
Стратегічний аналіз логістичного середовища підприємства
Аналіз логістичного потенціалу підприємства
Класифікація логістичних стратегій підприємства
Процес стратегічного планування логістичної діяльності підприємства
Стратегічний план логістичної діяльності підприємства
Сутність та основні характеристики організування логістичного менеджменту. Централізація і децентралізація організування логістичного менеджменту
Особливості формування лінійно-функціональних і дивізіональних організаційних структур відділу логістики
Особливості матричних ОСУ логістикою підприємства
Особливості проектно-, процесно-орієнтованих організаційних структур управління логістикою підприємства.
Проблеми взаємодії відділу логістики з іншими підрозділами підприємства. Функції інтегрального логістичного менеджера
Облік в логістичній системі підприємства
Контроль в логістичній системі підприємства
Логістичний аудит підприємства
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль:
Письмове та усне опитування: 30 балів
Іспит 70 балів
Критерії оцінювання результатів навчання: Критерії оцінювання результатів навчання студентів
Розподіл балів (денна форма навчання)
Максимальна оцінка в балах
Поточний контроль (ПК) Екзаменаційний контроль Разом за дисципліну
Форма поточного контролю Разом ПК письмова
компонента усна
компонента
Виконання практичних завдань та опитування на практичних заняттях 45 40 15 100
Максимальна оцінка в балах
Поточний контроль (ПК) Екзаменаційний контроль Разом за дисципліну
Форма поточного контролю Балів за ПК письмова
компонента усна
компонента
Виконання практичних завдань (задачі) 15 100
Виконання контрольних робіт 20
Захист контрольних робіт 10
Разом за ПК 45 40 15 100
Порядок та критерії виставляння балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення
1. Шандрівська О. Є., Кузяк В. В., Хтей Н. І. Логістичний менеджмент. Теоретичні основи: навчально-методичний посібник, за ред. Є. В. Крикавського. Львів, 2014. 196 с.
2. Шандрівська О. Є., Кузяк В. В., Хтей Н. І. Логістичний менеджмент: практикум; за ред. Є. В. Крикавського. Львів, 2014. 192 с.
3. Крикавський Є. В. Шандрівська О. Є. Методичні вказівки до виконання практичних робіт для студентів спеціальності 8.03060107 «Логістика». Львів, 2013. 76 с.
4. Шандрівська О.Є., Патора Р. Обґрунтування логістичної стратегії підприємства: Методичні вказівки до виконання розрахункової роботи для студентів спеціальності 8.03060107 «Логістика. Львів, 2013. 24 с.
5. Крикавський Є. В., Шандрівська О. Є. Методичні вказівки до самостійного вивчення курсу для студентів спеціальності 8.030601 «Логістика» Львів, 2013. 60 с.
6. Крикавський Є. В. Шандрівська О. Є. Електронний навчально-методичний комплекс «Логістичний менеджмент». [Електронний ресурс] – Режим доступу: http: //vns.lp.edu.ua /moodle / course / view.php?id=10437.
7. Крикавський Є. В. Шандрівська О. Є. Електронний навчально-методичний комплекс «Логістичний менеджмент». Електронний ресурс. – Режим доступу: http: //vns.lp.edu.ua /moodle / course / view.php?id=8920.
8. Рекомендована література
Базова
1. Крикавський Є.В. Логістичне управління: Підручник./ Є.В. Крикавський – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – 648с.
2. Шандрівська О. Є., Кузяк В. В., Хтей Н. І. Логістичний менеджмент. Теоретичні основи: навчально-методичний посібник, за ред. Є. В. Крикавського. Львів, 2014. 196 с.
3. Шандрівська О. Є., Кузяк В. В., Хтей Н. І. Логістичний менеджмент: практикум; за ред. Є. В. Крикавського. Львів, 2014. 192 с.
4. Крикавський Є.В., Похильченко О.А., Чорнописька Н.В., Костюк О.С. та ін. Економіка логістики: навч. Посібник, за заг.ред. Є.В. Крикавського, О.А. Похильченко. Львів, 2014. 604 с. – (Сер. «Світ маркетингу і логістики». – Вип.7).
Допоміжна
1. Бутинець Ф.Ф. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: [підручник]/ Ф.Ф. Бутинець, І.В. Жиглей, В.М. Пархоменко; за ред. проф. Ф.Ф. Бутинця; 2-ге вид., доп. і. перероб. – Житомир, 2001. – 544с.
2. Кристофер М. Логистика и управление цепочками поставок / М. Кристофер; под общ. ред. B.C. Лукинского. - СПб.: Питер, 2004. -316 с.
3. Поддєрьогін А.М., Буряк Л.Д., Калач Н.Ю.та ін. Фінансовий менеджмент: Навч.-метод.посібник для самост.вивч.дисц. Київ, 2001. 294 с.
4. Про схвалення Транспортної стратегії України на період до 2020 року: розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.10.2010 р. № 2174-р.// Урядовий кур'єр. – 2010. – № 240. – 22 грудня.
5. Про Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020": Указ Президента України від 12.01.2015 № 5/2015. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
6. Программа развития транзитно-транспортного потенциала на основе создания единой торгово-транспортной сети по технологи «ДООР-ТО-ДООР» (развитие интермодальных (комбинированных) перевозок) // Unf.org. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.unf.org.ua/uploadfiles/fckeditor/file/presentation_02_ua.ppt.
7. Сергеев В.И. Корпоративная логистика: 300 ответов на вопросы профессионалов / В.И. Сергеев. - М. : ИНФРА-М, 2004. - 976 с.
8. Серединська В.М., Загородна О.М., Федорович Р.В. Економічний аналіз: Навчальний посібник. Вид. 2-ге переробл. і доповн. Тернопіль, 2010. 592 с.
9. Сіменко І. В., Косова Т. Д. Аналіз господарської діяльності: Навчальний посібник. Київ, 2013. 384 с.
10. Статистичний збірник «Україна у цифрах». 2017 рік.// За редакцією І. Є. Вернера // К.: ТОВ «Консультант», 2018. - с 241. - [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://ukrstat.org/uk/druk/publicat/Arhiv_u/01/Arch_ukr_zb.htm.
11. Шелудько, В. М. Фінансовий менеджмент : підручник. 2-ге вид., стер. Київ, 2013. 375 с.
9. Інформаційні ресурси
1. Економічні показники розвитку підприємства. Managerhelp. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.managerhelp.org/hoks-448-1.html.
2. Електронна бібліотека Князева. Ebk. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ebk.net.ua.
3. Жук І. Державна служба статистики України. Експрес-випуск. 2017 р. / І. Жук. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www/ukrstat/gov/ua/.
4. Офіційний портал Верховної Ради України. Zakon3 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: zakon3.rada.gov.ua./
5. КВЕД-2014. Evrovektor. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://evrovektor.com/kved/2014.
6. Моніторинг ділової активності контрагентів. «You control» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://youcontrol.com.
7. Навчальні матеріали онлайн. Pidruchniki. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://pidruchniki.com.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).