Виконання магістерської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Комп'ютерний еколого-економічний моніторинг
Код дисципліни: 7.122.08.O.013
Кількість кредитів: 16.50
Кафедра: Інформаційних систем і технологій
Лектор: доцент Лагун А.Е.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Магістерська робота передбачає поглиблене дослідження теоретичних основ з тематики роботи, постановку проблеми та розв'язування поставленої задачі з використанням сучасних програмних і технічних засобів, аналіз та інтерпретацію результатів. Результати магістерської роботи бажано опублікувати у наукових виданнях. Метою написання магістерської роботи є : • систематизація та поглиблення знань студентів з вивчених дисциплін, підвищення рівня їхньої теоретичної та практичної підготовки; • розвиток уміння аналізувати сучасні тенденції у сфері інформаційних технологій та здійснювати їх критичну оцінку; • формування навичок науково-дослідної роботи з літературою та іншими джерелами інформації, самостійного пошуку та вибору методів розв’язування задачі; • розвиток умінь та навичок роботи з сучасними програмними та технічними засобами, базами даних, інструментами аналітичного опрацювання інформації; • вироблення навичок публічного виступу та ведення наукової дискусії.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Геоінформаційні системи і моніторинг навколишнього середовища, Комп'ютерні моделі аналізу та прогнозування еколого-економічної діяльності, Математичне моделювання систем еколого-економічного моніторингу, Методи оптимізації нейронних мереж, Паралельні обчислення та GRID-технології
Короткий зміст навчальної програми: Магістерська робота є завершальною працею, виконання якої дозволяє студенту проявити свої знання та практичні навички, вміння орієнтуватись у сучасних напрямках розвитку інформаційних технологій, працювати з літературними джерелами та програмними платформами, вміння застосувати свої знання на практиці. Практичний матеріал для магістерської роботи студент збирає в період дослідницької практики за темою магістерської роботи, а також у передбачений навчальним планом час для написання роботи. Студент має проаналізувати літературні джерела з вибраної теми, вивчити практичний матеріал і провести дослідження на конкретному об'єкті для вибраної галузі.
Методи та критерії оцінювання: Захист магістерської роботи відбувається у терміни, встановлені розкладом, на відкритому засіданні ДЕК. Процедура захисту роботи: – доповідь студента про основні результати магістерської роботи (10-15 хв.); – відповіді на запитання членів ДЕК за темою роботи; – виступ наукового керівника; – виступ рецензента; – відповідь студента на зауваження до роботи з боку наукового керівника та рецензента (якщо вони мають місце); – виступи присутніх на захисті; – заключне слово студента. Під час захисту роботи студент має зробити доповідь (10-15 хв.) про зміст роботи, приділяючи основну увагу розробленим пропозиціям і висновкам. Дозволено використовувати додаткові ілюстративні матеріали на плакатах, слайдах і комп’ютерних носіях. Під час захисту особливо важливо, щоб мова доповідача була чіткою, граматично точною, розбірливою та переконливою. Відповіді на запитання повинні бути стислими, чіткими та добре аргументованими. За результатами захисту ДЕК виставляє оцінку за системою ЄКТС та національною системою, приймає рішення про наукову та практичну цінність роботи. Оцінки магістерської кваліфікаційної роботи оголошуються в день захисту після оформлення протоколу засідання комісії. Основними критеріями оцінки кваліфікаційної роботи є: • науковий рівень роботи (ступінь розробленості проблеми, наявність новизни, логічність та послідовність викладу, аргументованість висновків, оформлення роботи); • логічність і простота викладу під час захисту; • аргументованість та точність відповідей на запитання і критичні зауваження.
Рекомендована література: 1. Введення в дію нового стандарту з бібліографічного опису ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Основні відмінності від ГОСТ 7.1.-84 [Електронний ресурс] : нові правила бібліогр. опису / Кн. палата України. – Режим доступу: http://www.ukrbook.net/DSTU_pabl.htm 2. ГОСТ 19.701-90. Единая система программной документации. Схемы алгоритмов, программ, данных и систем. Условные обозначения и правила выполнения. – М.: Изд-во стандартов, 1991. – 20 с. 3. ГОСТ 2.105-79 ЕСКД. Общие требования к текстовым документам. 4. ДСТУ 1.5 – 93 “Загальні вимоги до побудови, викладу, оформлення та змісту стандартів”. 5. Роз’яснення Міністерства освіти і науки України щодо підготовки фахівців у сучасних умовах, Тернопіль, - 2002. – 7 с. 6. ДСТУ 3008-95. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення. – К.: Держстандарт України, 1995. – 36 с 7. П’ятницька-Познякова І.С. Основи наукових досліджень у вищій школі: навчальний посібник. – К., 2003. – 116 с. 8. Український орфографічний словник: близько 170000 слів / за ред. В. М. Русанівського; [уклали: В. В. Чумак, І. В. Шевченко, Л. Л. Шевченко, Г. М. Ярун]; НАН України; Укр. мовно-інформ. фонд; Ін-т мовознав. ім. О. О. Потебні. – Вид. 6-те, переробл. і допов. – К.: Довіра, 2006. – 960 с. – ISBN 966- 507-206-4. – (Словники України).