Публічне управління та адміністрування

8.281.00.06 Публічне управління та адміністрування
Кваліфікація: Магістр публічного управління та адміністрування
Рік вступу: 2022
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 року
Інститут: Інститут адміністрування, державного управління та професійного розвитку
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Публічне управління та адміністрування
Особливі умови вступу: Навчання за кошти державного бюджету – державні службовці, посади яких відносяться до категорії Б і В та посадові особи місцевого самоврядування. Вимоги: – стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менше року; – вища освіта (спеціаліст, магістр). Навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (комерційна угода). Вимоги: вища освіта (спеціаліст, магістр).
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Виконання Освітньої програми. Позитивний результат з єдиного державного комплексного іспиту (ЄДКІ)
Характеристика освітньої програми: Програма освітньо-професійна. Мета програми - підготовка публічних службовців на основі сучасних наукових досягнень та технологій, які здатні здійснювати діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, територіальної громади, громадянських інституцій реалізовувати реформи, бути відповідальними перед суспільством.
Програмні результати навчання: 1. Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, основ та технологій прийняття управлінських рішень. 2. Розв’язувати складні задачі публічного управління та адміністрування, враховуючи вимоги законодавства, виявляти правові колізії та проблеми, розробляти проєкти нормативно-правових актів для їх усунення. 3. Знати основні засади національної безпеки та уміти попереджати й нейтралізувати виклики і загрози національним інтересам України в межах своєї професійної компетенції. 4. Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач публічного управління та адміністрування. 5. Визначати пріоритетні напрями впровадження електронного урядування та розвитку електронної демократії. 6. Здійснювати ефективне управління інноваціями, ресурсами, ризиками, проєктами, змінами, якістю, застосовувати сучасні моделі, підходи та технології, міжнародний досвід при проєктуванні та реорганізації управлінських та загально - організаційних структур. 7. Уміти розробляти національні/регіональні програмні документи щодо розвитку публічного управління, використовуючи системний аналіз і комплексний підхід, а також методи командної роботи. 8. Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм. 9. Спілкуватися іноземною мовою на професійну тематику, обговорювати проблеми публічного управління та результати досліджень. 10. Представляти органи публічного управління й інші організації публічної сфери та презентувати для фахівців і широкого загалу результати їх діяльності. 11. Розробляти обґрунтовані управлінські рішення з урахуванням питань європейської та євроатлантичної інтеграції, враховувати цілі, наявні законодавчі, часові та ресурсні обмеження, оцінювати політичні, соціальні, економічні та екологічні наслідки варіантів рішень. 12. Планувати і здійснювати наукові та прикладні дослідження у сфері публічного управління та адміністрування, включаючи аналіз проблематики, постановку цілей і завдань, вибір та використання теоретичних та емпіричних методів дослідження, аналіз його результатів, формулювання обґрунтованих висновків.
Академічна мобільність: Допускається перезарахування кредитів, отриманих в інших закладах вищої освіти України
Практика/стажування: Обов’язкове стажування слухачів денної форми навчання в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, інших органах, установах, на які поширюється дія Законів України “Про державну службу” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”
Керівник освітньої програми, контактна особа: Сушинський Олександр Іванович - директор ІНДУ, д.держ.упр., професор; Контактна особа Домша Ольга Володимирівна - провідний спеціаліст дирекції ІНДУ, к.ф-м.н.
Професійні профілі випускників: – на посадах в центральних і місцевих органах державної влади; – на посадах в органах місцевого самоврядування; – на посадах в структурах недержавних суб’єктів громадянського суспільства та громадських організацій; – на керівних посадах і посадах фахівців на підприємствах, установах і організаціях державної і комунальної форм власності; – на управлінських і адміністративних посадах в міжнародних організаціях та їх представництвах в Україні.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Можливість набути знань і практичних навичок з: – державної політики та врядування; – правового та інформаційного забезпечення публічного управління; – технологій та інструментів публічного управління; – комунікацій в публічному управлінні; – публічної служби та антикорупційної політики; – публічних фінансів та сталого розвитку; – управління персоналом та лідерства; – мовної підготовки (англійської, німецької чи французької мов).