Соціальне забезпечення

6.232.00.00 Соціальне забезпечення
Кваліфікація: Бакалавр з соціального забезпечення
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Інститут гуманітарних та соціальних наук
Кількість кредитів: 240 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Шостий рівень НРК (перший цикл РК ЄПВО, шостий рівень ЄРК)
Галузь знань: Соціальна робота
Особливі умови вступу: Нема
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання освітньої програми та захист бакалаврської кваліфікаційної роботи та складання кваліфікаційного екзамену
Характеристика освітньої програми: Програма орієнтована на академічну підготовку та ґрунтується на теоретичних дослідженнях та практичних наукових результатах із врахуванням світового досвіду соціальної роботи та соціального забезпечення, сьогоднішнього стану соціальної сфери України. Акцентує увагу на здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері професійної діяльності з соціального забезпечення, орієнтує на подальшу фахову самоосвіту. Основним фокусом програми є формування цілісної здорової (на основі холістичного підходу) особистості фахівця загальної практики соціального забезпечення, готового до професійної діяльності на всіх рівнях практики, до творчого розв’язання різного роду проблем соціального забезпечення і задоволення потреб клієнтів на законодавчо-правовій основі та фактичних даних практики соціального забезпечення, здатного до саморозвитку, самоактуалізації, самореалізації. Унікальністю програми є те, що у здобувачів вищої освіти формуються не тільки компетентності, пов’язані з виконанням професійної діяльності, а й комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних компетентностей, які відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність і, не пов’язані з конкретною сферою, так звані soft skills. Програма передбачає поглиблену практичну підготовку фахівців в державних установах, в функції яких входить соціальне забезпечення населення України.
Програмні результати навчання: 1.Використовувати усну та письмову комунікацію українською мовою для здійснення професійної діяльності. 2.Ідентифікувати причинно-наслідкові зв’язки розвитку суспільства та прояви соціально-економічних проблем у різних категорій населення. 3.Застосовувати методи збору інформації: аналіз документів, опитування та спостереження. 4.Вміння застосовувати статистичну, методичну та нормативну базу системи соціального захисту населення. 5.Використовувати механізми призначення фінансової соціальної допомоги, пенсій. 6.Застосовувати базові знання про основи економічної допомоги об’єктам соціального захисту. 7.Використовувати базові знання про принципи державної соціальної політики та шляхи соціального забезпечення населення. 8.Застосовувати засоби соціально-правової політики в сфері соціального захисту, базові знання з юриспруденції та законодавства України в галузі соціального забезпечення. 9.Виявляти готовність до взаємодії з колегами по роботі, приймати управлінські рішення в організації роботи виконавців. 10.Визначати умови соціально-економічної підтримки різних категорій населення. 11.Визначати соціальні проблеми та потреби і причини їх виникнення, тенденції розвитку, наслідки, соціальний стан певних категорій населення. 12.Аналізувати ефективність соціально-економічної підтримки населення та здійснювати відповідну корекцію в межах компетентності. 13Аналізувати та оцінювати рівень матеріально-економічного захисту різних категорій населення. 14. Визначати зміст співпраці з організаціями та установами з метою залучення їх до соціального захисту населення. 15.Приймати практичні рішення для покращення соціального добробуту та підвищення соціальної безпеки. 16.Застосовувати нормативно-правову базу в захисті соціальних груп населення. 17.Пояснювати актуальні процеси у соціальній сфері та соціальному забезпеченні. 18.Використовувати відповідні наукові дослідження та застосовувати дослідницькі професійні навички у ході надання соціальної допомоги. 19.Ефективно працювати як індивідуально, так і у складі міждисциплінарної команди фахівців. 20.Демонструвати уміння креативно вирішувати проблеми та приймати інноваційні рішення, мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей.
Академічна мобільність: Мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Практика/стажування: Важливим аспектом підготовки фахівців з соціального забезпечення є навчальні та кваліфікаційні практики, які проходять в закладах соціального захисту населення, таких як: Департаменти соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, структурних підрозділах Пенсійного фонду України, Фонду зайнятості України, Фонду соціального страхування України, Управління соціального захисту населення і їхніх структурних підрозділів.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Доц. к.політ.н. Макух Оксана Євгенівна, доцент кафедри соціології та соціальної роботи. Тел. +38(032) 258-321-85; +38(032) 258-321-86; +38(096)3820202, oksana.y.makukh@lpnu.ua
Професійні профілі випускників: Професійний профіль — державне та недержавне пенсійне забезпечення Професійний профіль — соціальний захист людей з інвалідністю Професійний профіль — нарахування та виплата субсидій Професійний профіль — надання пільг та здійснення інших видів соціального захисту Професійний профіль — надання соціальної допомоги у зв’язку з безробіттям
Доступ до подальшого навчання: Здобуття другого (магістерського) рівня
Інші особливості програми: Програма передбачає практичну підготовку фахівців в державних і недержавних установах, в функції яких входить соціальне забезпечення населення України. Можлива академічна мобільність за освітніми програмами та програмами стажування в країнах Європи та Канади. Окремі елементи програми викладаються англійською мовою.