Розвиток бізнес-структур
Спеціальність: Менеджмент (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.073.09.O.109
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Менеджмент і міжнародне підприємництво
Лектор: К.е.н., доц. Дуляба Н.І.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: 1. Володіти поглибленими знаннямиосновним теоретичних аспектів розвитку та управління розвитком бізнес-структур.
2. Усвідомлювати місце управління розвитком у загальній системі управління бізнес-структур.
3. Вміти формувати альтернативи розвитку різних бізнес-струткур.
4. Вміти організовувати та проводити діагностику розвитку бізнес-структур, його потенціалу, персоналу, виявляти слабкі місця та визначати напрями їх удосконалення;
5. Вміти приймати оптимальні управлінські рішення з розвитку бізнес-структур в умовах невизначеності та конфлікту.
6. Вміти управляти стійким розвитком підприємства.
Результати навчання: - спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи;
- зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Стратегічний менеджмент.
Економіка та управлінсько-правове забезпечення бізнесу.
Адміністрування міжнародних бізнес-структур.
Корпоративна аналітика.
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Розвиток бізнес-структур» дозволяє дати студентам знання, сформувати у них вміння та навички забезпечення розвитку бізнес-структур, використовуючи специфічні методи,інструменти, техніки та технології. Вивчаються теоретичні аспекти розвитку бізнес-структур та управління ним; особливості діагностики бізнес-структур з використанням сучасних діагностичних методик; досліджувати стан та розвиток потенціалу бізнес-структур, вартість бізнесу та розвиток персоналу, як важливої складової забезпечення розвитку бізнесу. В ході вивчення курсу студенти мають змогу оволодіти методиками прийняття оптимальних управлінських рішень з розвитку бізнес-структур в умовах невизначеності та конфлікту, визначати напрями забезпечення стійкого розвитку бізнес-структур на основі виявлених резервів.
Опис: Розвиток бізнес-структур: зміст, сучасні концепції та передумови.
Поняття і сучасні концепції управління розвитком бізнес-структур.
Форми і типи розвитку бізнес-структур, умови їх застосування.
Діагностика розвитку бізнес-структур. Потенціал розвитку бізнесу. Оцінювання вартості бізнесу. Розвиток персоналу бізнес-структур.
Прийняття оптимальних управлінських рішень з розвитку бізнес-структур в умовах невизначеності та конфлікту. Управління стійким розвитком бізнес-структур. Методичні підходи до визначення резервів розвитку бізнес-структур.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (30%).
Підсумковий контроль (70%), з них:
- 50% - письмові завдання;
- 20% - усна відповідь.
Поточний контроль знань студентів з дисципліни «Розвиток бізнес-структур» проводиться за такими формами:
а) під час лабораторних занять:
- виконання завдання лабораторної роботи; та захист виконаної роботи ;
- захист виконаної лабораторної роботи ;
б) за результатами самостійної роботи студентів:
- оцінювання знань під час обговорення тем та ситуаційних завдань на лекційних заняттях;
- виконання тестових завдань у ВНС.
Критерії оцінювання результатів навчання: Максимальна кількість балів (30 балів) при оцінюванні знань студентів під час заняття виставляється за такими критеріями:
- під час захисту лабораторних робіт – за повну і ґрунтовну відповідь на задані запитання за темою лабораторної роботи. При цьому, 1-3 лабораторні роботи оцінюються по 3 бали, 4 – в 4 бали. Разом за лабораторні роботи студент максимально може отримати 13 балів;
- при тестуванні – за правильні відповіді на всі запитання тесту з теми заняття з розрахунку 1 бал за 10 правильних відповідей на 10 тестових завдань за темою;
- при оцінювання знань під час обговорення тем та ситуаційних завдань на лекційних заняттях (для ДФН) – за активну участь в дискусії, вірний підбір методики розв’язання ситуаційного завдання. Максимально за семестр студент може отримати 7 балів, з розрахунку 0,5 бали за активну участь в кожному лекційному занятті.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Гончаренко Е.Н. Устойчивое развитие предприятия: методология, механизмы, модели: монография / Е. Н. Гончаренко. – Одесса: Атлант, 2014. – 382 с.
2. Касьянова Н.В. Управління розвитком підприємства на основі кумулятивного підходу: концепція, моделі та методи: монографія / Н. В. Касьянова; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. – Донецьк: Купріянов В. С., 2011. – 375 с.
3. Тимофеєв В.М. Управління розвитком підприємства: навч. посіб. для студ. екон. спец. / В.М. Тимофеєв, Г.С. Черноіванова; Укр. інж.-пед. акад. – Х.: Скорпіон, 2009. – 135 с.
4. Чухрай Н.І. Стратегічне управління інноваційним розвитком підприємства [Текст] : підручник / Н. І. Чухрай, О. П. Просович ; Національний ун–т "Львівська політехніка". – Л. : Вид–во Львів. політехніки, 2015. – 500 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).