Екологічний туризм і агротуризм

Спеціальність: Туризм
Код дисципліни: 6.242.01.E.086
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Туризм
Лектор: к.б.н., доц., Паньків Н.Є.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: 1. знати основні стратегічні шляхи світової спільноти в оптимізації взаємодії людства з оточуючим середовищем; 2. формування світогляду щодо розгляду туризму як складної системи в єдності соціальної, економічної та екологічної компонент, подальший генезис якої базуватиметься на концепції сталості; 3. набуття професійних знань щодо визначення стратегічних орієнтирів сталого розвитку суб’єктів господарювання у сфері туризму та відповідного інструментарію формування стратегій з урахуванням реалій сучасного стану туристичного бізнесу в Україні; 4. ідентифікувати, класифікувати та описувати роботу в сфері туристичної діяльності; 5. уміння приймати рішення та виробляти стратегію діяльності для вирішення завдань туристичної сфери
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Краєзнавство Організація рекреаційної діяльності та рекреаційні комплекси світу
Короткий зміст навчальної програми: Поняття, особливості та історія розвитку екологічного туризму. Екологічний туризм в системі екологічного геомаркетингу. Екологічні аспекти міжнародного туризму. Розвиток екологічного туризму в Україні та світі. Екотуристичний потенціал. Екологічна стежка як базова складова екотуристичного продукту. Екологічні проблеми туризму і шляхи їх вирішення. Етика и? безпека екологічних маршрутів. Основні поняття та концепціі? сільського (зеленого) та агротуризму. Мета і мотивація вибору відпочинку в сільськіи? місцевості. Міжнароднии? досвід організаціі? та функціонування садиб зеленого туризму. Сільськии? зелении? туризм у сучасному туристичному бізнесі та його організаціи?но - законодавче забезпечення в Украі?ні. Процес управління організацією та функціонуванням зелених садиб в Украі?ні. Сертифікація і стандартизація послуг зелених садиб та маркетинг послуг сільського туризму. Персонал гостинних садиб. Права та обов'язки. Безпека туристів. Інфраструктура та передумови для розвитку сільського туризму в Україні (на прикладі Львівської області)
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (50%) – практичні заняття, усне опитування. Підсумковий контроль (50%) – залік.
Рекомендована література: 1. Вишневський В.І. Екологічний туризм: навчальний посібник / Вишневський В.І. , К: Інтерпркс ЛТД. – 2015. 140 с. 2. Горішевський П., Васильєв В., Зінько Ю. Сільський зелений туризм: організація надання послуг гостинності / Івано-Франківськ: Місто НВ, 2003. - 148 с. 3. Дмитрук О.Ю. Екологічнии? туризм: сучасні концепціі? менеджменту і маркетингу/Дмитрук О.Ю. // навчальнии? посібник. – 2-е вид., перероб. і доп. – К.: Альтерпрес, 2004. Т. 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 11, 15-17. 4. Екологія з основами екологічного туризму: навчальний посібник / Укл. Паньків Н.Є., Бомба М. Я., Львів, Ліга-Прес, 2016. – 318 с. – ілюстр. 5. Конспект лекціи? з дисципліни «Сільськии? та зелении? туризм» для студентів напряму підготовки 6.140103 «Туризм». –/ Укл.: Черниш І.В., Глєбова А.О., Маховка В.М.та ін. Полтава: ПНТУ, 2015. – 101 с.