Виконання магістерської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Автомобільний транспорт
Код дисципліни: 7.274.01.O.017
Кількість кредитів: 18.00
Кафедра: Автомобільний транспорт
Лектор: Керівниками магістерських кваліфікаційних робіт є викладачі кафедри експлуатації та ремонту автомобільної техніки.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою практики є практичне набуття студентами сучасних методів та форм організації праці у галузі їх майбутньої професійної діяльності, формування у них, на основі отриманих протягом навчання в університеті теоретичних знань та практичної підготовки, умінь і навиків для прийняття самостійних рішень в реальних виробничих умовах, на базі яких будуть виконуватися бакалаврські кваліфікаційні роботи. Під час проходження практики студент набуває досвід самостійної інженерної діяльності, оволодіває навиками, які пов’язані із збором, аналізом, методами опрацювання зібраних даних для виконання БКР. На практиці засвоюються матеріали про раціональне планування ланцюгів постачань, організацію перевезень вантажів та пасажирів. Вона повинна сформувати практичні уміння та навики у студентів в умовах виробництва на основі отриманих ним теоретичних та практичних знань і забезпечити набуття ними досвіду роботи на підприємствах у трудових колективах.
Завдання: У результаті проходження практики студенти повинні отримати нові знання та уміння, які передбачені професійно-практичною складовою освітньо-професійної програми спеціальності 274 «Автомобільний транспорт». - знання: володіння достатніми знаннями в галузі автомобільного транспорту, що дасть можливість критично аналізувати ситуацію та визначати ключові тенденції розвитку галузі; знання основ економіки та управління підприємствами автомобільного транспорту; знати характеристику чинників забруднення автотранспортним комплексом природного довкілля; особливості утворення та шляхи зменшення виробничих відходів автотранспортних підприємств і їх нормування; знати процеси нормування і кількісного визначення рівня шкідливих викидів автомобілів та їхніх двигунів, особливості зміни токсичності відпрацьованих газів двигунів залежно від пробігу автомобіля, виконуваної транспортної роботи та якості палива; знання з організації сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля за допомогою сучасних методів та технологій; знати базові принципи та методологію комплектування силових агрегатів за видами та експлуатаційними характеристиками транспортного засобу; знати основні задачі та принципи системи управління якістю на автомобільному транспорті; знання загальних основ організації дорожнього руху, причин виникнення дорожньо-транспортних пригод, впливу учасників руху на його безпеку, методів забезпечення безпеки руху; (Блок 01 ЗН-1) знання стандартів і протоколів передачі даних, алгоритмів діагностування та пошуку несправностей електронних систем керування агрегатами автомобіля; проведення замірів показників екологічної безпеки автомобіля, визначення викидів забруднюючих речовин в атмосферу автотранспортними потоками на магістралях; знання сучасних систем комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування технічних систем; володіння законодавчими основами і методологією управління якістю та сертифікацією автомобілів; (Блок 02 ЗН-2) Знати форми та методи організації автосервісного виробництва (основного та допоміжного), його структуру і методи управління; базові знання у галузі комп’ютерно-інформаційних технологій на автомобільному транспорті; знання основ логістики, методів та форм організації технічної та комерційної експлуатації автомобілів; Володіння законодавчими основами і методологією управління якістю в обслуговуванні та ремонті автомобілів.
Результати навчання: На завершальному етапі навчання студенти освітньо-кваліфікаційного рівня магістр захищають магістерську кваліфікаційну роботу, яка повинна: - засвідчити відповідний рівень підготовленості студента – майбутнього магістра – з дисциплін, передбачених освітньо-професійною програмою магістра спеціальності «Автомобільний транспорт»; - продемонструвати навички, теоретичні знання і вміння використовувати їх для розв’язування технічних задач; - показати рівень оволодіння ним законодавчою та нормативно-методичною базою; - вміння оформити у цілісному документі результати досліджень, сформулювати висновки.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізит: усі дисципліни передбачені освітньо-професійною програмою магістра спеціальності «Автомобільний транспорт» Коререквізит: практика за темою магістерської роботи
Короткий зміст навчальної програми: Магістерська кваліфікаційна робота виконується на основі вивчення відповідної нормативної бази, вітчизняної та іноземної літератури за фахом (підручники, навчальні посібники, монографії, періодичні видання тощо). При виконанні роботи використовуються матеріали практики за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи. Терміни виконання роботи встановлюється навчальним планом. Орієнтовний обсяг кваліфікаційної роботи становить 60-80 сторінок комп’ютерного тексту без додатків. Структура магістерської кваліфікаційної роботи є такою: бланк пояснювальної записки; завдання; анотація; зміст; перелік умовних позначень (за потреби); вступ; основна частина; висновки; список використаних джерел; додатки.
Опис: - уміння: визначати шляхи зменшення шкідливих викидів автомобілів за допомогою конструктивних і технологічних змін на всіх етапах життєвого циклу автомобіля; застосовувати набуті знання для вдосконалення організації безпечної експлуатації автомобілів; вміти досліджувати особливості дорожнього руху, розробляти і впроваджувати заходи, спрямовані на підвищення безпеки руху автомобільних транспортних засобів; використовувати психолого-педагогічні методи викладацької роботи, планувати та проводити всі види навчальних занять, розробляти та коригувати навчально-методичну документацію; досліджувати властивості бортових і телеметричних систем автомобілів; досліджувати вплив експлуатаційних чинників на показники роботи автомобільного транспорту; розробляти заходи з підвищення експлуатаційної ефективності, паливної ощадливості та поліпшення екологічних показників засобів транспорту в умовах експлуатації; вміти формувати структуру парку автотранспортних засобів для виконання заданих виробничих завдань; (Блок 01 УМ-1) вміти застосовувати системні підходи, алгоритми і методи моделювання для аналізу та синтезу мехатронних систем автомобілів; вміти експлуатувати та обслуговувати гібридні та електричні приводи автомобілів, мехатронні діагностичні і контрольно-вимірювальні системи; вміння організовувати та забезпечувати функціонування систем управління якістю на автотранспортних підприємствах та сертифікації автомобілів; (Блок 02 УМ-2) організовувати процес технічного обслуговування автомобілів, ведення документації, баз даних автомобілів і клієнтів, планувати і обліковувати кошти на експлуатацію автомобілів; застосовувати набуті знання і розуміння для якісного сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля; вміння організовувати та забезпечувати функціонування систем управління якістю на авторемонтних та сервісних підприємствах автомобільного транспорту;
Методи та критерії оцінювання: Виконання і захист магістерської кваліфікаційної роботи оцінюють члени ЕК на закритому засіданні відкритим голосуванням звичайною більшістю членів комісії, які брали участь у її засіданні. При визначенні оцінки береться до уваги рівень теоретичної, наукової та практичної підготовки студента. Захист кваліфікаційних робіт оцінюється за шкалою ЕСТS і переводиться у 100-бальну шкалу, за нижнім значенням цієї шкали. Кожен член ДЕК оцінює якість магістерської кваліфікаційної роботи за основними критеріями, які наведені у методичних рекомендаціях до виконання магістерської кваліфікаційної роботи. Середнє значення оцінки вважають кінцевою оцінкою захисту кваліфікаційної роботи і переводять у національну шкалу.
Критерії оцінювання результатів навчання: Звіт перевіряється керівником практики від бази практики та навчального закладу. Титульну сторінку підписує і засвідчує керівник практики від підприємства. Щоденник і звіт з практики перевіряє керівник від кафедри та допускає (або не допускає) студента до захисту перед комісією у тижневий термін після повернення його з місця проходження практики. Після перевірки керівником практики від кафедри щоденника і звіту студенти захищають його перед комісією та отримують диференційований залік. До складу комісії, яку призначає завідувач кафедри, входять: завідувач кафедри; керівник практики від кафедри; викладачі кафедри – керівники бакалаврських кваліфікаційних робіт (усіх 3 особи). В окремих випадках до складу комісії може залучатися і керівник практики від підприємства (організації, установи). Результати практики оцінюються з урахуванням якості оформлення та змісту звіту, характеристики практиканта з боку бази практики. Студент, який без поважних причин не з’явився на практику, або не виконав програми практики в повному обсязі, отримав негативну характеристику від підприємства, незадовільно оформив щоденник та звіт або не зумів захистити його, не допускається до виконання та захисту бакалаврської кваліфікаційної роботи.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Методичні рекомендації до виконання магістерської кваліфікаційної роботи студентами спеціальності 8.070106 «Автомобільний транспорт» / Укл.: Б. І. Кіндрацький, Р. Я. Качмар, М. В. Глобчак, М. С. Оліскевич, – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2012. – 36 с. Лудченко О.А. Технічне обслуговування і ремонт автомобілів: підручник / О.А. Лудченко – К.: Знання-Прес, 2003. – 511 с. Сажко В.А. Електрообладнання автомобілів і тракторів: підручник / В.А. Сажко – К.: Каравела, 2009. – 400 с. Технічна експлуатація та надійність автомобілів: Навчальний посібник / Є.Ю. Форнальчик, М.С. Оліскевич, О.Л. Мастикаш, Р.А. Пельо; за загальною ред. Є.Ю. Форнальчика. – Львів: Афіша, 2004. – 492 с. Станції технічного обслуговування: Навчальний посібник / С.Г. Клименко. – Х.: ХАТ, 2006. – 36 с. Гудз Г. С. Тепловий розрахунок автомобільних дискових гальм на типових режимах випробувань: Монографія / Г.С. Гудз, М.В. Глобчак, О.Л. Коляса, Я. Яворський. – Львів: Ліга-Прес, 2007. – 128 с. Редзюк А.М. Автомобільний транспорт України: стан, проблеми, перспективи розвитку: Моногpафiя / Державний автотранспортний нaуково-дослiдний i проектний iнститут; за загальною ред. А.М. Редзюка. – К.: ДП “ДержавтотрансНДIпроект” , 2005. – 400 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).