Міжнародна економічна діяльність України
Спеціальність: Менеджмент (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.073.04.E.037
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Менеджмент і міжнародне підприємництво
Лектор: к.е.н., доцент Гнилянська Леся Йосифівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
Інтегральна компетентність (ІНТ):
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у галузі міжнародних економічних відносин або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій і методів міжнародних економічних відносин та міжнародної економіки і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.
загальні:
ЗК3. Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій.
СК4. Здатність до ефективного використання та розвитку ресурсів організації.
фахові:
ФКС 1.4. Уміння досліджувати ринки, здійснювати порівняльно-аналітичний моніторинг конкурентів, діагностувати та підвищувати конкурентоспроможність підприємств і організацій;
ФКС 2.3. Здатність планувати, організовувати та реалізовувати комплексні маркетингові дослідження іноземних ринків;
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання:
ПРН1. Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах.
ПРНС 2.1. Налагоджувати, розвивати та балансувати взаємовідносини зі стейкхолдерами (експортерами, імпортерами, споживачами, митно-брокерськими агенціями, державними органами влади, фінансово-кредитними, транспортними, логістичними, страховими, юридичними організаціями) у процесі здійснення зовнішньоекономічної діяльності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередня дмсципліни
- Вступ до фаху «Міжнародні економічні відносини»,
- Міжнародні економічні відносини
Супутні і наступні - Міжнародна економіка
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна "Міжнародна економічна діяльність України" орієнтована на вивчення теоретичного та засвоєння практичного матеріалу про сутність і особливості міжнародної економічної діяльності України. Зокрема цілі, мотиви, умови її виникнення; обґрунтування форм і методів міжнародного торгівельного, інвестиційного та валютно-фінансового співробітництва. В результаті вивчення дисципліни, фахівець повинен знати і розуміти: сутність, особливості, форми міжнародної економічної діяльності, структуру платіжного балансу, форми та рівні інтернаціонального співробітництва України, суб’єкти міжнародної економічної діяльності на макро-, мікро, та міждержавному рівнях; особливості експортно – імпортної політики України.
Опис: Міжнародна економічна діяльність: сутність, особливості та суб'єкти Суб'єкти міжнародної економічної діяльності України Регулювання міжнародної економічної діяльності в державній експортно-імпортній діяльності: види та українська специфіка Україна в товарообмінних операціях Україна в міжнародній торгівлі товарами: загальний режим Україна в процесах міжнародної міграції капіталу та економічної транснаціоналізації. Спільні підприємства як форма міжнародної економічної діяльності України
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання знань студент здійснюється у таких напрямках: наявність конкретних умінь, їхня глибина, стійкість і гнучкість; ступінь опанування основних положень дисципліни та їх творче застосування під час розв'язання ситуаційних задач та кейсів.
Семестровий контроль проводиться у формі екзамену.
Методи оцінювання: вибіркове усне опитування; підготовка презентацій, доповідей; відповіді при допуску, оцінка активності, внесених пропозицій, оригінальних рішень, уточнень i визначень тощо).
Критерії оцінювання результатів навчання: Разом -100
ПК -30
Письмова компонениа -50
Усна компонента -20
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України» для спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» всіх форм навчання / Л.Й.Гнилянська, М.Ф.Гончар, Л.П.Сай / Львів: НУ „Львівська політехніка”, ІНЕМ, каф. ММП, 2021. –57 с.
2. Методичні вказівки до виконання контрольних робіт з дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України» для спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» всіх форм навчання / Л.Й.Гнилянська, М.Ф.Гончар, Л.П.Сай / Львів: НУ „Львівська політехніка”, ІНЕМ, каф. ММП, 2021. –37 с.
3. Методичні вказівки до проведення практичних занять з дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України» для спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» всіх форм навчання / Л.Й.Гнилянська, М.Ф.Гончар, Л.П.Сай / Львів: НУ „Львівська політехніка”, ІНЕМ, каф. ММП, 2021. –45 с.
Навчально-методичне забезпечення по дисципліні знаходиться: режим доступу: http://vns.lp.edu.ua/course/view.php?id=2179.
Базова
1. Гнилянська Л. Й. Міжнародний бізнес: практичні аспекти: навчальний посібник / Л. Й. Гнилянська. – Дрогобич: Коло, 2023. – 130 c.
2. Конспект лекцій з дисципліни “Міжнародна економічна діяльність України" для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, освітньої програми «Міжнародні економічні відносини», галузі знань 29 «Міжнародні відносини», спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» всіх форм навчання/ Укл. к.е.н., доц. Гнилянською Л.Й., к.е.н.,доц.Сай Л.П., д.е.н., проф Гончар М.Ф. - Львів: НУ «Львівська політехніка», Видавничий центр кафедри ММП ІНЕМ Національного університету «Львівська політехніка», 2022
3. Міжнародна економічна діяльність України: Конспект лекцій для студентів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» всіх форм навчання / Л.Й.Гнилянська, М.Ф.Гончар, Л.П.Сай / Львів: НУ „Львівська політехніка”, ІНЕМ, каф. ММП, 2022
4. Зовнішньоекономічна діяльність підприємств: Підручник для вузів / І.В. Багрова, Н.І Редіна, В.Є. Власик, О.О. Гетьман; За ред. д-ра екон. наук, проф. І.В. Багрової. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 580 с.
Допоміжна
1. І.В. Багрова, О. О. Гетьман, В. Є. Власик. Міжнародна економічна діяльність України. - Навч. посібник. - Київ. - 2020.-381с.
2. Козик В.В., Панкова Л.А., Карп’як Я.С., Григор’єв О.Ю., Босак А.О. Зовнішньоекономічні операції і контракти. Навч. посіб. -2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Центр навчальної літератури, 2014. – 608с.
Інформаційні ресурси
1. Офіційний портал Міністерства фінансів України. Електронний ресурс / [режим доступу]: www.minfin.gov.ua.
2. Офіційний портал Верховної Ради України. Електронний ресурс / [режим доступу]: http://rada.gov.ua/
3. Урядовий портал Електронний ресурс / [режим доступу]: http://www.kmu.gov.ua/
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).