Транспортна інфраструктура
Спеціальність: Логістика
Код дисципліни: 7.073.07.E.020
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Транспортна інфраструктура (курсовий проєкт)
Спеціальність: Логістика
Код дисципліни: 7.073.07.E.021
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: к.е.н., доцент Наконечна Т.В.
кафедра маркетингу і логістики
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: ЗК1. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні
ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність)
ЗК7. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
СК1 Здатність обирати та використовувати концепції, методи та інструментарій менеджменту, в тому числі у відповідності до визначених цілей та міжнародних стандартів;
СК7 Здатність розробляти проекти, управляти ними, виявляти ініціативу та підприємливість;
СК9 Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію.
ФКС 3. Здатність запобігати неефективному використанню ресурсного потенціалу логістичної системи та знаходити резерви підвищення ефективності
ФКС 5. Здатність вирішувати спеціалізовані завдання, пов’язані із організацією антикризового управління та забезпеченням стійкості логістичних систем.
Результати навчання: ПРН1. Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах;
ПРН8
Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією
ПРН9
Вміти спілкуватись в професійних і наукових колах державною та іноземною мовами
ПРНС 2. Уміння проєктувати логістичні системи різних інтеграційних рівнів
ПРНС 5. Вміння ідентифікувувати та аналізувати можливий вплив факторів ризику та виявляти симптоми кризових ситуацій щодо наскрізного управління матеріальними та супроводжуючими потоками; розробляти запобіжні заходи щодо потенційних кризових ситуацій у функціонуванні логістичних систем.
ЗН1. Спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи
УМ1. Розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної / недостатньої інформації та суперечливих вимог
УМ2. Провадження дослідницької та / або інноваційної діяльності
К1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються
АВ1. Прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування
АВ2. Відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: «Проектний менеджмент», «Логістичні системи.
Кореквізити: «Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи», «Виконання магістерської кваліфікаційної роботи»; «Захист магістерської кваліфікаційної роботи».
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення дисципліни передбачає надання студентам знань про сутність й зміст транспортної інфраструктури, який виходить із системних уявлень нового рівня розвитку як самостійної навчальної дисципліни, уможливлення залучення у її сферу комплексу знань щодо сутності системного підходу до вирішення проблем організації розвитку та функціонування транспортної інфраструктури, набуття відповідних навичок із встановлення і підтримки умов сумісності завдань транспортної інфраструктури із загальними завданнями транспортної системи країни.
Опис: Файл оформляється у вигляді пояснювальної записки, обсягом 25-30 сторінок тексту та передбачає наявність таких логічних структурних елементів:
— титульна сторінка;
— зміст;
— вступ;
— розділ 1 " Дослідження сучасних тенденцій розвитку транспортної інфраструктури України";
— розділ 2 "Аналіз транспортної інфраструктури територій";
— розділ 3 «Оцінювання інфраструктурних транспортних проектів»;
— розділ 4 «Формування пропозицій щодо ефективної реалізації потенціалу розвитку логістично-транспортної інфраструктури»
— висновки;
— список використаної літератури;
— додатки.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль демонстрацію проміжних результатів дослідження, вирішення комплексної опитмізаційної задачі. Підсумковий контроль у вигляді захисту курсового проекту.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль-30%
Підсумковий контроль - 70% (захист курсового проекту)
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Гринів Н. Т., Наконечна Т. В., Балик У. О., Костюк О. С., Литвиненко C. Л. / Транспортна логістика: навчальний посібник, . Видавничий дім «Кондор» 2025, 216 с.
2. Гринів Н.Т., Тимко А.Ю., Наконечна Т.В., Литвиненко С.Л. Логістика міста / навчальний посібник. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2023. 184 с.
3. Наконечна Т.В. Проблеми та перспективи функціонування ланцюгів поставок / АКАДЕМІЧНІ ВІЗІЇ Випуск 23/2023. DOI: http://dx.doi.org/10.5281/zenodo.8374874
4. Наконечна Т. В., Тимко А. Ю. Шляхи зміцнення ланцюгів постачання в умовах війни / Ланцюги постачання: маркетингові та логістичні рішення : монографія / За наук. ред. Є. В. Крикавського, О. В. Дейнеги. – Львів-Рівне : Волин. обереги, 2023. –с. 168-182
5. Наконечна Т.В., Таранський І.П. Яричевська Я.І. Вплив інноваційних проектів на екологічний та соціально-економічний потенціал транспортної системи країни // Науково-виробничий журнал «Бізнес навігатор». 2019. Випуск 6.1 (56). – с. 25-31
6. Пікулик О. Пріоритетні напрями розвитку транспортної системи Західного регіону України в умовах європейської інтеграції. Науковий вісник Волинського національного університету ім. Лесі України. Сер.: Економічні науки). 2008. № 7. С. 284–291
7. 2. Бондар Н. Розвиток транспортної інфраструктури України на засадах державно-приватного партнерства : монографія. Київ : НТУ, 2014. 336 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).