Оптимізація логістичних рішень
Спеціальність: Логістика
Код дисципліни: 7.073.07.O.008
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: кандидат економічних наук, доцент Леонова С.В., старший викладач Кузьо Н.Є.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
Загальні компетентності:
Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій.
Здатність генерувати нові ідеї (креативність);
Спеціальні компетентності:
Здатність обирати та використовувати концепції, методи та інструментарій менеджменту, в тому числі у відповідності до визначених цілей та міжнародних стандартів;
Здатність до ефективного використання та розвитку ресурсів організації;
Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію;
Здатність до управління організацією та її розвитком.
Фахові компетентності професійного спрямування:
Здатність запобігати неефективному використанню ресурсного потенціалу логістичної системи та знаходити резерви підвищення ефективності.
Результати навчання: Програмні результати навчання:
Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах.
Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення.
Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією.
Вміння ідентифікувати об’єкти логістичних рішень в управлінні ланцюгами постачання, обирати та застосовувати відповідні оптимізаційні методи та моделі.
Критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності та на межі предметних галузей.
Розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної / недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Провадження дослідницької та / або інноваційної діяльності.
Зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
Використання іноземних мов у професійній діяльності.
Прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування.
Відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди.
Здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • пререквізит: Логістичні системи
• кореквізити: Виконання магістерської кваліфікаційної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Передбачає надання студентам знань про методологію проектування та критерії оптимізації логістичних рішень, методи обґрунтування логістичних рішень, програмне забезпечення для обґрунтування і оптимізації логістичних рішень, а також формування практичних навичок щодо використання оптимізаційних методів і моделей в логістичній діяльності.
Опис: Методологія проектування логістичних рішень. Критерії оптимізації та прийняття логістичних рішень. Методи обґрунтування логістичних рішень. Оптимальне розміщення об'єктів логістичної інфраструктури. Використання теорії графів і мереж для вирішення логістичних задач. Функціонально-вартісний аналіз в обґрунтуванні логістичних рішень. Імітаційне моделювання логістичних систем. Експертні методи обґрунтування логістичних рішень. Моделі міжгалузевих балансів та їх використання та оптимізації матеріальних потоків. Управління логістичними ризиками
Методи та критерії оцінювання: Методи контролю знань та умінь студента при вивченні дисципліни включають:
1. Поточний контроль роботи студента:
• розв’язування аналітико-розрахункових завдань;
• оцінювання виконання лабораторних робіт;
• усне опитування при захисті лабораторних робіт.
2. Підсумковий контроль: Складання екзамену (письмової та усної компонент)
Письмова компонента:
• завдання 1-го рівня – тести із однією правильною відповіддю;
• завдання 2-го рівня – тести із декількома правильними відповідями;
• завдання 3-го рівня – розв’язати задачі.
Усна компонента:
• усне опитування.
Критерії оцінювання результатів навчання: • Поточний контроль (45%): виконання та захист лабораторних робіт, опитування на практичних заняттях, виконання аналітико-розрахункових завдань;
• Підсумковий контроль (55%, екзамен): письмова компонента 40%, усна компонента 15 %.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: • Волонтир Л.О, Потапова Н.А., Ушкаленко І.М., Чіков І.А. Оптимізаційні методи та моделі в підприємницькій діяльності: навч. посібник. Вінниця: ВНАУ, 2020. 404 с.
• Григорків В.С., Григорків М.В., Ярошенко О.І. Оптимізаційні методи та моделі : підручник. Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2022. 440 с.
• Крикавський Є.В., Чорнописька Н.В. Логістичні системи: навч. посібник. Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2012. 312 с.
• Кузьмичов А.І. Оптимізаційні методи і моделі. Моделювання засобами MS Excel: навч. посібник. Київ: Ліра-К, 2020. 216 с.
• Кузьмін О.Є., Новаківський І.І. Економіко-математичні методи і моделі у науково-дослідних роботах: навч. посібник Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2021. 284 с.
• Савченко Л.В. Оптимізація логістичних рішень: навч. посібник. Київ: НАУ, 2013. 328 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).