Методика навчання математики: контроль якості та тестування
Спеціальність: Освітні, педагогічні науки
Код дисципліни: 7.011.01.E.024
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Педагогіка та інноваційна освіта
Лектор: професор Сікорський Петро Іванович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Здатність застосовувати оптимальні методи контролю знань учнів в умовах теоретичного і виробничого навчання, використовуючи методику складання завдань для перевірки різного рівня засвоєння.
Результати навчання: Застосовувати оптимальні методи контролю знань учнів в умовах теоретичного і виробничого навчання, використовуючи методику складання завдань для перевірки різного рівня засвоєння.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Педагогіка вищої школи
Загальна педагогіка
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення дисципліни дозволить студентам опанувати різні форми проведення контролю якості та тестування з математики, та проводити на практиці, проектувати тести і перевіряти їх якість за критеріями, оцінювати результати контролю якості в системі освіти, організовувати експеримент, оформляти результати проведеного контролю.
Опис: Назва тем
1 Основні поняття та категорії тестування
2 Критерії якості методу вимірювання
3 Тест як інструмент вимірювання
4 Типи тестових завдань і правила їх створення
Методи та критерії оцінювання: • спостереження;
• письмовий контроль знань і умінь (тестування закритої та відкритої форми);
• реферати;
• самостійні і контрольні роботи.
Критерії оцінювання результатів навчання: На поточний контроль відводиться 45 балів (що включає виконання і захист індивідуальної самостійної роботи – 5 балів), а на екзаменаційний контроль – 55 балів (письмова компонента – 50 балів та усна компонента – 5 балів).
Поточний контроль:
24 бали (максимум) - виконання практичної роботи,
16 балів (максимум) - виконання тренувальних тестових завдань по темі кожної лекції.
5 балів (максимум) - виконання і захист індивідуальної самостійної роботи.
Екзаменаційний контроль:
50 балів (максимум) - письмова компонента.
5 балів (максимум) - усна компонента.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Артемова Л. В. Педагогіка і методика вищої школи : навч.-метод. посіб. для викл., асп., студ. магістратури / Л. В. Артемова. - К. : Кондор, 2008.
2. Бондар В. І. Дидактика : Підручник / В. І. Бондар. - К. : Либідь, 2005.
3. В.А.Баженов, Г.М.Іваненко, О.В.Шишов, С.О.Пискунов Комп'ютерне тестування: Навч. посіб. К.: Каравела, 2010.
4. Галян І.М. Психодіагностика: Підручник для студ. вищ. навч. закладів. Київ: Академвидав, 2009.
5. Коваль Л.В., Скворцова С.О. Методика навчання математики: теорія і практика: Підручник для студентів за спеціальністю 6.010100 „Початкове навчання”, освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр” [2-ге вид., допов. і переробл.] – Харків: ЧП «Принт-Лідер», 2011. – 414 с.
6. Кузьмінський А. І. Педагогіка вищої школи : Навч. посіб. / А. І. Кузьмінський. - К. : Знання, 2005.
7. Нєдялкова К.В. Загальна методика навчання математики: практичний курс: навчальний посібник. Одеса: ТОВ «Рекламсервіс», 2014. 256 с.
8. Ортинський В.Л. Педагогіка вищої школи : Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017.
9. Сікорський П.І. Вітер О.М. Проблеми структурування і генералізації навчального матеріалу. Монографія. Львів: ФОП Корпан Б.І., 2011. – 223
10. Сікорський П.І. Розвиток національної освіти і науки в Україні. Навчальний посібник. – Л.: ФОП Корпан Б.І., 2009 – 160 с.
11. Сікорський П.І. Теорія і методика диференційованого навчання. Монографія. –Львів: В-во “Сполом”, 2000. –421 с.
12. Сікорський П.І., Біляковська О.О. Моделювання контрольно-оцінювальних систем у середній школі. Монографія. – Л.: ФОП Корпан Б.І., 2010.–178с.
13. Фетісов В.С. Комп’ютерні технології в тестуванні . Ніжин, 2011.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).