Методика навчання і права: контроль якості та тестування
Спеціальність: Освітні, педагогічні науки
Код дисципліни: 7.011.01.E.033
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Педагогіка та інноваційна освіта
Лектор: професор Криштанович Мирослав Франкович
Чубінська Наталія Богданівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: -базові знання в галузі наук про освіту, необхідні для освоєння професійно-орієнтованих дисциплін;
-здатність складати, оформлювати і оперувати навчальною документацією при формуванні та реалізації навчально-виховного процесу;
-здатність з’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки, аналізувати й узагальнювати зовнішню і внутрішню інформацію для здійснення навчально-виховного процесу у навчальному закладі, мотивування учнів та студентів, контролю їх навчальних досягнень;
-здатність застосовувати професійно-профільовані знання
й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності;
-уміння ідентифікувати, класифікувати та описувати роботу, пов’язану з освітньою діяльністю, шляхом використання методології навчання права.
Результати навчання: - здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань;
- здатність шляхом самостійного планування і вибору здобувати нові професійні й загальні знання, вміння, навички і здатності, в тому числі з інших джерел, та інтегрувати їх з уже наявними;
- здатність здійснювати пошук та аналізувати інформацію з різних джерел;
- здатність розв’язувати поставлені задачі та приймати відповідні рішення.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Загальна педагогіка.
- Методика навчання права: інноваційні технології
- Методика навчання права: дидактичне проектування
- Основи діяльності викладача дистанційного навчання
Короткий зміст навчальної програми: У процесі вивчення курсу важливо зосередити увагу на засвоєнні таких теоретичних питань: завдання педагогіки, проблеми розвитку особистості та їх значення для виховання; зміст і розвиток педагогічних теорій; основні категорії педагогіки; методи педагогічних досліджень; закономірності, принципи навчання та виховання; основні наукові засади теорії навчання і виховання, шляхи і способи організації навчально-виховного процесу в освітніх закладах; наукові та організаційні засади системи освіти України, специфіка навчальних закладів різного типу; функціональні обов’язки вчителя, вихователя, викладача та психолого-педагогічні вимоги до них.
Опис: Навчальна дисципліна «Методика навчання права: контроль якості та тестування» призначена для студентів спеціальності 01 «Освітні науки», спеціалізації 011 «Освітні педагогічні науки», розглядає основні категорії інновацій у процесі навчання права як навчальної дисципліни. Особливу увагу звернено на контроль якості та тестування, підходи до тлумачення термінів, класифікацій та характеристик форм навчання, методів та прийомів навчання, аналізу змісту навчання права на сучасному етапі розвитку педагогічної науки, системи навчання та викладання даної дисципліни у навчальних закладах України.
“Методика навчання права” є дисципліною, що вивчає процеси викладання та навчання права. Її вивчення передбачає розв'язання низки завдань методичної та методологічної професійної підготовки викладачів права, зокрема: розуміння та усвідомлення сучасної освітньої парадигми; опанування теоретико-методологічною та методичною основою національної системи освіти; формування особистості громадянина, світогляду, життєвих настанов і орієнтирів; ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері освіти.
Методи та критерії оцінювання: - спостереження за навчально-пізнавальною діяльністю;
- усне опитування (фронтальне, індивідуальне, комбіноване);
- письмовий контроль знань і умінь здійснюється за допомогою виконання індивідуальних завдань – ессе, презентації, тестові завдання, реферати;
- підсумковий контроль (40%, поточний контроль; 60%, заліковий тестовий контроль).
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль -40
Письмова компонента-60
Усна компонента---
Разом за дисципліну-100
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Булах І. Методи контролю та оцінювання рівня знань / Сучасні системи вищої освіти: порівняння для України. – К.: Видавничий дім “КМ Асаdemia”, 1997. – С. 169–185.
2. Булах І. Є. Створюємо якісний тест : навч. посіб. / І. Є. Булах, М. Р. Мруга. – К.: Майстер-клас, 2006. – 160 с.
3. Гербарт Іоган Фрідрих // Філософський енциклопедичний словник .– К.: Інститут філософії ім. Григорія Сковороди НАН України: Абрис, 2002. –742 с.
4. Голубєва Н. В. Комп’ютерне тестування як одна з форм сучасного контролю знань // Інформаційно-телекомунікаційні технології в сучасній освіті: досвід, проблеми, перспективи: зб. наук. праць / Н. В. Голубєва, В. О. Дурєєв, С. М. Бондаренко, М. М. Мурін. – Львів: ЛДУБЖД, 2006. – Вип. 1. – С. 309–313.
5. Гончаров С. М. Інтерактивні технології навчання в кредитно-модульній системі організації навчального процесу / С. М. Гончаров. – Рівне: НУВГП, 2006. – 172 с.
6. Гронлунд Н. Є. Оцінювання студентської успішності: практ. посіб. / Норман Є. Гронлунд. – К.: Навч.-метод. центр “Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні”, 2005. – 312 с.
7. Ефремова Н. Ф. Тестовый контроль в образовании: учеб. пособ. / Н. Ефремова . – М.: Логос, 2007. – 540 с.
8. Зварич І. Проблема удосконалення контролю і оцінки знань студентів // Рідна школа. – 2000. – № 10. – C. 43–45.
9.Криштанович М. Ф. Методика навчання права: навч. посібник / М. Ф. Криштанович. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. – 217 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).