Митне обслуговування міжнародних транспортних перевезень

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.05.E.124
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Зовнішньоекономічна та митна діяльність
Лектор: к.е.н., доц. Дорош О.І.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є оволодіння студентами знаннями і вміннями у галузі транспортування та з транспортного процесу по переробці і доставці вантажів різними взаємодіючими видами транспорту.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: інтегральна компетентність: здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, які характеризуються комплексністю і невизначеністю умов, у сфері менеджменту або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів соціальних та поведінкових наук. загальні компетентності: ЗК14. Здатність працювати у міжнародному контексті. фахові компетентності: ФК13. Розуміти принципи і норми права та використовувати їх у професійній діяльності. фахові компетентності професійного спрямування: ФКС5.1. Уміння реалізовувати процеси управління митною діяльністю на засадах виконання функцій менеджменту, формування методів менеджменту, розроблення управлінських рішень, здійснення керівництва. ФКС5.2. Уміння забезпечувати взаємодію між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та митними органами, здійснювати митне оформлення товарів, осіб та транспортних засобів, забезпечувати інформаційно-документальний супровід митної діяльності.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: 1. Поглиблені знання щодо теоретичних аспектів міжнародних транспортних перевезень. 2. Поглиблені знання методів проведення міжнародних транспортних перевезень. 3. Поглиблені знання класифікації вантажів при здійсненні міжнародних перевезень. 4. Поглиблені знання методів вибору транспорту при здійсненні міжнародних перевезень. 5. Поглиблені знання факторів, які впливають на вибір транспортування вантажів. 6. Уміння обґрунтовано вибирати і здійснювати міжнародні транспортні перевезення. 7. Уміння вести комерційні переговори з укладання контрактів з здійснення міжнародних транспортних перевезень. 8. Уміння визначати економічну ефективність здійснення міжнародних транспортних перевезень. 9. Уміння приймати управлінські рішення при здійсненні міжнародних транспортних перевезень. У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПРН20. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів реалізації зовнішньоекономічних операцій, їх організаційного, фінансового, ресурсного, юридичного, логістичного, митного, транспортного, експедиційного, страхового, управлінського супроводу. ПРН21. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів міжнародної співпраці та міжнародного бізнесу, інтегрування та глобалізації, факторів та параметрів сучасного міжнародного економічного середовища, систем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю. ПРН23. Знання з логістичного менеджменту: володіння сучасними методами управління системою матеріальних потоків, методичними прийомами у визначенні ефективності логістики з використанням сучасних IT-технологій, методами підвищення конкурентоспроможності підприємств за рахунок логістичних компетенцій. ПРН27. Уміння обґрунтовувати, діагностувати та реалізовувати різноманітні види зовнішньоекономічної діяльності, забезпечувати митне оформлення та декларування товарів. ПРН29. Уміння оптимізувати систему управління запасами, транспортно-складську, постачальницько-збутову та виробничу системи, ідентифікувати та усувати «вузькі» місця в логістичних системах.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Основи управління митною діяльністю, Розроблення системи аналізування зовнішньоекономічної діяльності
Короткий зміст навчальної програми: Міжнародна торгівля і транспортні послуги. Правове та організаційне забезпечення міжнародних транспортних перевезень. Види вантажів. Види транспортування. Транспортна система України. Планування та організування міжнародних перевезень. Міжнародні транспортні коридори. Стратегія розвитку транспорту в Україні.
Опис: Міжнародна торгівля і транспортні послуги. Вплив транспортних витрат на міжнародну торгівлю. Правове та організаційне забезпечення міжнародних транспортних перевезень. Міжнародні конвенції і національне законодавство у сфері морського і річкового транспорту. Види вантажів. Основні позначення тари вантажів і транспортних засобів. Види транспортування. Переваги і недоліки основних видів транспорту. Транспортна система України. Планування та організування міжнародних перевезень. Планування та організування морських та річкових перевезень. Міжнародні транспортні коридори. Міжнародні транспортні коридори в Європі і Україні. Стратегія розвитку транспорту в Україні. Стратегія розвитку залізничного транспорту в Україні.
Методи та критерії оцінювання: 1. Для студентів денної форми навчання: - поточний контроль - 40 балів (4 лабораторних робіт, кожна з яких оцінюється максимально у 5 балів; виконання завдань на практичних заняттях - 20 балів); - екзаменаційний контроль - 60 балів (письмова компонента - 45 балів, усна компонента - 15 балів). 2. Для студентів заочної форми навчання: - поточний контроль - 40 балів (2 лабораторних роботи, кожна з яких оцінюється максимально у 10 баів; виконання завдань на практичних заняттях - 10 балів; виконання контрольних робіт - 10 балів); - екзаменаційний контроль - 60 балів (письмова компонента - 45 балів, усна компонента - 15 балів).
Критерії оцінювання результатів навчання: Семестровий контроль проводиться у формі екзамену, що передбачає письмову (розв’язання екзаменаційного білету у вигляді тестових завдань, теоретичних запитань та задачі) та усну (відповіді на усні запитання) компоненти. Поточний контроль проводиться у формі, виконання та усного експрес-опитування щодо захисту лабораторних робіт.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Козик В.В. Основи зовнішньоекономічної діяльності: практикум / В.В. Козик, Л.А. Панкова, О.Ю. Григор’єв та ін. – К.: Знання, 2021. – 454 с. 2. Козик В.В., Панкова Л.А., Григор’єв О.Ю., Босак А.О., Карп’як Я.С. Зовнішньоекономічні операції і контракти. Навч. посіб. - 3-тє вид., перероб. і доп. – Львів: «Магнолія 2006», 2021. – 512с. 3. Докуніхін В.З Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом /В.З. Докуніхін, Н.Ф. Кущевська, В.В. Малишев, Т.В. Петренко – К.: «Університет «Україна»», 2021. – 208с. 4. Організація автомобільних перевезень: у 2-х ч.: навч. посібник / М. С. Оліскевич. - Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. - Ч. 1: Вантажні перевезення. — 336 с
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Митне обслуговування міжнародних транспортних перевезень (курсова робота)

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.05.E.128
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Зовнішньоекономічна та митна діяльність
Лектор: к.е.н., доц. Дорош О.І.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою курсового проекту є оволодіння студентами знаннями і вміннями у галузі транспортування та з транспортного процесу по переробці і доставці вантажів різними взаємодіючими видами транспорту.
Завдання: Виконання курсового проекту передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: інтегральна компетентність: здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, які характеризуються комплексністю і невизначеністю умов, у сфері менеджменту або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів соціальних та поведінкових наук. загальні компетентності: ЗК14. Здатність працювати у міжнародному контексті. фахові компетентності: ФК13. Розуміти принципи і норми права та використовувати їх у професійній діяльності. фахові компетентності професійного спрямування: ФКС5.1. Уміння реалізовувати процеси управління митною діяльністю на засадах виконання функцій менеджменту, формування методів менеджменту, розроблення управлінських рішень, здійснення керівництва. ФКС5.2. Уміння забезпечувати взаємодію між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та митними органами, здійснювати митне оформлення товарів, осіб та транспортних засобів, забезпечувати інформаційно-документальний супровід митної діяльності.
Результати навчання: У результаті виконання курсового проекту здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: 1. Поглиблені знання щодо теоретичних аспектів міжнародних транспортних перевезень. 2. Поглиблені знання методів проведення міжнародних транспортних перевезень. 3. Поглиблені знання класифікації вантажів при здійсненні міжнародних перевезень. 4. Поглиблені знання методів вибору транспорту при здійсненні міжнародних перевезень. 5. Поглиблені знання факторів, які впливають на вибір транспортування вантажів. 6. Уміння обґрунтовано вибирати і здійснювати міжнародні транспортні перевезення. 7. Уміння вести комерційні переговори з укладання контрактів з здійснення міжнародних транспортних перевезень. 8. Уміння визначати економічну ефективність здійснення міжнародних транспортних перевезень. 9. Уміння приймати управлінські рішення при здійсненні міжнародних транспортних перевезень. У результаті виконання курсового проекту здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПРН20. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів реалізації зовнішньоекономічних операцій, їх організаційного, фінансового, ресурсного, юридичного, логістичного, митного, транспортного, експедиційного, страхового, управлінського супроводу. ПРН21. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів міжнародної співпраці та міжнародного бізнесу, інтегрування та глобалізації, факторів та параметрів сучасного міжнародного економічного середовища, систем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю. ПРН23. Знання з логістичного менеджменту: володіння сучасними методами управління системою матеріальних потоків, методичними прийомами у визначенні ефективності логістики з використанням сучасних IT-технологій, методами підвищення конкурентоспроможності підприємств за рахунок логістичних компетенцій. ПРН27. Уміння обґрунтовувати, діагностувати та реалізовувати різноманітні види зовнішньоекономічної діяльності, забезпечувати митне оформлення та декларування товарів. ПРН29. Уміння оптимізувати систему управління запасами, транспортно-складську, постачальницько-збутову та виробничу системи, ідентифікувати та усувати «вузькі» місця в логістичних системах.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Основи управління митною діяльністю, Розроблення системи аналізування зовнішньоекономічної діяльності
Короткий зміст навчальної програми: Міжнародна торгівля і транспортні послуги. Правове та організаційне забезпечення міжнародних транспортних перевезень. Види вантажів. Види транспортування. Транспортна система України. Планування та організування міжнародних перевезень. Міжнародні транспортні коридори. Стратегія розвитку транспорту в Україні.
Опис: Опис, транспортування і зберігання вантажу. Розробка схеми постачання. Вибір рухомого складу. Підготовлення документації для міжнародних перевезень. Обгрунтування вибору варіанту міжнародних транспортних перевезень. Прокладання маршруту міжнародних транспортних перевезень.
Методи та критерії оцінювання: Семестровий контроль проводиться у формі заліку, що передбачає письмову (виконання курсової роботи) та усну (відповіді на усні запитання) компоненти.
Критерії оцінювання результатів навчання: Змістове наповнення роботи: 40%; Оформлення роботи: 20%; Усна компонента: 40%.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Козик В.В. Основи зовнішньоекономічної діяльності: практикум / В.В. Козик, Л.А. Панкова, О.Ю. Григор’єв та ін. – К.: Знання, 2021. – 454 с. 2. Козик В.В., Панкова Л.А., Григор’єв О.Ю., Босак А.О., Карп’як Я.С. Зовнішньоекономічні операції і контракти. Навч. посіб. - 3-тє вид., перероб. і доп. – Львів: «Магнолія 2006», 2021. – 512с. 3. Докуніхін В.З Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом /В.З. Докуніхін, Н.Ф. Кущевська, В.В. Малишев, Т.В. Петренко – К.: «Університет «Україна»», 2021. – 208с. 4. Організація автомобільних перевезень: у 2-х ч.: навч. посібник / М. С. Оліскевич. - Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. - Ч. 1: Вантажні перевезення. — 336 с
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).