Психологія організацій та управління персоналом

Спеціальність: Психологія
Код дисципліни: 7.053.01.E.030
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Теоретична та практична психологія
Лектор: Романець З.О.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: В результаті навчання за курсом студенти повинні:знати:-предметне поле і основні методологічні принципи психології організацій та управління персоналом; -сучасні теоретичні моделі, прийняті в психології організацій та управління персоналом; -основні закономірності психологічного супроводу становлення і росту організації;зміст і механізмі організаційного розвитку.вміти: - аналізувати і систематизувати наукові дослідження в області психології організацій та управління персоналом; - адекватно використовувати понятійний апарат; орієнтуватися у застосуванні діагностичного інструментарію, прийнятого в психології організацій та управління персоналом; -здійснювати вибір методів для психологічного забезпечення функціонування організаційних структур і відповідного супроводу процесу організаційного розвитку та управління персоналом.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: Психологія управління; Психологія праці; Психологія розвитку та успіху особистості; Організаційна психологія; кореквізити: Психологія кар'єри
Короткий зміст навчальної програми: Курс передбачає оволодіння теоретичними знаннями в області психології організацій та управління персоналом; володіння психологічною теорією і практикою організаційного аналізу; формування системи знань і розвиток здібностей, що дасть змогу в ході управління організаціями провадити управлінську, організаційну, методичну, діагностичну, інноваційну діяльність, спрямовану на розвиток і ефективне використання кадрового потенціалу. Зміст курсу передбачає наступні теми для вивчення: методологічні аспекти психології організацій та управління персоналом; соціально-психологічні аспекти управлінням персоналом: лідерство та керівництво в організації, особистість підлеглого; організаційна та корпоративна культура, соціально-психологічні особливості організаційних комунікацій, соціально-психологічний клімат та конфлікти в організаціях; людина і організація: адаптація, абсентеїзм, плинність кадрів і відданість організації, мотивація, задоволеність роботою та стимулювання персоналу; здоров’я, безпека та благополуччя працівника; психологічна служба організації: діагностична, корекційно-розвивальна, консультативна робота організаційних психологів.
Методи та критерії оцінювання: Викладання дисципліни здійснюється шляхом читання лекцій, проведення практичних занять, індивідуальної роботи, а також самостійної підготовки студентів. Завершується викладання дисципліни для студентів заліком.
Рекомендована література: 1.Березовська Л.І. Кар'єра особистості: теоретичні аспекти дослідження. / Л.І. Березовська, А.А. Тангел. // Науковий вісник Мукачівського державного університету.–2015.–No18 (13).–С.31 –38. 2.Березовська Л.І. Психологічні особливості кар’єри особистості./ Л.І.Березовська, А.А. Тангел // Вісник Національного університету оборони України: Збірник наукових праць.–Київ: НУОУ, 2015.–No1(44).–С.212 –217.3.Бочелюк В. Організаційна психологія на підприємстві. / Віталій Бочелюк, Ольга Пучина. -К. : Скиф, 2012. -272 с. 4.Джуэлл Л. Индустриально-организационная психология:учебник для вузов. СПб., 2001. 85.Занковский А.Н. Организационная психология: учебное пособие для вузов. М.: Флинта, 2002. 6. Лозниця В.С. Психологія менеджменту : навч. посіб. / В.С. Лозниця. - Екс Об, 2000. 7. Рульєв В.А. Управління персоналом: Навч. посіб. / В.А. Рульєв, С.О. Гуткевич, Т.Л.Мостенська. –К.: КОНДОР, 2012. – 324 с. 8. Технології роботи організаційних психологів : навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. та слухачів ін-тів післядиплом. освіти / За наук. ред. Л.М. Карамушки. - К.: Фірма «ІНКОС», 2005. - 366 с.