Міжнародні відносини
8.291.00.01 Міжнародні відносини
Кваліфікація: Магістр з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 роки
Інститут: Інститут гуманітарних та соціальних наук
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Міжнародні відносини
Особливі умови вступу: Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Завершена навчальна програма, обсягом 90 кредитів, успішний захист магістерської кваліфікаційної роботи на засіданні Екзаменаційної комісії
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма, орієнтована на з’ясування, аналіз та прогнозування сучасних тенденцій у міжнародних відносинах й зовнішній політиці держав та/або інших учасників міжнародних взаємодій на глобальному, регіональному та локальному рівнях, що відображає актуальні спеціалізації, у рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра. Освітньо-професійна програма передбачає отримання поглиблених теоретичних знань та практичних умінь у сфері міжнародних відносин з фокусом на вивчення європейської інтеграції та актуальних проблем міжнародної безпеки у Європі.
Освітня програма розроблена з урахуванням сучасних реалій та викликів у сфері міжнародних відносин, що зумовлюють трансформації на ринку праці, включаючи створення нових робочих місць. Це стосується, насамперед, стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі, а також необхідності протидії актуальним загрозам національній та міжнародній безпеці.
Програмні результати навчання: 1. Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики.
2. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини.
3. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики.
4. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав.
5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав.
6. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку.
7. Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
8. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань.
9. Готувати аналітичні довідки, звіти, письмові та усні презентації наукового та практичного змісту, інші документи про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій т а регіональних студій.
10. Розробляти та реалізовувати проекти прикладних досліджень міжнародних відносин, зовнішньої та світової політики.
11. Здійснювати професійний усний та письмовий переклад з/на іноземну мову, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої та світової політики.
12. Формулювати задачі моделювання, створювати і досліджувати моделі об’єктів і процесів міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій.
13. Брати участь у професійній дискусії у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем.
14. Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток.
15. Знати та розуміти вузькоспеціалізовані (політичні, правові, безпекові, соціальні, комунікаційні тощо) аспекти розвитку сучасної системи міжнародних відносин та місця в ній України.
16. Системно мислити та креативно інтерпретувати події на глобальному, регіональному та локальному рівнях із урахуванням історичних передумов їх виникнення та розвитку.
17. Застосовувати свої знання для консультування зацікавлених осіб з питань суспільно-політичного розвитку та безпеки (національний та міжнародний виміри).
18. Адаптуватися до змін міжнародної ситуації та самостійно розробляти рішення, що стосуються міжнародних відносин, європейської інтеграції та міжнародної безпеки.
19. Усвідомлювати необхідність постійного удосконалення професійної майстерності, включаючи поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань відповідно до тенденцій розвитку міжнародних відносин, формулювання новітніх політологічних теорій, концепцій та трактувань міжнародної системи.
Академічна мобільність: Немає, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС.
Практика/стажування: За час навчання в магістратурі заплановано 12 кредитів ЄКТС практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи
Керівник освітньої програми, контактна особа: Гарант програми – Сухорольський Петро Михайлович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри політології та міжнародних відносин. Тел.: (032) 258-21-89, Веб-сайт: https://lpnu.ua/pmv
Професійні профілі випускників: Об’єктами діяльності магістра за спеціалізацією «Міжнародні відносини» є система дій і правил у політичних відносинах між державами та іншими суб’єктами міжнародних відносин.
Рівень професійної підготовки магістра за спеціальністю «Міжнародні відносини» дозволяє працювати на посадах: експерта із зовнішньоекономічних питань; спеціаліста державної служби; консультанта (в апараті органів державної влади, виконкому); наукового співробітника (політологія і міжнародні відносини); експерта та консультанта з суспільно-політичних питань (в політичних партіях та інших громадських організаціях); політичного оглядача, політолога; міжнародника-аналітика; перекладача; коментатора; оглядача політичного; фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою; рекламіста; викладача вищого навчального закладу; асистента; молодшого наукового співробітника тощо.
Професійний профіль – Спеціаліст державної служби; консультант (в апараті органів державної влади, виконкому).
Здійснює консультативну, аналітичну, організаційну діяльність, діяльність референта, експерта у органах державної влади та місцевого самоврядування, консультує з питань, пов’язаних з різними аспектами внутрішньодержавної та міжнародної діяльності.
Професійний профіль – Експерт, консультант з суспільно-політичних питань (в політичних партіях та інших громадських організаціях); політичний оглядач, політолог; міжнародник-аналітик.
Займається пошуком та наданням інформації (суспільно-політичної, економічної, соціокультурної) у сфері міжнародних відносин, її аналітичною обробкою. Спеціалізується на консультуванні з суспільно-політичних питань (партій, громадських організацій та об’єднань, представників центральних та місцевих органів державної влади тощо), а також питань, пов’язаних із сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Професійний профіль – Перекладач.
Забезпечує професійний переклад наукової, науково-публіцистичної літератури та інформаційних матеріалів.
Професійний профіль – Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою; рекламіст; експерт із зовнішньоекономічних питань.
Займається підвищенням ефективності взаємодії у сфері міжнародних відносин та внутрішньої політики через налагодження зв’язків з громадськістю, рекламно-інформаційну діяльність. Компетентний у питаннях інформаційного обміну між дипломатичними представництвами України та центральними та місцевими органами державної влади.
Професійний профіль – Викладач вищого навчального закладу; асистент; Молодший науковий співробітник, науковий співробітник (політологія і міжнародні відносини).
Займається науковою, дослідницькою роботою, викладацькою та методичною діяльністю у навчальних закладах різного рівня.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Особливістю програми є продовження ґрунтовного вивчення іноземної мови та практики перекладу (на рівні В2 або еквівалентному до нього сертифікату).