Геодезія і топографія, частина 1
Спеціальність: Науки про Землю
Код дисципліни: 6.103.00.O.003
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Геодезія
Лектор: доцент, д.т.н. Перій С.С.
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання:
РН6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство.
РН7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою.
РН10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
РН11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: попередні: Алгебра, Геометрія, Географія, Фізика (оптика)
супупні: Геодезія і топографія, частина 2, Вища математика, Математична обробка геодезичних вимірювань, Інформатика та програмування геозадач
Короткий зміст навчальної програми: У програмі навчальної дисципліни Геодезія і топографія, частина 1 розглядаються загальні відомості з геодезії та топографії, принципи лінійних, кутових вимірювань, польові і камеральні роботи під час виконання горизонтального знімання, аналіз якості отриманих результатів виконання вимірювання. Впродовж курсу студент повинен здобути практичні навики роботи з геодезичними приладами, оволодіти методикою виконання горизонтального знімання та створення планів, ознайомитись з функціональними можливостями програми Digitals і вивчити технологію створення умовних знаків в цьому програмному середовищі.
Методи та критерії оцінювання: В навчальному процесі передбачено наступні методи контролю результатів навчання студентів:
усний індивідуальний, комбінований і фронтальний опити на початку кожного заняття;
поточний контроль за виконанням лабораторних робіт;
перевірка індивідуальних завдань студентів та письмових розрахунково-графічних робіт;
тестова перевірка і оцінка знань.
Рекомендована література: 1. Островський А.Л., Мороз О.І., Тарнавський В.Л. Геодезія, частина ІІ: Підручник для вузів. Львів. НУ «Львівська політхніка», 2007. – 508 с.
2. Літинський В., Ващенко В., Перій С. Геодезичні прилади в топографії. Частина перша. Навчальний посібник. – Львів: Євросвіт, 2013. – 268 с.
3. Островський А.Л., Мороз О.І., Тартачинська З.Р., Гарасимчук І.Ф. Геодезія. Частина перша. Топографія. Навчальний посібник. Львів: вид-во Львівської політехніки, 2011, 440 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).