Спецкурс - Клітинна інженерія рослин

Спеціальність: Біотехнології та біоінженерія (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.162.00.O.015
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Технологія біологічно-активних сполук, фармації та біотехнологія
Лектор: доцент, к.т.н. Петріна Романа Омелянівна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: - Здійснювати техніко-економічні розрахунки проектно конструкторських рішень та аналізувати та оцінювати їх ефективність, екологічні та соціальні наслідки на коротко- та довгострокову перспективу. - Знати молекулярну організацію та регуляцію експресії генів, реплікації, рекомбінації та репарації, рестрикції та модифікації генетичного матеріалу у про- та еукаріотів, стратегію створення рекомбінантних ДНК для цілеспрямованого конструювання біологічних агентів. - Знати та оцінювати основні методичні прийоми культивування еукаріотичних клітин тваринного та рослинного походження, розробляти нові технології їх застосування у наукових цілях, медицині, сільському господарстві тощо. - Мати навички виділення, ідентифікації, зберігання, культивування, іммобілізації біологічних агентів, здійснювати оптимізацію поживних середовищ, обирати оптимальні методи аналізу, виділення та очищення цільового продукту, використовуючи сучасні біотехнологічні методи та прийоми, притаманні певному напряму біотехнології. - Планувати та управляти науково-дослідними, науково-технічними та/або виробничими проектами у галузі біотехнології, базуючись на сучасних тенденціях розвитку науки, техніки та суспільства. - Вміти розробляти, обґрунтовувати та застосовувати методи та засоби захисту людини та навколишнього середовища від небезпечних факторів техногенного та біологічного походження. - Оцінювати актуальність досліджуваних наукових проблем, придатність відомих наукових методів для їх дослідження на основі аналізу наявних даних та публікацій у провідних виданнях. - Мати навички планування та виконання експериментальних досліджень як особисто, так і у колективі, критичного аналізу отриманих результатів; оформлення результатів досліджень у вигляді звіту, наукової публікації, презентації на наукових та інших заходах. - Розуміти цілі, завдання та методи освітньої діяльності у вищій освіті, вміти проводити основні види навчальних занять.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити: Біоінженерія (клітинна, генетична), біохімія та молекулярна біологія кореквізити: Біологічна активність фізіологічно активних субстанцій
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна включає сучасні альтернативні біотехнологічні методи вирощування рослин в умовах in vitro та одержання калусної біомаси. Сучасні методи ідентифікації біологічно активних сполук у біомасі рослин. Сучасні методи та підходи аналізу геному рослин. Комп'ютерні програми визначення геному рослин.
Методи та критерії оцінювання: • виконання практичних робіт, усне опитування - 30%. • екзаменаційний контроль - 70 % (контрольна робота – 60%, усна компонента – 10%).
Рекомендована література: 1. Основи біотехнології в рослинництві:[ Методичні рекомендації]/ Миколаївський національний аграрний університет, 2017 2. Біотехнологія рослин : [навчальний посібник] / Т.М.Сатарова, О.Є.Абраімова, А.І.Вінніков, A.В.Черенков. – Дніпропетровськ : Адверта, 2016. – 136 с. 3. 1st Edition Plant Biotechnology By S. Umesha Copyright Year 2019; Published January 16, 2019 by CRC Press, 436 pages