Системи автоматизації при проєктуванні, виготовленні та ремонті вагонів

Спеціальність: Вагони та вагонне господарство
Код дисципліни: 6.273.01.E.048
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Залізничний транспорт
Лектор: Фалендиш Анатолій Петрович
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Вивчення систем автоматизації та механізації на ремонтних та експлуатаційних підприємствах з впровадженням нових методів та способів контролю, переміщення та інших технологічних операцій для підвищення культури виробництва, а також автоматизоване одержання проектної та ремонтної документації, яка необхідна для виробництва, експлуатації та ремонту вагонів різних видів
Завдання: Загальні та фахові компетентності: ЗК 3. Навики використання інформаційних і комунікаційних технологій. ЗК 4. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні. ЗК 7. Здатність працювати автономно та в команді. ЗК 9. Здатність реалізовувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ФК 4. Здатність розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації при виробництві, експлуатації, ремонті та обслуговуванні вагонів та контейнерів, їх систем та елементів. ФК 11. Здатність застосовувати сучасні програмні засоби для розробки проєктно-конструкторської та технологічної документації зі створення, експлуатації, ремонту та обслуговування вагонів та контейнерів, їх систем та елементів. ФКС1.1. Здатність застосовувати методи та створювати комп’ютерні моделі для усіх етапів проєктування несамохідного рухомого складу та оцінювати технічний стан рухомого складу із застосуванням методів неруйнівного контролю. ФКС1.2. Здатність застосовувати теоретичні основи використання сучасних систем при проектуванні та виготовленні вагонів та контейнерів, алгоритмів їх роботи для вирішення конструкторських завдань, проведення розрахунків та оформлення конструкторської документації для вагонів та контейнерів.
Результати навчання: ПРН 4 Здійснювати професійну діяльність використовуючи інформаційні технології, «Інформаційні бази даних», системи навігації, інтернет – ресурси та сучасні програмні засоби. ПРН 5 Використовувати принципи формування трудових ресурсів; виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників при проєктуванні, виробництві, експлуатації та ремонті вагонів та контейнерів, їх систем, агрегатів та вузлів. ПРН 15 Знати основні технологічні операції, технологічне устаткування, технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації, що використовується в експлуатації, ремонті та обслуговуванні вагонів та контейнерів, їх систем, агрегатів та вузлів ПРН 17. Знати особливості та вміти розробляти технічні завдання і технічні умови на проєктування вагонів та контейнерів, їх систем, агрегатів та вузлів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, розраховувати завантаження устаткування та показники якості продукції. ПРН 22. Розробляти проектно-конструкторську та технологічну документацію зі створення, експлуатації, ремонту та обслуговування вагонів та контейнерів, їх систем, агрегатів та елементів, використовуючи спеціалізовані сучасні програмні засоби.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни 1 Загальний курс залізниць 2 Вагони магістрального промислового транспорту та контейнери. Ч.1. Супутні і наступні навчальні дисципліни 1. Математичні методи та моделі при проектуванні несамохідного рухомого складу. 2. Дипломування
Короткий зміст навчальної програми: «Системи автоматизації при проектуванні, виготовленні та ремонті вагонів» є дисципліною, що вивчається з метою набуття здатності використовувати у професійній діяльності знання з існуючих та перспективних систем автоматизації, які використовуються при проектуванні, виробництві вагонів та їх технічній експлуатації.
Опис: 1 Вступ. Загальні відомості про предмет . Основні задачі автоматизації 2 Сутність автоматизації та основні питання які виникають при запровадженні автоматизації при ремонті , виготовленні та проєктуванні вагонів 3 Сучасні технології та їх вплив на можливість проведення та запровадження автоматизації 4 Об’єкти автоматизації при виготовленні, ремонті та проєктуванні вагонів їх деталей та вузлів 5 Методи вибору об’єктів автоматизації. Загальні принципи 6 Структурні схеми при автоматизації машин та автоматичних ліній при виготовленні , експлуатації та ремонті вагонів 7 Основні правила, етапи та техніко – економічні показники про запровадженні автоматизації 8 Класифікація систем автоматизації та автоматичного управління, їхні параметри та характеристики 9 Типові системи автоматизації при виготовленні та ремонті вагонів 10 Етапи проектування та попередніх розрахунків об’єктів автоматизації про виготовленні та ремонті вагонів 11 Системи автоматичного управління процесами ремонту та вагоноремонтними машинами й устаткуванням 12 Системи автоматичного управління температурою та рівнем рідини при організації технологічних процесів ремонту та технічного обслуговування 13 Системи автоматичного управління при ремонті та експлуатації колісних пар: очистка, обмивка, вимірювання параметрів та дефектоскопії 14 Системи автоматичного управління при ремонті та експлуатації автозчіпного обладнання: очистка, обмивка, ремонт, вимірювання та вимірювання параметрів. 15 Системи автоматизації технологічних процесів при ремонті візків та вагонів.
Методи та критерії оцінювання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами: 1. Захист контрольної роботи. 2. Проведення заліку за результатами вивчення дисципліни.
Критерії оцінювання результатів навчання: Розподіл балів за видами навчальної роботи студента денної форми навчання: - практичні заняття - 40 - письмова компонента - 50 - усна компонента - 10 Всього - 100
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Шевченко, В. В. Автоматизація проектування та ремонту вагонів [Текст]: навч. посібник / В. В. Шевченко, В. В. Бондаренко. — Харків: УкрДАЗТ, 2009. -206с 2. Автоматизація проектно-конструкторської діяльності у вагонобудуванні та вагонному господарстві [Текст] : навч. посібник / В. С. Блиндюк, І. Е. Мартинов, В. С. Меркулов [та ін.]. – Харків : УкрДУЗТ, 2016. – 208 с. 3. Prikhodko, V.I. Complex mechanization and automation of production of welding structures in wagon construction [Text]: textbook / V.I. Prikhodko – Poltava: Poltava, 1999. – Vol. 2. – 427 p.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Системи автоматизації при проєктуванні, виготовленні та ремонті вагонів (курсова робота)

Спеціальність: Вагони та вагонне господарство
Код дисципліни: 6.273.01.E.049
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Залізничний транспорт
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна