Інвестування
Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 6.072.10.E.048
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Фінансів, обліку і аналізу
Лектор: Кандидат економічних наук, доцент Горбова Христина Володимирівна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: - Застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення фінансових задач.
- Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик фінансових систем, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
- Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.
- Виконувати функціональні обов’язки в групі, пропонувати обґрунтовані фінансові рішення.
- Здатність використовувати професійні знання для статистичної обробки даних та математичного моделювання фінансово-економічних процесів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізит: фінанси, маркетинг;
Кореквізит: фінансовий ринок.
Короткий зміст навчальної програми: Мета викладання навчальної дисципліни «Інвестування» полягає в наданні студентам цілісної та логічно побудованої системи знань про сутність інвестиційної діяльності економічних суб‘єктів господарювання, у розкритті основ теорії, методики та практики функціонування та управління інвестиційними процесами в мікро-, мезо- та макросередовищі цих господарюючих суб‘єктів; розкритті суті та механізму інвестування; формуванні теоретичної та методологічної бази, необхідної для оволодіння практикою використання фінансових інструментів для залучення інвестицій; виробленні вміння оцінювати та аналізувати інвестиційну політику, що проводиться в країні, інвестиційні портфелі та інвестиційні проекти. Завданням курсу «Інвестування» є вивчення закономірностей і механізму інвестиційних відносин держави, підприємств та фізичних осіб; набуття вмінь використовувати ці закономірності в практиці інвестування, визначити заходи з використання інвестицій як одного з дієвих важелів економічної політики держави.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (40 балів)
- контрольний захід (60 балів)
Рекомендована література: 1. Пересада А. А. Інвестування: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2004. – 250 с.
2. Гойко А.Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напряки їх реалізації. – Київ: ВІРА-Р, 2012. – 320 с.
3. Єлейко Я. І., Єлейко О.І., Раєвський К.Є. Інвестиції, ризик, прогноз. – Львів: Львівський банківський інститут Національного банку України, 2012. – 176 с.