Податкова система

Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 6.072.00.O.032
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Фінансів, обліку і аналізу
Лектор: Кандидат економічних наук, старший викладач Гембарська Наталія Євгеніївна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. ПР02. Знати і розуміти теоретичні основи та принципи фінансової науки, особливості функціонування фінансових систем. ПР03. Визначати особливості функціонування сучасних світових та національних фінансових систем та їх структури. ПР04. Знати механізм функціонування державних фінансів, у т.ч. бюджетної та податкової систем, фінансів суб’єктів господарювання, фінансів домогосподарств, фінансових ринків, банківської системи та страхування. ПР07. Розуміти принципи, методи та інструменти державного та ринкового регулювання діяльності в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПР09. Формувати і аналізувати фінансову звітність та правильно інтерпретувати отриману інформацію. ПР10. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання економічних даних, збирати та аналізувати необхідну фінансову інформацію, розраховувати показники, що характеризують стан фінансових систем. ПР11. Володіти методичним інструментарієм здійснення контрольних функцій у сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПР24. Уміння застосовувати методи фінансування операційної та інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізити: Бухгалтерський облік, Гроші та кредит; - кореквізити: Фінансовий облік та звітність, Бюджетна система
Короткий зміст навчальної програми: Предметом вивчення навчальної дисципліни «Податкова система» є теоретичні та організаційні основи оподаткування, методика розрахунків і порядок сплати податків і обов’язкових платежів юридичних і фізичних осіб. Вивчення теоретичних і практичних засад податкової системи та податкової політики відіграє важливу роль у підготовці спеціалістів високого рівня кваліфікації в галузі системи оподаткування, що володіє уміннями аналізувати наслідки реалізації відповідної податкової політики держави, розраховувати суми податкових зобов’язань щодо загальнодержавних та місцевих податків і зборів. Знання і розуміння податкового законодавства дає можливість обґрунтувати очікувану економічну ефективність прийнятих рішень з урахування особливостей системи оподаткування в Україні; робити аналітичні дослідження впливу податкових інститутів на розвиток економіки підприємств.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (35 балів) - контрольний захід (65 балів)
Рекомендована література: 1. Податковий кодекс України. 2. Митний кодекс України. 3. Бюджетний кодекс України. 4. Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування: Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV. Відомості Верховної Ради України. 2003. № 49–51. 376 с. 5. Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування: Закон України від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Відомості Верховної Ради України. 2011. № 2–3. 11 с. 6. Податкова система: Навчальний посібник / [Волохова І. С., Дубовик О. Ю., Слатвінська М. О. та ін.]; за заг. ред. І. С. Волохової, О. Ю. Дубовик. – Харків: Видавництво «Діса плюс», 2019. – 402 с. URL: https://financial.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2019/09/Podatkova-systema-navchal-nyy-posibnyk.pdf.