Інформаційні системи у небанківських фінансових установах
Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 6.072.11.E.061
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Фінансів, обліку і аналізу
Лектор: Кандидат економічних наук, доцент Щербан О.Я.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Після прослуховування курсу студент повинен знати зміст базових категорій, які утворюють теоретико-методологічні засади функціонування інформаційних систем, розуміти принципи та механізм функціонування інформаційних систем, функції структурних складових інформаційних систем та ієрархічні взаємозв’язки між ними, а також володіти знаннями щодо сфер та напрямків застосування інформаційних систем у різних сферах фінансово-господарської діяльності, у тому числі і у галузі державного управління та міжбанківських розрахунків. Студент має вміти застосовувати набуті теоретичні знання на практиці, розв’язувати конкретні економічні завдання, розуміти функції інформаційних систем страхових компаній, банків, пенсійних фондів і вміти використовувати автоматизовані робочі місця, що входять до їх структури.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: інформатика
- кореквізит: фінансові технології
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення сутності та особливостей еволюції інформаційних систем; вивчення основних засад теорії інформаційного (постіндустріального) суспільства; вивчення структури та принципів побудови інформаційних систем, видів систем, їх значення у фінансовій діяльності на сучасному етапі розвитку економічних відносин; дослідження сутності, особливостей та видів фінансово-економічної інформації, принципів та систем кодування і класифікації інформації, змісту та етапів формалізації і структурування інформації; вивчення особливостей функціонування, структури та функцій інформаційних систем фінансових інститутів (банків, страхових компаній, пенсійних та інвестиційних фондів); аналіз прикладних аспектів застосування інформаційних систем у державному управлінні; вивчення особливостей застосування інформаційних систем у міжбанківських національних та міжнародних розрахунках; дослідження сутності, еволюції, видів та механізму використання електронних грошей.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (тестування, самостійні роботи, ессе) – 40 балів;
- Підсумковий контроль – 60 балів
Рекомендована література: 1. Ананьєв О.М., Білик В.М., Гончарук Я.А. Інформаційні системи і технології в комерційній діяльності: підручник. – Л.: Новий Світ, 2006. – 583 с.
2. Аніловська Г.Я., Мицак О.В., Вус М.Л., Стоколоса Т.М. Інформаційні системи і технології у фінансах: навч. посіб. – Л.: ЛКА, 2008. – 327 с.
3. Про інформацію: Закон України від 2.10.92 р. № 2657-ХІІ. URL:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-12#Text.
4. Про науково-технічну інформацію: Закон України від 25.06.93 р.
№ 3323-ХІІ. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3322-12#Text.
5. Стратегія розвитку інформаційного суспільства в Україні від 15
травня 2013 р. № 386-р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/386-2013-
%D1%80#Text.
6.Анісімов А.В. Інформаційні системи та бази даних: Навчальний посібник для студентів факультету комп’ютерних наук та кібернетики. – Київ, 2017.110 с.