Теоретичні та практичні проблеми соціальної психології
Спеціальність: Психологія
Код дисципліни: 8.053.00.M.033
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Теоретична та практична психологія
Лектор: Доктор психологічних наук, професор Хазратова Нігора Вікторівна
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ЗН 1. Володіти сучасними знаннями методології наукового пізнання: філософського, загально-предметного, конкретно предметного і технологічно-методичного рівнів.
ЗН 2. Знати основні вітчизняні та закордонні психологічні концепції, парадигми, теоретичні та практичні проблеми сучасної психології.
УН 3. Продукувати нові вміння, навички і методи психологічних та соціально-психологічних досліджень і психологічної практики, за їх допомогою розв'язувати нагальні психологічні проблеми, які розширюють і переглядають існуючі психологічні знання.
УН 4. Працювати в групі науковців для розв’язання спільних дослідницьких завдань, дотримуватися норм академічної доброчесності, етичних норм та принципів наукової діяльності та міжособистісної взаємодії.
КОМ 1. Здійснювати спілкування діловою науковою та професійною мовою з науковою спільнотою та громадськістю в певній галузі наукової та/або професійної діяльності.
КОМ 2. Застосовувати сучасні інформаційно-цифрові інструменти і технології для забезпечення ефективних наукових та професійних комунікацій.
КОМ 3. Презентувати результати своїх досліджень на наукових заходах, використовувати українську та/або іноземну мову (в першу чергу – англійську) у науковій, інноваційній та педагогічній діяльності.
АіВ 1. Вміти діяти відповідально та свідомо, на основі етичних засад, з дотриманням норм академічної та професійної доброчесності
АіВ 2. Вміти вчитися самостійно, розробляти власну траєкторію саморозвитку та самовдосконалення.
АіВ 4. Проявляти повагу до мультикультурності та різноманіття, демонструвати толерантність щодо релігійних, расових та гендерних приналежностей.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Психологія загальна та особистості;
- Психологія управління;
- Психологія сім’ї;
- Соціальна психологія.
Короткий зміст навчальної програми: Соціальна психологія: предмет, завдання, функції, категорії та методи. Соціалізація особистості. Поведінка, спілкування і діяльність людей. Соціально-психологічна характеристика спілкування. Соціальна психологія груп і міжгрупової взаємодії. Прикладні аспекти соціальної психології: закономірності становлення соціально-психологічної реальності у конкретних сферах життєдіяльності індивіда та групи.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (40%): письмові звіти з практичних робіт, усне опитування.
- Підсумковий контроль (60%, екзамен): Максимальна оцінка – 100 балів.
Рекомендована література: 1. Гапон Н. Соціальна психологія: Навчальний посібник. – Львів, 2007. – 460 с.
2. Москаленко В.В. Соціальна психологія: Підручник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 448 с.