Технології аналізу прийняття рішень у державах Європейського Союзу та країнах "Східного партнерства"

Спеціальність: Міжнародна інформація
Код дисципліни: 6.291.02.O.019
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Міжнародна інформація
Лектор: Наталя Дмитришин
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання навчальної дисципліни є формування ґрунтових теоретичних знань з основ теорії прийняття рішень, які здатні забезпечити ефективну діяльність колективу.
Завдання: надати студентам знання про природу процесу прийняття рішення, формування системи фундаментальних теоретичних знань і практичних навичок у галузі ідентифікації проблем прийняття рішень, моделей на механізмів процесу ухвалення рішень, організації даного процесу у різноманітних сферах в міжнародної організації ЄС та держав Східного партнерства, розвинути практичні навички прийняття індивідуальних і колективних рішень в періоди кризи.
Результати навчання: Знати природу та механізми міжнародних комунікацій. Здійснювати опис та аналіз міжнародної ситуації, збирати з різних джерел необхідну для цього інформацію про міжнародні та зовнішньополітичні події та процеси. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами на професійному рівні, необхідному для ведення професійної дискусії, підготовки аналітичних та дослідницьких документів. Володіти навичками професійного усного та письмового перекладу з/на іноземні мови, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої політики, міжнародних комунікацій, регіональних студій, дво- та багатосторонніх міжнародних проектів. Розуміти та застосовувати для розв’язання складних спеціалізованих задач міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій чинне законодавство, міжнародні нормативні документи і угоди, довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови тощо.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: Вступ до прикладних досліджень міжнародних відносин та суспільних комунікацій Кореквізити: Візуалізація та бази даних
Короткий зміст навчальної програми: Мета навчальної дисципліни – формування у майбутніх бакалаврів знань та навичок з основ підготовки та обґрунтування рішень у сфері міжнародних відносин, вмінь використовувати отримані знання при вирішенні конкретних питань. В межах дисципліни основну увагу зосереджено на: вивчені процесів підтримки та прийняття політичних рішень в системі міжнародних відносин, методах аналізу та розроблення політичних рішень, впливу міжнародних неурядових організацій та експертно-аналітичних структур на прийняття зовнішньополітичних рішень, аналіз cтратегій проведення переговорів.
Опис: Теорія прийняття політичних рішень Моделі та механізми прийняття політичних рішень. Процес прийняття рішень у зовнішній політиці. Психологічні особливості політичних осіб та роль політичних лідерів у прийнятті рішень Механізм прийняття рішень в ЄС Механізми імплементації рішень в державному управлінні Вплив неурядових організацій та експертно-аналітичних структур на прийняття політичних рішень Стратегія проведення переговорів Теорія ігор у міжнародних відносинах Когнітивне картування та Mind-map у вивчені політики Технології прийняття рішень в умовах кризи
Методи та критерії оцінювання: Письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування, контрольна робота (40%) підсумковий контроль (60 %, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (60%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Глибоке знання матеріалу, володіння основною термінологією, опрацювання обов’язкових та додаткових джерел, висока активність, точні та повні відповіді на лабораторному занятті – 3 бали. Достатнє знання матеріалу, опрацювання обов’язкових джерел, загалом правильні відповіді на запитання – 2 бали. Поверхове знання матеріалу, загальна обізнаність, опрацювання не усіх обов’язкових джерел, недостатня активність – 1 бал.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Рекомендована література 1. Бакуменко В.Д. Механізми імплементації політичних рішень в державному управлінні: Монографія / В.Д. Бакуменко, О.М. Руденко, В.В. Туча. – К. : АМУ, 2015. – 184 с 2. Борисова О.В. Зовнішня політика України: історія та сучасність: курс лекцій / О.В. Борисова . – К. : Кондор, 2017 . – 341 с. 3. Жовква І.І. Процес прийняття зовнішньополітичних рішень в Україні : навч.-метод. посіб. / І.І. Жовква. – К.: Дипломатична академія України при МЗС України, 2013. – 104 с. 4. Запорожець О.Ю. Кризові комунікації у міжнародних відносинах. Навчальний посібник. – К.: ІМВ, 2009. – 75с. 5. Мацях М. Наукові дослідження у сфері прийняття рішень у сфері зовнішньої політики. URL: http://publications.lnu.edu.ua/bulletins/index.php/intrel/article/view/2353/2409 6. Панченко Ж.О. Теорія прийняття політичних рішень у міжнародних відносинах: основні методологічні підходи та концептуальні моделі. URL: http://vmv.kymu.edu.ua/v/p07/panchenko.pdf
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).