Зовнішньополітичні комунікативні технології
Спеціальність: Міжнародна інформація
Код дисципліни: 6.291.02.O.022
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Міжнародна інформація
Лектор: Гулай Василь Васильович, д. політ. н., професор
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: загальних:
ЗК9. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК12. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
фахових:
ФК10. Здатність аналізувати структуру та динаміку міжнародних суспільних комунікацій, виявляти їх вплив на міжнародну
систему, державні та суспільні інститути.
ФК12. Здатність до здійснення комунікації та інформаційно- аналітичної діяльності у сфері міжнародних відносин (українською та іноземними мовами).
ФК14. Здатність застосовувати сучасні технології пошуку, обробки і представлення інформації для аналізу процесів на міжнародній арені.
ФК15. Розуміння специфіки формування іміджу держави як одного з визначальних чинників успішності і стабільності у світі.
ФК16. Здатність обирати та використовувати методи управління інформаційними потоками в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
ФК17. Здатність застосовувати інформаційно-комунікаційні системи і технології у професійній діяльності.
ФК18. Розуміння інформаційно-комунікаційних процесів в національному, регіональному й глобальному вимірах.
Результати навчання: РН04. Знати принципи, механізми та процеси забезпечення
зовнішньої політики держав, взаємодії між зовнішньою та внутрішньою політикою, визначення та реалізації на міжнародній арені національних інтересів держав, процесу формування та реалізації зовнішньополітичних рішень.
РН05. Знати природу та механізми міжнародних комунікацій.
РН09. Досліджувати проблеми міжнародних відносин, регіонального розвитку, зовнішньої політики, міжнародних комунікацій, із використанням сучасних політичних, економічних і правових теорій та концепцій, наукових методів та
міждисциплінарних підходів, презентувати результати досліджень, надавати відповідні рекомендації.
РН13. Вести фахову дискусію із проблем міжнародних відносин, міжнародних комунікацій, регіональних студій, зовнішньої політичної діяльності, аргументувати свою позицію, поважати опонентів і їхню точки зору.
РН15. Розуміти та застосовувати для розв’язання складних спеціалізованих задач міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій чинне законодавство, міжнародні нормативні документи і угоди, довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови тощо.
РН18. Знати сучасні технології, що використовуються для пошуку, аналізу, обробки та представлення інформації у сфері міжнародних відносин, насамперед технології Big Data.
РН20. Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології та розуміти їхні особливості в глобальному вимірі.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити:
Міжнародна інформація;
Міжнародне право;
Історія політичних (правових, економічних) вчень;
Історія міжнародних відносин;
Країнознавство;
Інформатика та сучасні інформаційні технології;
Мережеві технології у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Кореквізити:
Інформаційно-аналітична діяльність у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях;
Міжнародне інформаційне право;
Філософія;
Інформаційна політика України та держав світу;
Технології інформаційного консалтингу в міжнародних відносинах та суспільнихт комунікаціях;
Технології корпоративного PR.
Короткий зміст навчальної програми: «Зовнішньополітичні комунікативні технології» – навчальна дисципліна, яка вивчається студентами освітньо-професійної програми «Міжнародна інформація» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» з метою засвоєння теоретичних основ зовнішньополітичної комунікативної діяльності та набуття практичних навичок розробки, реалізації та оцінки комунікативних технологій публічної дипломатії, стратегічної комунікації, віртуальної дипломатії, медіа-дипломатії та медіа-посередницької дипломатії, іміджевої дипломатії, державного брендингу, GR, лобіювання, громадської дипломатії, культурної дипломатії та спічрайтерства у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Опис: Навчальна дисципліна «Зовнішньополітичні комунікативні технології» в структурі підготовки фахівців за програмою «Міжнародна інформація».
Інформаційна діяльність зовнішньополітичних відомств.
Комунікативні технології публічної дипломатії.
Стратегічні комунікації в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Віртуальна дипломатія у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Медіа-дипломатія та медіа-посередницька дипломатія.
Іміджева дипломатія.
Державний брендинг.
Технології GR у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Технології лобіювання у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Технології Public Affairs / громадської дипломатії у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Адвокасі-технології у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях .
IR-позиціонування у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях
Технології . культурної дипломатії у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях.
Технології спічрайтерства в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях .
Методи та критерії оцінювання: 1. Усне опитування.
2. Оцінювання письмових робіт.
3. Екзаменаційна контрольна робота.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: усне опитування, письмові завдання, доповіді та презентації.
Підсумковий контроль: екзамен (тестові завдання, теоретичні питання).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Аналітика, експертиза, прогнозування: Монографія / Макаренко Є. А. та ін. Київ: Наша культура і наука, 2003. 614 с.
2. Європейські комунікації: монографія / Макаренко Є.А., Ожеван М.А., Рижков М.М. та ін. Київ: Центр вільної преси, 2006. 536 с.
3. Зовнішньополітичні комунікативні технології / Макаренко Є. А., Рижков М. М., Піпченко Н. О., Москаленко Т. В., Кучмій О. П., Сербіна Н. Ф., Сербіна К. Ю., Фролова О. М., Шевченко О.В.. Підручник. Київ: Центр вільної преси, 2016. 416 с.
4. Інноваційна дипломатія ХХІ століття: колективна монографія / Макаренко Є. А., Рижков М. М., Ожеван М. А. та ін. К.: Центр вільної преси, 2012. 408 с.
5. Карпчук Н.П. Міжнародна інформація та суспільні комунікації : навч. посіб. для студ. закл. вищ. освіти . Луцьк : Вежа-Друк, 2018. 514 с.
6. Комунікативні тренди міжнародних відносин. Монографія / Макаренко Є. А., Рижков М. М., Піпченко Н. О., Москаленко Т. В., Погорська І. І., Бєлоусова Н.Б., Кучмій О. П., Сербіна Н. Ф., Сербіна К. Ю., Фролова О. М., Шевченко О.В. Київ : Центр вільної преси, 2016. 614 с.
7. Кудрявцева С. П. Міжнародна інформація : навч. посіб. / C. П. Кудрявцева, В. В Колос. Київ: Вид. дім «Слово», 2005. 400 с.
8. Макаренко С. А. Міжнародні інформаційні відносини. Київ: Наша культура і наука, 2002. 452 с.
9. Міжнародна інформація: навч. посіб. / М. П. Требін, І. О. Поліщук, Н. П. Осипова та ін.; за ред. М. П. Требіна . Харків: Право, 2014. 336 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).