Інформаційно-комунікаційні технології конструювання суспільних процесів
Спеціальність: Міжнародна інформація
Код дисципліни: 6.291.02.E.063
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Міжнародна інформація
Лектор: Ольга Анісімович-Шевчук, к.політ.н.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Демонструвати знання основних методів обробки інформаційно-комунікаційних потоків та конструювання суспільно-політичних процесів, знання основних аспектів міжособистісної та масово-комунікаційної діяльності, виявляти та використовувати інформаційно-комунікативні технології конструювання суспільно-політичних процесів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити – «Міжнародні інформаційні системи та технології», «Світові телекомпанії та інформаційні агенції»
Кореквізити – «Соціальні медіаплатформи», «Технології корпоративного PR»
Короткий зміст навчальної програми: Метою навчальної дисципліни є сформування уявлень про інформаційно-комунікативні технології конструювання суспільних процесів, знання методики і методів обробки інформаційних потоків та формування суспільно-політичних процесів, особливостей формування громадської думки, іміджевих технологій, виборчих комунікацій. Особливу роль приділяється засобам, способам організації інформаційно-комунікаційного простору, технологіям інформаційно-психологічного впливу, мутації та інмутації, ролі засобів масової комунікації в спеціальних операціях.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: усне опитування, письмові лабораторні роботи (40 %), підсумковий контроль: екзамен у письмовій та усній формі (60 %).
Рекомендована література: 1. Зражевська Н.І. Комунікаційні технології. Черкаси: Брама-Україна, 2010. 224 с.
2. Інформаційний вплив: теорія і практика прогнозування: монографія /за ред. П.Д.Фролова; Національна акад.пед.наук України; Ін-т соц.та політ.психології. К.: Міленіум, 2011. 304 с.
3. Почепцов Г. Контроль над розумом. К.: Видав.дім «Києво-Могилянська академія», 2012. 350 с.
4. Почепцов Г. Теория коммуникации. М. : «Реал-бук», К. : «Ваклер». 2001. 656 с.
5. Слісаренко І. Ю. Паблік рилейшнз у системі комунікації та управління : навч. посіб. К. : МАУП, 2001. 104 с.
6. Фейки, пропаганда, дезінформація та виборчий процес: як нам захистити демократичні практики? Аналітична доповідь / за заг. ред. Дубова Д.В. К.: ТОВ «Видавництво Сталь», 2019. 254 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).