Капітальний ремонт обладнання нафтоазового комплексу
Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.01.E.052
Кількість кредитів: 9.50
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: асистент. к.т.н. Войтович Андрій
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Інтегральна компетентність:
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі у професійній дія-льності, пов’язаній з нафтогазовою галуззю (ІНТ).
загальні компетентності:
Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями (ЗК5).
фахові компетентності:
Здатність здійснювати експлуатаційні розрахунки технологічних пара-метрів в нафтогазовій інженерії (ФК6).
Здатність розв’язувати виробничі та технологічні задачі з технології діагностування та ресурс об’єктів нафтогазового комплексу, видобування, транспортування та зберігання нафти і газу (ФК9).
Здатність здійснювати технологічне і техніко-економічне оцінювання ефективності нових нафтогазових технологій і технічних пристроїв (ФК11).
Розуміння загальних принципів вибору засобів контролю та автомати-зації технологічних процесів у нафтогазовій галузі (ФК12).
Здатність планувати та організовувати роботу структурного підрозділу нафтогазового підприємства(ФК13).
Здатність здійснювати діагностування об’єктів та конструкцій нафтога-зового комплексу, прогнозувати фізико-механічні властивості отриманих ма-теріалів, їх експлуатаційні характеристики та ресурс (ФКП1.2).
Здатність та уміння вирішувати технічні завдання щодо проектування, будівництва, ремонту, реконструкції та відновлення надземних ділянок тру-бопровідних систем (ФКП1.5).
Здатність виконати аналіз технічного стану та встановлювати необхід-ний обсяг контролю якості трубопровідних систем. Планувати поточний і капітальний ремонт при будівництві, ремонті, реконструкції та відновленні трубопровідних систем(ФКП1.6).
Результати навчання: Знаходити необхідну інформацію в науковій та довідковій літературі, базах даних, Інтернет та інших дже-релах, оцінювати, інтерпретувати та застосовувати цю інформацію (РН5)
Приймати ефективні рішення з про-фесійних питань у важкопрогнозо-ваних небезпечних умовах з ураху-ванням цілей, строків, ресурсних та законодавчих обмежень, екологічних та етичних аспектів (РН8)
Застосовувати базові поняття та ме-тоди фундаментальних і прикладних наук для розв’язання спеціалізова-них задач в нафтогазовій інженерії (РН9)
Аналізувати умови експлуатації складових елементів нафтогазових технічних комплексів, здійснювати оптимальний вибір технологічного обладнання та оптимізацію режиму експлуатації за певними критеріями, у тому числі за умов невизначеності (РН13)
Аналізувати та оцінювати технічний стан елементів технологічного обла-днання нафтогазових об’єктів засо-бами технічного діагностування в промислових і лабораторних умовах( РН14)
Доносити до фахівців і нефахівців інформацію, ідеї, проблеми, рішення, власний досвід та аргументацію з питань нафтогазової інженерії і до-тичних проблем (РН17)
Аналізувати вплив вихідних показників на функціональні властивості трубопроводів, розраховувати і обґрунтовано призначати технічні вимоги до точності виготовлення, вибирати методи і засоби контролю, системно аналізувати і вирішувати основні задачі з управління якістю продукції (ФРН1.4)
Обізнанність з основами організації праці на базі знань трудового зако-нодавства і норм охорони праці (ФРН1.6)
обладнання, компонувати та проек-тувати складові частини вузлів, аг-регатів, механізмів, машин з окремих деталей та виробів (ФРН1.8)
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Спорудження магістральних трубопроводів
- Основи нафтогазової справи
- Контроль якості нафтогазових об’єктів
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретич-них та практичних знань із відновлення деталей машин нафтогазового ком-плексу; знайомиться з основними технологіями проведення ремонту; вивчає матеріали які застосовуються для відновлення деталей машин нафтогазового комплексу; отримує вміння практично втілювати отримані теоретичні знання при виборі техніки та технології зварювання сталей при ремонті деталей ма-шин нафтогазового комплексу..
Опис: Лекція 1. УМОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ Й ВИДИ ЗНОШУВАННЯ ДЕТАЛЕЙ МАШИН
Лекція 2. ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА ТЕХНОЛОГІЧНОГО МАРШУТУ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ МАШИН. ВИБІР СПОСОБУ ВІДНОВЛЕННЯ.
Лекція 3. ДЕФЕКТАЦІЯ ДЕТАЛЕЙ МАШИН. МЕТОДИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЗАХИСТУ ПОШКОДЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ.
Лекція 4. КЛАСИФІКАЦІЯ Й ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНИХ СПОСОБІВ НАПЛАВЛЕННЯ
Лекція 5. ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИКО-МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ ЕЛЕКТРОДУГОВОМУ НАПЛАВЛЕННІ.
Лекція 6. ТЕХНОЛОГІЯ ТА УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЕЛЕКТРОДУГОВОГО НАПЛАВЛЕННЯ.
Лекція 7. ТЕХНОЛОГІЯ Й ТЕХНІКА МЕХАНІЗОВАНОГО ЕЛЕКТРОДУГОВОГО НАПЛАВЛЕННЯ. ПРИКЛАДИ ЗАСТОСУВАННЯ МЕХАНІЗОВАНОГО ЕЛЕКТРОДУГОВОГО НАПЛАВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ.
ЛЕКЦІЯ 8. ЕЛЕКТРОШЛАКОВЕ НАПЛАВЛЕННЯ. ПРИКЛАДИ ПРОМИСЛОВОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЕШН.
Лекція 9. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДУГОВОГО НАПЛАВЛЕННЯ.
Лекція 10. МЕХАНІЧНІ ТА КОРОЗІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОКРИТТІВ ДЕТАЛЕЙ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ.
Лекція 11. ТЕХНОЛОГІЯ НАПЛАВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ РІЗНОЇ ТОВЩИНИ ТА РІЗНОГО ХІМІЧНОГО СКЛАДУ СТАЛЕЙ.
Лекція 12. ТЕХНОЛОГІЯ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ МАШН ВІБРАЦІЙНИМ СПОСОБОМ.
Лекція 13. ВІДНОВЛЕННЯ ГЕРМЕТИЧНОСТІ ЗАПІРНОЇ АРМАТУРИ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ.
Лекція 14. ВІДНОВЛЕННЯ БУРОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ДЕТАЛЕЙ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ.
ЛЕКЦІЯ 15. ТЕХНОЛОГІЯ РЕМОНТУ ВУЗЛІВ НАФТОПЕРЕРОБНИХ ОБЄКТІВ.
Методи та критерії оцінювання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами:
1. Захист практичних робіт проводиться у усній формі шляхом опитування теоретичного матеріалу за темою роботи та методикою проведення обчис-лень.
2. Проведення поточного експрес – контролю засобами віртуального навча-льного середовища або тестами, усним опитуванням, оцінкою активності та внесених пропозицій.
3. Захист лабораторних робіт в усній формі шляхом опитування теоретично-го матеріалу за темою роботи та методикою її виконання.
Критерії оцінювання результатів навчання: Захист практичних робіт (20 балів);
Захист лабораторних робіт (20 балів);
Поточний експрес – контроль (60 балів).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Навчальний комплекс «Зварювання плавленням, частина 2» у ВНС НУ «Львівська політехніка»: http://vns.lp.edu.ua/course/view.php?id=8628 / Укл. А.Р. Дзюбик 2015 р. реєстр. номер № Е41-177-15/2015 від 02.03.2015 р.
2. Навчальний комплекс «Зварювання плавленням, частина 1» у ВНС НУ «Львівська політехніка»: http://vns.lp.edu.ua/course/view.php?id=8627 / Укл. А.Р. Дзюбик 2014 р. – реєстр. номер № Е41-147-14/2014 від 25.09.2014 р.
3. Биковський О. Г. Зварювання та різання кольорових металів: Довідковий посібник. – К.: Основа, 2011. – 392 с.
4. Обладнання і технологія газозварювальних робіт: Підручник / І. В. Гуменюк, О.Ф.Іваськів. – К.: Грамота, 2005. – 272 с.
5. Технологія електродугового зварювання: Підручник / І. В. Гуменюк, О.Ф.Іваськів, О. В. Гуменюк,. – К.: Грамота, 2007. – 512 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).
Капітальний ремонт обладнання нафтоазового комплексу (курсовий проєкт)
Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.01.E.053
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: асистент. к.т.н. Войтович Андрій
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Інтегральна компетентність:
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі у професійній дія-льності, пов’язаній з нафтогазовою галуззю (ІНТ).
загальні компетентності:
Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями (ЗК5).
фахові компетентності:
Здатність здійснювати експлуатаційні розрахунки технологічних пара-метрів в нафтогазовій інженерії (ФК6).
Здатність розв’язувати виробничі та технологічні задачі з технології діагностування та ресурс об’єктів нафтогазового комплексу, видобування, транспортування та зберігання нафти і газу (ФК9).
Здатність здійснювати технологічне і техніко-економічне оцінювання ефективності нових нафтогазових технологій і технічних пристроїв (ФК11).
Розуміння загальних принципів вибору засобів контролю та автомати-зації технологічних процесів у нафтогазовій галузі (ФК12).
Здатність планувати та організовувати роботу структурного підрозділу нафтогазового підприємства(ФК13).
Здатність здійснювати діагностування об’єктів та конструкцій нафтога-зового комплексу, прогнозувати фізико-механічні властивості отриманих ма-теріалів, їх експлуатаційні характеристики та ресурс (ФКП1.2).
Здатність та уміння вирішувати технічні завдання щодо проектування, будівництва, ремонту, реконструкції та відновлення надземних ділянок тру-бопровідних систем (ФКП1.5).
Здатність виконати аналіз технічного стану та встановлювати необхід-ний обсяг контролю якості трубопровідних систем. Планувати поточний і капітальний ремонт при будівництві, ремонті, реконструкції та відновленні трубопровідних систем(ФКП1.6).
Результати навчання: Знаходити необхідну інформацію в науковій та довідковій літературі, базах даних, Інтернет та інших дже-релах, оцінювати, інтерпретувати та застосовувати цю інформацію (РН5)
Приймати ефективні рішення з про-фесійних питань у важкопрогнозо-ваних небезпечних умовах з ураху-ванням цілей, строків, ресурсних та законодавчих обмежень, екологічних та етичних аспектів (РН8)
Застосовувати базові поняття та ме-тоди фундаментальних і прикладних наук для розв’язання спеціалізова-них задач в нафтогазовій інженерії (РН9)
Аналізувати умови експлуатації складових елементів нафтогазових технічних комплексів, здійснювати оптимальний вибір технологічного обладнання та оптимізацію режиму експлуатації за певними критеріями, у тому числі за умов невизначеності (РН13)
Аналізувати та оцінювати технічний стан елементів технологічного обла-днання нафтогазових об’єктів засо-бами технічного діагностування в промислових і лабораторних умовах( РН14)
Доносити до фахівців і нефахівців інформацію, ідеї, проблеми, рішення, власний досвід та аргументацію з питань нафтогазової інженерії і до-тичних проблем (РН17)
Аналізувати вплив вихідних показників на функціональні властивості трубопроводів, розраховувати і обґрунтовано призначати технічні вимоги до точності виготовлення, вибирати методи і засоби контролю, системно аналізувати і вирішувати основні задачі з управління якістю продукції (ФРН1.4)
Обізнанність з основами організації праці на базі знань трудового зако-нодавства і норм охорони праці (ФРН1.6)
обладнання, компонувати та проек-тувати складові частини вузлів, аг-регатів, механізмів, машин з окремих деталей та виробів (ФРН1.8)
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Спорудження магістральних трубопроводів
- Основи нафтогазової справи
- Контроль якості нафтогазових об’єктів
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретич-них та практичних знань із відновлення деталей машин нафтогазового ком-плексу; знайомиться з основними технологіями проведення ремонту; вивчає матеріали які застосовуються для відновлення деталей машин нафтогазового комплексу; отримує вміння практично втілювати отримані теоретичні знання при виборі техніки та технології зварювання сталей при ремонті деталей ма-шин нафтогазового комплексу..
Опис: Технологія відновлення дзеркала гідроциліндра
Технологія відновлення шківа кронблока
Технологія відновлення різьби бурових труб
Технологія відновлення корпусу бурового насоса
Технологія зміцнення бурового інструменту
Технологія відновлення зубчастих коліс бурової машини
Технологія відновлення та зміцнення корпусу газгольдера
Технологія відновлення сепараційного сита
Методи та критерії оцінювання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами:
1. Захист практичних робіт проводиться у усній формі шляхом опитування теоретичного матеріалу за темою роботи та методикою проведення обчис-лень.
2. Проведення поточного експрес – контролю засобами віртуального навча-льного середовища або тестами, усним опитуванням, оцінкою активності та внесених пропозицій.
3. Захист лабораторних робіт в усній формі шляхом опитування теоретично-го матеріалу за темою роботи та методикою її виконання.
Критерії оцінювання результатів навчання: Захист курсової роботи – 100 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Навчальний комплекс «Зварювання плавленням, частина 2» у ВНС НУ «Львівська політехніка»: http://vns.lp.edu.ua/course/view.php?id=8628 / Укл. А.Р. Дзюбик 2015 р. реєстр. номер № Е41-177-15/2015 від 02.03.2015 р.
2. Навчальний комплекс «Зварювання плавленням, частина 1» у ВНС НУ «Львівська політехніка»: http://vns.lp.edu.ua/course/view.php?id=8627 / Укл. А.Р. Дзюбик 2014 р. – реєстр. номер № Е41-147-14/2014 від 25.09.2014 р.
3. Биковський О. Г. Зварювання та різання кольорових металів: Довідковий посібник. – К.: Основа, 2011. – 392 с.
4. Обладнання і технологія газозварювальних робіт: Підручник / І. В. Гуменюк, О.Ф.Іваськів. – К.: Грамота, 2005. – 272 с.
5. Технологія електродугового зварювання: Підручник / І. В. Гуменюк, О.Ф.Іваськів, О. В. Гуменюк,. – К.: Грамота, 2007. – 512 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).