Діагностика надземних ділянок трубопровідних
Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.01.E.054
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: к.т.н., доц. Дзюбик Андрій Романович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: - здатність здійснювати експлуатаційні розрахунки технологічних па-раметрів в нафтогазовій інженерії;
- здатність та уміння вирішувати технічні завдання щодо проектування, будівництва, ремонту, реконструкції та відновлення надземних ділянок трубопровідних систем.
Результати навчання: • Розраховувати параметри гідрогазодинамічних процесів, які супроводжують рух нафти і газу та технологічних рідин в пласті/свердловинах/промислових і магістральних трубопроводах із застосуванням законів термодинаміки, гідравліки і газової динаміки та сучасних методик відповідних розрахунків
• Здійснювати розрахунки технологічних параметрів нафтогазових свердловин, систем підготовки нафти і газу, промислових та магістральних газонафтопроводів, газонафтосховищ із застосуванням відповідних математичних та інженерних методів
• Уміння виконувати окремі елементи проектів на стадіях ескізного, технічного та робочого проектування нафтогазових технологій та інженерії
• Концептуальні наукові та практичні знання, критичне осмислення теорій, принципів, методів і понять у сфері професійної діяльності та/або навчання
• Поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв'язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у сфері професійної діяльності або навчання
• Збір, інтерпретація та застосування даних
• Управління складною технічною або професійною діяльністю чи проектами
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Машини та обладнання для спорудження газонафтопроводів
Виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретичних та практичних знань технологій спорудження, технічного обслуговування та ремонту надземних ділянок трубопровідних систем, які використовуються у виробництві на цей час та отримають розвиток в ближньому майбутньому. При цьому вивчається організація та конструктивні схеми виконання надзе-мних ділянок. Організація і технологія будівництва надземних ділянок. Набуваються навички користуватись нормативно-технічною документацією, технічного обслуговування та ремонту надземних ділянок надземних ділянок.
Опис: 1 Конструктивні схеми при спорудженні надземних ділянок трубопровідних систем
2 Опори балкових переходів надземних ділянок
3 Спорудження балкових переходів газонафтопроводів
4 Конструктивні схеми висячих переходів газонафтопроводів. Розрахунок вантового переходу
5 Спорудження висячих переходів газонафтопроводів
6 Розрахунок гнучкого висячого переходу
7 Спорудження та розрахунок аркових надземних ділянок газонафтопроводів
8 Плановий огляд, технічне обслуговування надземних ділянок трубопровідних систем
9 Обстеження надземних переходів надземних ділянок трубопровідних систем
10 Оцінка працездатності надземних ділянок трубопроводів
11 Поточний ремонт надземних переходів газонафтопроводів
12 Капітальний ремонт надземних переходів газонафтопроводів
13 Планування і організування періодичного технічного обслуговування та ремонту надземних ділянок трубопровідних систем
Методи та критерії оцінювання: • Поточний контроль ( 30 %, захист лабораторних робіт).
• Підсумковий контроль ( 60 % письмова компонента, 10 % усна компонента).
Критерії оцінювання результатів навчання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами:
1. Захист звітів до лабораторних робіт в усній формі шляхом опитування те-оретичного матеріалу за темою роботи та методикою проведення дослі-джень.
2. Поточний експрес-контроль засобами віртуального навчального середо-вища або усним опитуванням, тестами, практичними роботами, оцінкою ак-тивності та внесених пропозицій.
3. Проведення письмового екзамену за результатами вивчення дисципліни, який складається із завдань різних рівнів складності.
4. Проведення усної компоненти за результатами написання екзамену.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Дорошенко Я. В. Спорудження та ремонт зосереджених об'єктів газо-нафтопроводів: підручник / Я. В. Дорошенко. - Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2015. – 845 с. - ISBN 978-3-659-37720-4.
2. Дзюбик А. Р. Підвищення ефективності зварювання магістральних трубопроводів при їх експлуатації та ремонті: монографія / А.Р.Дзюбик, І.Б.Назар, Р.В.Палаш. - Львів: Сполом, 2013. 258с. – ISBN 978-966-665-872-5.
3. Залишкова міцність та довговічність ділянок нафтогазопроводів з де-фектами: монографія [авт. кол.: Осадчук В. А., Андрейків О. Є., Банахевич Ю. В. та ін.]. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 264 c. – ISBN 978-617-607-650-6.
4. Трубопровідний транспорт газу: монографія / Ковалко М. П., Грудз В. Я., Михалків В. Б. [та ін.]; за ред. М. П. Ковалка. – Київ: Агенство з раці-онального використання енергії та екології, 2002. – 600 с. - ISBN 966-96172-0-0.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).