Податкова система

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.00.O.033
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н., доц. Грицай Ольга Іванівна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою дисципліни «Податкова система» є засвоєння принципів побудови та призначення податкової системи, видів податків і зборів, порядку їх нарахування і зарахування до бюджетів різних рівнів, набуття вмінь розв’язувати типові задачі та вирішувати практичні проблеми під час професійної діяльності у галузі оподаткування та під час навчально-пізнавального процесу, що передбачає застосування спеціалізованих теоретичних та емпіричних методів, а також формування у студентів цілісної системи спеціальних знань з організації і функціонування податкової системи та податкової політики.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю. Загальні компетентності: ЗК 1.12. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо. Фахові компетентності: ФК 04. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: АіВ1. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати рішення; АіВ2. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи та досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики; У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізити: Гроші та кредит, Фінансовий облік II; - кореквізити : (0100 Облік і аудит) Облік та оподаткування підприємств АПК, Податковий облік і звітність; (0200 Облік, аналіз та оподаткування) Податкова звітність, Податкові розрахунки.
Короткий зміст навчальної програми: Курс розпочинається з розгляду податкової системи і політики держави. Розглядаються принципи формування податкової системи України. Вивчаються особливості адміністрування податків і зборів, а також права і обов’язки платників податків. У цьому курсі розкривається специфіка загальнодержавних та місцевих податків, зокрема, платників кожного податку, об’єкти та база оподаткування, ставки, порядок обчислення та сплати, а також розрахунки з бюджетом та звітність. Дисципліна розглядає спрощену систему оподаткування, обліку та звітності: групи платників єдиного податку, ставки єдиного податку, порядок нарахування і сплати.
Опис: Податкова система і податкова політика держави. Податок на прибуток підприємств. Податок на додану вартість Акцизний податок. Податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Мито. Податок на доходи фізичних осіб. Екологічний податок Рентні платежі. Місцеві податки і збори. Єдиний податок.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (100%): усне опитування, робота на практичних заняттях, заліковий тестовий контроль
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: усне опитування, виконання розрахункових завдань на практичних заняттях (30 балів), заліковий контроль: захист контрольної роботи студентами (20 балів); тестова і усна компонента (50 балів).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Податкова система: Навчальний посібник / [Волохова І. С., Дубовик О. Ю., Слатвінська М. О. та ін.]; за заг. ред. І. С. Волохової, О. Ю. Дубовик. – Харків: Видавництво «Діса плюс», 2019. – 402 с. Податковий менеджмент: навч. посібник / С.В. Паранчук, А.С. Мороз, О.С. Червінська, Н.Г. Синютка. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. -296 с. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: Підручник. – 7-ме вид. допов. і перероб. – К.: Алерта, 2016. – 928с. Податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок: новації реформ та їх наслідки: монографія. К.: Алерта, 2018. 442 с. (Серія «Податкова та митна справа в Україні», т. 124). http://ndi-fp.nusta.edu.ua/files/doc/2018_mono_NDI_Podatok_na_dohody.pdf Бухгалтерський облік та оподаткування: навч. посібник / За ред. Р.Л. Хом’яка, В.І. Лемішовського. – Львів: Бухгалтерський центр “Ажур”, 2013. – 1220 с. Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-УІ, ВР України із наступними змінами та доповненнями.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).