Методика викладання у вищій школі: контроль якості та тестування

Спеціальність: Освітні, педагогічні науки
Код дисципліни: 7.011.01.E.043
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Педагогіка та інноваційна освіта
Лектор: Доктор суспільних наук з дисципліни «Педагогіка» Гнатюк Михайло Володимирович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: - ознайомлення здобувачів освіти з основними поняттям та теоретичними аспектами освітнього моніторінгу; сучасними методами та технологіями оцінювання; основними принципами та правилами побудови тесту і тестових завдань; - набуття практичних навичок щодо створення тестових завдань різних когнітивних рівнів.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів таких компетентностей: інтегральної: - вміння критично оцінювати поняття та явища на підставі відповідного обсягу знань; - здатність організувати роботу індивідуально та в команді; - самостійно здійснювати наукові дослідженя у педагогіці, зокрема з в галузі контролю якості освіти та тестування. фахові компетентності: - здатність створювати тестові завдання різних когнітивних рівнів і вміло впроваджувати їх до навчального процесу; - здатність використовувати сучасні методи якісного та кількісного аналізу тестових завдань та на їх основі модернізувати контрольні заходи; - здатність раціонально використати здобуті знання у процесі організації власної науково-дослідної роботи.
Результати навчання: Знати : - функції освітнього моніторингу; - правила написання умови тестового завдання, технічні дефекти тестових завдань, правила написання варіантів відповідей до тестових завдань; - поняття „валідність (обґрунтованість), об'єктивність, надійність і точність тестових завдань»; - загальні вимоги щодо проведення заліків та екзаменів. Вміти: - правильно добурати форми тестових завдань; - створювати тестові завдання різних когнітивних рівнів, створювати тести з відкритими і закритими тестовими завданнями; - обраховувати показники легкості і трудності тестових завдань, показник деференцювання тестових завдань; - добирати відповідну шкалу оцінювання результатів тестування, складати інструкцію до тестування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Іноземна мова; - Інформатика (інформаційні технології) - Методика навчання інформатики
Короткий зміст навчальної програми: У процесі вивчення дисципліни розглядаються сучасні методи оцінювання результатів навчання, акцентуючи увагу на методі тестування; основні принципи та правила побудови тестових питань і їх дистракторів; сучасні методу здійснення якісного та кількісного аналізу тестових завдань; способи опрацювання та представлення результатів тестування, тошо. Предмет розкриває як переваги, так і недоліки тестового контролю, а також вказує на технічні дефекти тестових завдань.
Опис: Якість освіти. Моніторінг якості освіти. Педагогічні тести. Класифікація педагогічних тестів. Правила побудови тестових завдань. Правила написання варіантів відповідей. Тестові завдання: формати, вимоги. Тестові завдання: типи тестових завдань. Kількісний аналіз тестових завдань. Якісний аналіз тестових завдань. Конвертація результатів тестування у шкали. Інструкції для проведення тестування. Організація науково-дослідницької роботи студентів. Проектна діяльність в освіті. Письмові та усні екзамени та заліки.
Методи та критерії оцінювання: Методи оцінювання: - поточний контроль: усне опитування, практичні завдання (60%); - підсумковий контроль: екзамен (40%).
Критерії оцінювання результатів навчання: В порточному контролі прийнято наступне співвідношення оцінки до якості вірних відповідей: оцінка «5» – 80% та більше вірних відповідей; оцінка «4» – від 71 до 79% вірних відповідей; оцінка «3» – від 60 до 70% вірних відповідей; оцінка «2» – менше 60% вірних відповідей. Екзаменаційна оцінка виставляється на підставі критеріїв оцінювання які в дужій мірі зближені до критеріїв оцінювання знань та умінь студента в прточному конролі. Екзамен вважається успішно зданим, якщо студент правильно виконав завдання на 60 і більше відсотків. Кінцева оцінка за навчальний предмет є середньою арифметичною з двох оцінок (оцінок з поточного контролю та оцінки за екзамен) заокругленою вверх.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Bernat, M., Pavlovkin, J., Bachman, P. (2020). Didactic tests and pedagogical diagnostics in teaching of digital and microprocessing technology. Poland: Scientific Publishing House Institute of Mechanical Engineering University of Zielona Gora. 2. Cohen, A. S. and Wollack, J. A.. Handbook on Test Development: Helpful Tips for Creating Reliable and Valid Classroom Tests. Testing & Evaluation Services University of Wisconsin-Madison. 3. Duquesne University (2021). Good, Better, Best: Multiple Choice Exam Construction. Retrieved from https://www.duq.edu/about/centers-and-institutes/center-for-teaching-excellence/teaching-and-learning-at-duquesne/multiple-choice-exam-construction 4. IELTS-British Council. Test format. Retrieved from. https://www.ielts.org/for-test-takers/test-format 5. Malamed, C. 10 Rules For Writing Multiple Choice Questions. Retrieved from https://theelearningcoach.com/elearning_design/rules-for-multiple-choice-questions/ 6. Scherman, V., Bosker, R. J., Howie, S. J. (2017). Monitoring the Quality of Education in Schools. Sense Publishers.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).