Практикум з підготовки наукових публікацій, презентації результатів, проведення патентного пошуку та підготовки патентів

Спеціальність: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.141.00.O.018
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Електромехатроніка та комп'ютеризовані електромеханічні системи
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна

Практикум з підготовки наукових публікацій, презентації результатів, проведення патентного пошуку та підготовки патентів

Спеціальність: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.141.00.O.019
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Електроенергетика та системи управління
Лектор: Професор, д.т.н., Юрій Варецький
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання дисципліни є формування у студентів необхідних компетентностей та одержання ними навиків з підготовки наукових публікацій, презентації результатів, проведення патентного пошуку та підготовки патентів, а також практичних умінь для підготовки наукових матеріалів.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: загальних: • здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; • креативність і здатність до системного мислення; • відповідальність за якість виконаної роботи; • здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології; • здатність критично аналізувати результати виконаної роботи. фахових: • здатність презентувати результати наукових досліджень; • здатність здійснювати пошук спеціалізованої технічної літератури; • здатність здійснювати пошук патентної інформації; • здатність здійснювати підготовку матеріалів для патентування винаходів.
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання : Вільно презентувати результати досліджень на професійному рівні, необхідному для ведення професійної дискусії. Володіти навичками презентації наукових досліджень та підготовки патентів на винаходи Використовувати сучасні цифрові технології, спеціалізовані програмне забезпечення, бази даних та інформаційні системи для пошуку і підготовки та презентації результатів досліджень.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Базові дисципліни спеціальності
Короткий зміст навчальної програми: Розглянуто основні проблеми практичної підготовки наукових публікацій, презентації результатів, проведення патентного пошуку та підготовки патентів під час наукових досліджень з метою набуття студентами загальної професійної компетенції. Навчання здійснюється шляхом інтеграції отриманих попередніх знань відповідно до майбутньої академічної та професійної області діяльності студентів. Значну частину і особливу увагу навчальної дисципліни приділено самостійній роботі студентів.
Опис: Принципи пошуку науково-технічної літератури. Принципи формування презентації наукових публікацій. Принципи пошуку патентної інформації. Формування патентних заявок на винаходи.
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання виконання поточних завдань - 60%, оцінювання практичних навиків презентації результатів наукових досліджень - 40%
Критерії оцінювання результатів навчання: Залік: максимальна оцінка в балах – 100, в тому числі - Заліковий контроль: письмова компонента – 20; усна компонента – 20. Поточний контроль: виконання індивідуальних завдань – 60
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Складання та подання заявки на видачу патенту України на промисловий зразок : метод. рек. / уклад. Т. В. Бованенко ; Держ. Департамент інтелект. власності. – Київ, 2007. – 48 с. – (Інтелект. власність в Україні).. 2. Базилевич В. Д. Інтелектуальна власність : підручник. – 3-тє вид., перероб. і доп. – Київ: Знання, 2014. ? 672 с.. 3. Патентні дослідження. Методичні рекомендації / за ред.В. Л. Петрова. – Київ : Вид. Дім «Ін Юре», 1999. – 264 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).