Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Економіка (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.051.00.O.015
Кількість кредитів: 12.00
Кафедра: Економіка підприємства та інвестицій
Лектор: Мусійовська Оксана Богданівна, к.е.н., доцент
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Основна мета практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи – практичне і творче застосування здобутих знань та набутих у процесі навчання вмінь, розвиток навичок вирішення практичних завдань та проведення прикладних наукових досліджень у сфері економіки, збагачення досвіду ділового спілкування, збирання матеріалів для написання магістерської кваліфікаційної роботи і, головне, підготовка до самостійної роботи на посадах, що потребують кваліфікації магістра з економіки.
Завдання: ЗК3.Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети. ЗК4.Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності). ЗК5. Здатність працювати в команді. ЗК7.Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів). ФК3.Здатність збирати, аналізувати та обробляти статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, які необхідні для розв’язання комплексних економічних проблем, робити на їх основі обґрунтовані висновки. ФК4.Здатність використовувати сучасні інформаційні технології, методи та прийоми дослідження економічних та соціальних процесів, адекватні встановленим потребам дослідження. ФК6.Здатність формулювати професійні задачі в сфері економіки та розв’язувати їх, обираючи належні напрями і відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.
Результати навчання: ПРН3. Вільно спілкуватися з професійних та наукових питань державною та іноземною мовами усно і письмово. ПРН6. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати лідерські навички та уміння управляти персоналом і працювати в команді. ПРН8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних економічних завдань. ПРН10. Застосовувати сучасні інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення у соціально-економічних дослідженнях та в управлінні соціально-економічними системами. КОМ1. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності. КОМ2. Здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію. АіВ1. Управління комплексними діями або проєктами, відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах. АіВ2. Відповідальність за професійний розвиток окремих осіб та/або груп осіб. АіВ3. Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності. Протягом проходження практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи кожен студент повинен отримати конкретні прикладні та наукові результати з обраної проблеми дослідження, що будуть відображені у кваліфікаційній роботі.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Дисципліни ОНП "Економіка"
Короткий зміст навчальної програми: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи є обов'язковою компонентою наукової складової освітньо-наукової програми для здобуття кваліфікаційного рівня магістра, а також є завершальним етапом навчання на певному освітньому рівні, передує виконанню студентами кваліфікаційних робіт і передбачає узагальнення й удосконалення здобутих студентами знань, практичних умінь і навичок, оволодіння професійним досвідом з метою їх підготовки до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для виконання магістерської кваліфікаційної роботи. Базами практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи можуть бути підприємства, організації, установи, які відповідають вимогам програми практики та можливого подальшого працевлаштування студентів. Студенти можуть самостійно підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати їх для укладання відповідних договорів. З базами практики (підприємствами, організаціями, установами) університет укладає договори про її проведення за визначеною формою. Ці договори є юридичною основою для проходження студентами практики.
Опис: Загальне ознайомлення з базою практики. Проходження інструктажу з техніки безпеки. Відомості про суб’єкт господарювання, організаційно-правова характеристика; зовнішнє середовище; система планування та економічного аналізу; внутрішня економічна політика. Збір вихідних даних, оцінювання фінансово-економічного стану суб’єкта господарювання. Аналіз фінансових показників, інтенсивності використання ресурсів, ефективності різних видів діяльності, конкурентоспроможності, економічного потенціалу. Ознайомлення з інноваційно-інвестиційною діяльністю бази практики. Оцінювання та аналізування показників ефективності інвестиційної діяльності. Розроблення пропозицій щодо удосконалення діяльності суб’єкта господарювання Виконання індивідуального завдання за темою магістерської кваліфікаційної роботи.
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання письмового звіту про проходження практики та його захисту.
Критерії оцінювання результатів навчання: письмовий звіт про проходження практики (80%) захист звіту (20 %)
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Методичні рекомендації з проходження практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-наукової програми (ОНП) за спеціальністю 051 «Економіка» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» всіх форм навчання / Укл.: В.В. Козик, Н.Є. Селюченко, О.Б. Мусійовська – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2022. – 25 с. 2. Економіка підприємства: навч. посібник / В.В. Козик, О.Ю. Ємельянов, О.Я.Загорецька, В.М. Мельник, О.І. Гудзь– Львів : Вид-во «Простір –М», 2014. 406 с. 3. Економіка підприємства : підручник / за заг. ред. С. Ф. Покропивного. - 3-є вид., перероб. та доп. К. : КНЕУ, 2016. 528 с. 4. Партин Г.О.Селюченко Н.Є. Фінансовий менеджмент: підручник. Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка». 2018. 388 с. 5. Ястремська О. М. Формування відносин підприємства із суб’єктами зовнішнього середовища : монографія / О. М. Ястремська, В. О. Письмак. Харків : Вид. ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2014. 240 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).