Основи технології ремонтно-будівельних робіт
Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.03.E.092
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Будівельне виробництво
Лектор: к.т.н., доцент Котів Михайло Васильович, к.т.н., асистент Петренко Олексій Вікторович
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Завдання:
ІНТ. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі будівництва та цивільної інженерії.
СК04. Здатність обирати і використовувати відповідні обладнання, матеріали, інструменти та методи для проєктування та реалізації технологічних процесів будівельного виробництва
КСП308. Здатність виконувати економічний аналіз у процесі планування забудови, благоустрою, реконструкції, утриманні та експлуатації міських територій і об’єктів міського господарства, використовувати методи інвестиційної оцінки містобудівних об’єктів та міських територій, які підлягають реконструкції.
КСП310. Здатність в складі проектної групи приймати участь в проектуванні об’єктів міського господарства та супроводжувати процес проектування містобудівних об’єктів.
Результати навчання: Засвоїти: основні дефекти і пошкодження конструкцій будівель і споруд, їх вплив на несучу здатність конструкцій, схеми та способи їх підсилення, а також правильно вибрати технологію виконання вказаного підсилення та методи ремонту.
Вміти: перевірити несучу здатність існуючих констукцій будівель і споруд, вибрати способи їх підсилення та вміти розробляти технологічні карти на виконання ремонту, підсилення чи заміни основних конструктивних елементів будівль та споруд, розраховувати основні техніко-економічні показники проекту.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - “Архітектурні конструкції”;
- „Будівельні конструкції”;
- „Будівельна механіка”;
- “Технологія будівельного виробництва”;
- “Експлуатація будівель і споруд міського господарства”;
Короткий зміст навчальної програми: Огляд і обстеження будівель і споруд міського господарства, основні дефекти і пошкодження основних конструкцій будівель і споруд.Провірочні розрахунки несучої здатності конструкцій по двох граничних станах, вплив на несучу здатність дефектів і пошкоджень. Основні схеми і способи підсилення конструкцій. Основи технології виконання робіт по підсиленню конструкцій, розробка технологічних карт на основні види ремонтно-будівельних робіт. Контроль якості і приймання виконаних робіт. Техніка безпеки.
Опис: Загальні положення, характер і особливості проведення ремонтно-будівельних робіт. Основні поняття, класифікація та визначення.
Відбудова та відновлення, основні поняття та визначення. Відбудова та відновлення зруйнованих війною будівель та інфраструктури в Україні.
Методики обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів.
Дефекти та тріщини. Технологія виконання робіт з ремонту тріщин в бетонних і залізобетонних конструкціях. Принципи підбору будівельних матеріалів для виконання ремонту.
Ремонт і підсилення бетонних конструкцій. Технологія виконання робіт із відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій (фундаменти, колони, балки, ригеля, масивні монолітні конструкції та ін.).
Ремонт і підсилення кам’яних стін (відновлення стін і перемичок, підсилення стовпів і простінків, забезпечення просторової жорсткості будинків, контроль якості і приймання виконання робіт).
Технологія ремонтно-будівельних робіт бетонних і залізобетонних конструкцій, що підлягають впливу різного виду агресивних середовищ. Причини виникнення корозії бетону та агресивні впливи на будівельні конструкції.
Гідроізоляція. Види і призначення гідроізоляції. Способи проведення ремонтних робіт з влаштування гідроізоляції. Будівельні матеріали для виконання гідроізоляції.
Технологія проведення ремонтних робіт з влаштування ін`єкційної (проникної) гідроізоляції. Гідроізоляція стін і підлог підвальних приміщень.
Технологія проведення ремонтних робіт з влаштування штукатурної гідроізоляції. Влаштування горизонтальної гідроізоляції стін.
Торкрет-бетон для будівництва та ремонту залізобетонних споруд. Особливості технології ремонтно-будівельних робіт методом торкретування.
Конструктивні схеми комплексного використання матеріалів для ремонту та гідроізоляції залізобетонних конструкцій
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (20%);
- підсумковий контроль (80%, контрольний захід - екзамен)
Критерії оцінювання результатів навчання: - поточний контроль - 30%
- підсумковий контроль - 70%,
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Литвинов О.О. и др..Технология строительного производства.. К.: Вища школа, 1986.
2. Швиденько В.І. Монтаж будівельних конструкцій. К.: Вища школа, 1987 р.
3. Атаєв С.С. Індустріальна технологія будівництва з монолітного бетону. М.: Стройиздат, 1989.
4. Яворський В.Р. Механізація монтажних робіт при капітальному ремонті будинків. К.: Будівельник, 1972.
5. ДБН В.1.2-2:2006. Навантаження і впливи./ МІНБУД України. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2006р.-75с.;
6. ДБН В.3.1 -2002. Ремонт і підсилення несучих і огороджувальних конструкцій і основ промислових будівель та споруд ./ МІНБУД України. – Київ.: 2002р.- 185 с.;
7. ДБН А.3.2-2.-2009. Охорона праці і промислова безпека у будівництві ./ МІНБУД України. – Київ.: 2009р.-180с.;
8. ДБН В.2.1-10-2009. Основи та фундаменти споруд. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2009р.-83с.;
9. ДБН В.2.6-163-2010. Сталеві конструкції. / МІНБУД України./ МІНБУД України. – Київ.: 2011р.-202с.;
10. ДБН В.2.6-98-2009. Бетонні та залізобетонні конструкції./ МІНБУД України. – Київ.: 2011р.-73с.;
11. ДБН.В.2.6-161-2010. Дерев»яні конструкції./ МІНБУД України. – Київ.: 2010р.-96с.;
12. ДБН В.2.6-162-2010. Кам’яні та армокам»яні конструкції. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2010р.-103с.;
13. Михалко В.Р. Ремонт конструкцый крупнопанельных зданий.-М., Стройиздат, 1986,-312С.;
14. Яворський В.Р. Механізація монтажних робіт при капітальному ремонті будинків. –К., Будів.1972. –99С.;
15. Кушнирюк Ю.Г. и др. Справочник по технологии капитального ремонта жилых и общетсвенных зданий. К.: Будівельник, 1989. –256С.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).
Основи технології ремонтно-будівельних робіт (курсовий проєкт)
Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.03.E.094
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Будівельне виробництво
Лектор: к.т.н., ст. викладач Петренко Олексій Вікторович
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Засвоїти: основні дефекти і пошкодження конструкцій будівель і споруд, їх вплив на несучу здатність конструкцій, схеми та способи їх підсилення, а також правильно вибрати технологію виконання вказаного підсилення та методи ремонту.
Вміти: перевірити несучу здатність існуючих констукцій будівель і споруд, вибрати способи їх підсилення та вміти розробляти технологічні карти на виконання ремонту, підсилення чи заміни основних конструктивних елементів будівль та споруд, розраховувати основні техніко-економічні показники проекту.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - “Архітектурні конструкції”;
- „Будівельні конструкції”;
- „Будівельна механіка”;
- “Технологія будівельного виробництва”;
- “Експлуатація будівель і споруд міського господарства”;
Короткий зміст навчальної програми: Огляд і обстеження будівель і споруд міського господарства, основні дефекти і пошкодження основних конструкцій будівель і споруд.Провірочні розрахунки несучої здатності конструкцій по двох граничних станах, вплив на несучу здатність дефектів і пошкоджень. Основні схеми і способи підсилення конструкцій. Основи технології виконання робіт по підсиленню конструкцій, розробка технологічних карт на основні види ремонтно-будівельних робіт. Контроль якості і приймання виконаних робіт. Техніка безпеки.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (20%);
- підсумковий контроль (80%, контрольний захід - екзамен)
Рекомендована література: 1. Литвинов О.О. и др..Технология строительного производства.. К.: Вища школа, 1986.
2. Швиденько В.І. Монтаж будівельних конструкцій. К.: Вища школа, 1987 р.
3. Атаєв С.С. Індустріальна технологія будівництва з монолітного бетону. М.: Стройиздат, 1989.
4. Яворський В.Р. Механізація монтажних робіт при капітальному ремонті будинків. К.: Будівельник, 1972.
5. ДБН В.1.2-2:2006. Навантаження і впливи./ МІНБУД України. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2006р.-75с.;
6. ДБН В.3.1 -2002. Ремонт і підсилення несучих і огороджувальних конструкцій і основ промислових будівель та споруд ./ МІНБУД України. – Київ.: 2002р.- 185 с.;
7. ДБН А.3.2-2.-2009. Охорона праці і промислова безпека у будівництві ./ МІНБУД України. – Київ.: 2009р.-180с.;
8. ДБН В.2.1-10-2009. Основи та фундаменти споруд. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2009р.-83с.;
9. ДБН В.2.6-163-2010. Сталеві конструкції. / МІНБУД України./ МІНБУД України. – Київ.: 2011р.-202с.;
10. ДБН В.2.6-98-2009. Бетонні та залізобетонні конструкції./ МІНБУД України. – Київ.: 2011р.-73с.;
11. ДБН.В.2.6-161-2010. Дерев»яні конструкції./ МІНБУД України. – Київ.: 2010р.-96с.;
12. ДБН В.2.6-162-2010. Кам’яні та армокам»яні конструкції. ./ МІНБУД України. – Київ.: 2010р.-103с.;
13. Михалко В.Р. Ремонт конструкцый крупнопанельных зданий.-М., Стройиздат, 1986,-312С.;
14. Яворський В.Р. Механізація монтажних робіт при капітальному ремонті будинків. –К., Будів.1972. –99С.;
15. Кушнирюк Ю.Г. и др. Справочник по технологии капитального ремонта жилых и общетсвенных зданий. К.: Будівельник, 1989. –256С.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).