Основи технічного забезпечення оцінки нерухомості

Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 6.193.03.E.103
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Кадастр територій
Лектор: д.т.н. Губар Ю.П.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ІНТ. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми геодезії та землеустрою із застосуванням сучасних технологій, теоретичних положень та методів дослідження фізичної поверхні Землі, її форми, розмірів та гравітаційного поля, проведення вимірів на земній поверхні для відображення її на планах та картах, для розв’язання різних наукових і практичних завдань. ФКС 3.1. Знання і розуміння основних теорій, методів, принципів і методик у сфері землеустрою та кадастру; ФКС 3.2. Вибір методів, засобів та обладнання для виконання робіт з землеустрою та кадастру; ФКС 3.3. Базові знання основних нормативно-правових актів та додаткових матеріалів, чинних інструкцій та інших нормативних документів в галузі землеустрою та кадастру; ФКС 3.9. Працювати з геодезичними приладами, створювати геодезичні мережі, виконувати кадастрове знімання і складати плани землеволодінь і землекористувань, обчислювати площі земельних ділянок, складати робочі креслення для виносу проектів в натуру (на місцевість) та інше; РН3.1. Знати нормативно-правову, методичну бази державного земельного кадастру, кадастрів природних ресурсів, землеустрою. РН3.2. Застосовувати сучасні методи і засоби використання новітніх технологій при виконанні робіт з кадастру та землеустрою. РН3.5. Демонструвати знання з організації та управління земельно-кадастровим виробництвом, роботами з оцінки земель та нерухомого майна. РН3.6. Володіти методами геопросторових кадастрових даних для виконання управлінських рішень у сфері кадастру та землеустрою.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Державний земельний кадастр та оцінка нерухомості, Оцінка нерухомості.
Короткий зміст навчальної програми: У процесі оцінки генеруються та оцінюються альтернативні варіанти використання оцінюваних об’єктів приймаються рішення щодо їх оптимального використання. Результати проведеної оцінки слугують інформаційною базою для моніторингу впливу управлінських рішень на поточну і прогнозовану ринкову вартість об’єктів. Метою викладання дисципліни є формування у студентів знань, умінь та навиків, що дасть їм можливість самостійно вирішувати практичні завдання з оцінки об’єктів у матеріальній формі, а саме: оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них; оцінки машин і обладнання. Дисципліна має завдання забезпечити студентам теоретичні і практичні заняття з оцінки земель, будівель та споруд сучасними методами. Мета та завдання аналізу. Найбільш ефективне використання вільної земельної ділянки, покращеної земельної ділянки. Особливі випадки при аналізі найбільш ефективного використання земель. Методичний підхід співставлення цін продажу подібних об’єктів (аналогів продажу). Методичний підхід капіталізації чистого доходу. Методичний підхід з урахування витрат на спорудження об’єктів нерухомого майна. Метод співставлення продаж. Економічний метод. Метод співвіднесення. Метод капіталізації земельної ренти. Інвестиційний метод. Метод залишку для землі. Метод розподілення доходу. Метод розвитку. Загальні вимоги до звіту з експертної грошової оцінки нерухомості. Структура звіту з оцінки нерухомості.
Методи та критерії оцінювання: • звіти з лабораторних робіт, усне опитування - (40%) • підсумковий контроль (60 %, контрольний захід): письмово-усна форма (60%)
Рекомендована література: 1.Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» / Верховна Рада України. Закон від 12.07.2001 № 2658-III. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2658-14. 2. Міжнародні стандарти оцінки; пер. з англ. С.О. Пузанка. – [ 8-ме видання]. – К.: «АртЕк», 2008. – 432 с. 3. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні: [навч. пос.]/ Ю. Ф. Дехтяренко, М. Г. Лихогруд, Ю. М. Манцевич, Ю. М.Палеха. К.: Профі, 2007, - 624 с. 4. Перович Л.М. Оцінка нерухомості: навч.посібник / Л.М.Перович, Ю.П.Губар. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 325с. 5. Фридман Д., Ордуэй Н. Анализ и оценка приносящей доход недвижимости. — М.: Дело ЛТД, 1995. — 440с. 6. Харрисон Г. С. Оценка недвижимости. — М.: РИО Мособлупрполиграфиздат, 1994. — 231с.