Курортна справа

Спеціальність: Готельно-ресторанна справа
Код дисципліни: 6.241.01.E.050
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Туризм
Лектор: Доцент Теодорович Л.В.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Сформувати у майбутнього фахівця глибокі знання з організації та управління в курортній справі
Завдання: Здатність діяти соціально відповідально та свідомо, реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. Здатність працювати в команді. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях. Здатність організовувати сервісно-виробничий процес з урахуванням вимог і потреб споживачів та забезпечувати його ефективність. Здатність до організації та управління рекреаційних закладів на курортних територіях. Розуміти економічні процеси та здійснювати планування, управління і контроль діяльності суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу.
Результати навчання: Визначати та формувати організаційну структуру підрозділів, координувати їх діяльність, визначати їх завдання та штатний розклад, вимоги до кваліфікації персоналу. Аналізувати сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності та рекреаційного господарства. Знати специфіку розвитку курортних територій, принципи, процеси і технології організації роботи в курортній сфері.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Основи туризмознавства; Менеджмент готельно-ресторанної справи, Менеджмент готельно-ресторанної справи; Організація послуг харчування; Маркетинг та рекламно-інформаційна діяльність в готельно-ресторанному бізнесі; Організація готельного господарства; Організація анімаційної діяльності в готельно-ресторанному бізнесі.
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Курортна справа» розроблена і викладається студентам спеціальності «Готельно-ресторанна» з метою їхньої підготовки до роботи у закладах курортного господарства. Належить до циклу фахових дициплін за вибором. Курс спрямований на формування у студентів знань про типи курортів, курортні ресурси, особливості організації курортів; засоби та методи санаторно-курортного лікування, а також особливості сучасних курортів та курортного господарства різних країн світу. Підготовлені фахівці отримують здатність розв’язувати спеціалізовані завдання та практичні проблеми, а також приймати самостійні рішення під час професійної діяльності у закладах курортного господарства.
Опис: Курорти як центри розвитку лікувально-оздоровчого туризму. Класифікація та типологія курортів. Клімат як природний лікувальний ресурс. Мінеральні води як природний лікувальний ресурс. Організація санаторно-курортного обслуговування. Типи санаторно-курортних та лікувально-оздоровчих закладів.Основні принципи організації санаторно-курортної діяльності в Україні. Характерника курортного комплексу України. Курортне господарство країн світу. Сучасні тенденції функціонування курортів. Порядок та правила забезпечення санаторно-курортного лікування.
Методи та критерії оцінювання: • Поточний контроль (50 %) - практичні заняття, усне опитування, індивідуальна контрольна робота • Підсумковий контроль (50%) диференційований залік є сумою результатів поточного та підсумкового контролів.
Критерії оцінювання результатів навчання: 88 – 100 балів – («відмінно») 71–87 балів – («добре») 50 – 70 балів – («задовільно») 00 - 49 балів – («не атестований»)
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 88 – 100 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 71–87 балів – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 50 – 70 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 00 - 49 балів – («не атестований») з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач. положень.
Рекомендована література: 1. Заваріка Г.М. Курортна справа. Навчальний посібник / Г.М. Заваріка. – Київ: Центр учбової літератури, 2015. – 264 с. 2. Курортологія : підручник / О. М. Кравець, А. А. Рябєв ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. – 167 с. 3. Туристична курортологія / Укл.: Бойко І.Д., Савранчук Л.А. – Чернівці: Рута, 2007. – 116 с. 4. Фоменко Н. В. Рекреаційні ресурси та курортологія [Текст] : підручник для студ.екологічни хспец.вищих навч.закладів / Н. В. Фоменко ; відп. ред. І. Б. Рижий ; Інститут менеджменту та економіки. - Івано-Франківськ : [б.в.], 2001. – 240 с. 5. Шестопалов В.М., Проблеми класифікації мінеральніх вод України і перспективи виявлення їх різноманітності / В.М. Шестопалов, Г.М. Негода, М.В. Набока, Н.Б. Овчиннікова // Проблеми мінеральних вод (Збірник наукових праць) , 2005. – 458 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).