Вступ до фаху "Фінанси, банківська справа та страхування"

Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 6.072.00.O.002
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Фінанси
Лектор: професор Шкварчук Людмила Олександрівна, доцент Федевич Людмила Станіславівна
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є формування у студентів знань та навичок з вибору сектору фінансової сфери, у якому прагне працювати майбутній фахівець-фінансист.
Завдання: Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. Здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, оцінювати сучасні економічні явища. Розуміння особливостей функціонування сучасних світових та національних фінансових систем та їх структури.
Результати навчання: • Знати і розуміти теоретичні основи та принципи фінансової науки, особливості функціонування фінансових систем. • Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави. • Визначати досягнення і ідентифікувати цінності суспільства на основі розуміння місця предметної області у загальній системі знань, використовувати різні види та форми рухової активності для ведення здорового способу життя.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Макроекономіка, Фінанси, гроші та кредит
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна спрямована на ознайомлення студентів з навчальним закладом, його історією та традиціями, структурою та особливостями діяльності кафедри фінансів, навчально-наукового інституту, формування початкової уяви про фінанси та професію фінансиста, формування системи знань про сутність і зміст спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», систему організування навчального процесу і вимоги до фахівців.
Опис: Фінанси як форма економічних відносин. Фінанси домогосподарств. Публічні фінанси. Корпоративні фінанси. Міжнародні фінанси. Фінансові послуги. Банківська справа. Страхування.
Методи та критерії оцінювання: поточний контроль (100%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Усне вибіркове та фронтальне опитування, виконання та захист індивідуальних робіт, виконання та захист контрольної роботи, виконання ситуаційних завдань, дискусія, тестовий контроль.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Шкварчук Л. О. Вступ до фаху "Фінанси, банківська справа та страхування": навч. посібник. Львів, 2019. 230 с. 2. Фінанси : метод .реком. до самост. роботи. Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2023. 84 с.. 3. Прутська, О., & Мартинова, Л. (2023). УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНИМИ ФІНАНСАМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ. Економіка та суспільство, (55). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-55-57 4. Фінансова інфраструктура: навчальний посібник. / Федевич Л.С., Тревого О.І., Ливдар М.В., - Львів - 2022р, Видавництво “Новий Світ – 2000”, – 180 с
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).