Управління установами соціальної сфери
8.232.00.01 Управління установами соціальної сфери
Кваліфікація: Магістр з соціального забезпечення
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 роки
Інститут: Інститут гуманітарних та соціальних наук
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Соціальна робота
Особливі умови вступу: Нема
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання освітньої програми, написання та публічний захист (демонстрація) магістерської кваліфікаційної роботи.
Характеристика освітньої програми: Опис предметної області.
Об’єкти вивчення: принципи і закономірності функціонування соціальної сфери, як сукупності інститутів соціального захисту, соціального страхування, та інших інституцій соціальної сфери відповідно до покладених на них функцій та повноважень.
Цілі навчання: підготовка фахівців соціального забезпечення, здатних розв’язувати складні управлінські задачі і проблеми в установах соціальної сфери
Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи управлінських процесів в установах соціальної сфери.
Методи, методики та технології: Загальні: загально-управлінські, загально-наукові, наукового дослідження. В сфері соціального забезпечення: соціально-економічні, організаційно-розпорядчі, правові, соціологічно-статистичні, психологічні, діагностичні.
Інструменти та обладнання: сучасні універсальні та спеціалізовані інформаційні системи та програмні продукти, що застосовуються в соціальній сфері та в сфері наукового дослідження.
Основний фокус освітньої програми: Формування цілісної здорової (на основі холістичного підходу) особистості фахівця загальної практики соціального забезпечення, готового до управлінської діяльності на всіх рівнях управління в установах соціальної сфери, до творчого розв'язання різного роду проблем соціальної сфери і задоволення потреб клієнтів на законодавчо-правовій основі, здатного до саморозвитку, самоактуалізації, самореалізації.
Програмні результати навчання: 1.Використовувати сучасні теорії, методологію і методи соціальних та інших наук стосовно до завдань фундаментальних та прикладних досліджень у сфері соціального захисту.
2.Критично оцінювати результати наукових досліджень і різні джерела знань щодо соціального забезпечення, формулювати висновки та рекомендації щодо його впровадження.
3.Володіння методами комунікації у застосуванні різних форм взаємодії та спільної діяльності.
4.Застосовувати іноземні джерела при виконанні завдань науково-дослідної та прикладної діяльності, висловлюватися іноземною мовою, як усно, так і письмово.
5.Проектувати теоретичну модель роботи з об’єктами соціального забезпечення в рамках соціальних служб, організацій, установ.
6.Самостійно й автономно знаходити інформацію необхідну для розвитку професійних навичок та якостей.
7.Застосовувати загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних задач та здійснення наукового дослідження.
8.Автономно приймати рішення в складних і непередбачуваних ситуаціях.
9.Організовувати спільну діяльність фахівців різних галузей і непрофесіоналів, здійснювати їх підготовку до виконання завдань соціальної допомоги.
10.Пояснювати та надавати обґрунтовані відповіді населенню щодо форм, методів та засобів надання соціальної допомоги, пенсійного забезпечення та страхування.
11.Планувати і проводити наукові дослідження в системі соціального захисту населення та висвітлювати їх результати.
12.Виявляти потреби різних верств населення та розробляти відповідні програми соціального захисту щодо їх вирішення.
13.Аналізувати ефективність реалізації соціально-економічної підтримки населення та здійснювати відповідну корекцію в межах напряму діяльності.
14.Демонструвати ініціативу, самостійність, оригінальність, генерувати нові ідеї для розв’язання завдань професійної діяльності.
15.Визначати можливості конституційного та правового регулювання суспільних відносин, забезпечувати оптимальні моделі соціально-правового супроводу орієнтованих на загальнолюдські цінності.
16.Розробляти програми навчання та обміну досвідом в системі соціального захисту населення.
17.Демонструвати позитивне ставлення до власної професії та відповідати своєю поведінкою етичним принципам і стандартам соціальної роботи.
18.Розробляти та апробувати соціальні проекти і технології.
19.Управляти стратегіями організаційних змін в установах соціальної сфери.
20.Застосовувати технології супервізії у формуванні людського ресурсу установи соціальної сфери;
21.Використовувати інноваційні технології інформаційних ресурсів соціальної сфери.
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між НУ «Львівська політехніка» та іншими університетами України. У рамках програми ЄС Еразмус+ .
Практика/стажування: Важливим аспектом підготовки фахівців з управління установами соціальної сфери є управлінська та кваліфікаційна практики, які проходять в закладах соціального захисту населення, таких як: Департаменти соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, структурних підрозділах Пенсійного фонду України, Фонду зайнятості України, та інших установах соціальної сфери.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Шаповалова Тетяна Вікторівна, к.е.н., доцент кафедри соціології та соціальної роботи. Тел. +38(032) 258-321-85; +38(032) 258-321-86; +38(098)1197433, Tetiana.V.Shapovalova@lpnu.ua
Професійні профілі випускників: Професійний профіль - управлінська діяльність в державних і недержавних установах соціального захисту.
Професійний профіль - управлінська діяльність в державних і недержавних установах соціального страхування.
Професійний профіль - управлінська діяльність в інших установах соціальної сфери
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Зорієнтованість програми на підготовку професіоналів з управління, як в соціальному забезпеченні так і в соціальній сфері в цілому, комплексний багатоаспектний характер якої передбачає упровадження інноваційних підходів до процесів управління, зокрема стратегіями організаційних змін, супервізії та стратегії цифрової трансформації соціальної сфери.
Викладання окремих дисциплін англійською мовою.
Програма надає можливість здобувачам освіти будувати індивідуальні освітні траєкторії.
Програма передбачає формування навичок володіння методами та прийомами поглибленої самостійної науково-дослідної роботи у процесі вивчення дисциплін, під час проходження практики та виконання кваліфікаційної роботи.