Виконання магістерської кваліфікаційної роботи
Спеціальність: Управління установами соціальної сфери
Код дисципліни: 7.232.01.O.022
Кількість кредитів: 15.00
Кафедра: Соціологія та соціальна робота
Лектор: Шаповалова Тетяна Вікторівна, к.е.н., доцент
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: 1.Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
2.Здатність розробляти і управляти проектами.
3.Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
4.Навички міжособистісної взаємодії.
5.Здатність виявляти ініціативу та підприємливість.
6.Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
7.Здатність працювати в команді.
8.Здатність планувати та здійснювати соціальні дослідження з метою виявлення й аналізу соціально значимих проблем і факторів досягнення соціального благополуччя різних груп населення.
9.Здатність до впровадження методів і технологій інноваційного практикування та управління в системі соціального забезпечення.
10.Здатність до критичного оцінювання соціальних наслідків політики у сфері прав людини та сталого розвитку суспільства.
11.Здатність налагоджувати соціальну взаємодію, співробітництво, попереджати та розв’язувати конфлікти.
12.Здатність розробляти і впроваджувати програми соціального захисту населення.
13.Здатність до ефективного менеджменту організації у соціальній сфері.
Результати навчання: 1.Використовувати сучасні теорії, методологію і методи соціальних та інших наук стосовно до завдань фундаментальних та прикладних досліджень у сфері соціального захисту.
2.Критично оцінювати результати наукових досліджень і різні джерела знань щодо соціального забезпечення, формулювати висновки та рекомендації щодо його впровадження.
3.Застосовувати іноземні джерела при виконанні завдань науково-дослідної та прикладної діяльності, висловлюватися іноземною мовою, як усно, так і письмово.
4.Проектувати теоретичну модель роботи з об’єктами соціального забезпечення в рамках соціальних служб, організацій, установ.
5.Застосовувати загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних задач та здійснення наукового дослідження.
6.Планувати і проводити наукові дослідження в системі соціального захисту населення та висвітлювати їх результати.
7.Управляти стратегіями організаційних змін в установах соціальної сфери.
8.Застосовувати технології супервізії у формуванні людського ресурсу установи соціальної сфери
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: 1. Іноземна мова за професійним спрямуванням.
2. Методологія і методи наукового дослідження.
3. Фінансово-економічне забезпечення установ соціальної сфери.
4. Цифрові трансформації соціальної сфери.
5. Особистісна і комунікаційна ефективність керівника установи соціальної сфери.
6. Професійний супровід людського ресурсу в установах соціальної сфери.
7. Адміністрування організаційної діяльності установи соціальної сфери.
8. Управлінська практика.
9. Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи.
10. Захист магістерської кваліфікаційної роботи.
Короткий зміст навчальної програми: Здійсненя самостійного наукового дослідження проблем, пов'язаних з адмініструванням установ соціальної сфери, їхньої діяльності та управління персоналом установи.
Опис: Магістерську кваліфікаційну роботу за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення» необхідно виконувати на матеріалах об’єкта проходження управлінської і переддипломної практики, якими можуть бути установи в сферах соціального захисту, соціального страхування, медичній, освітній, що є юридичними особами, мають самостійну звітність та можливість інформаційного забезпечення дослідження обраної теми.
У магістерській кваліфікаційній роботі, як у теоретико-прикладному дослідженні подається характеристика актуальної організаційно-управлінської або соціально- економічної, соціальної проблеми на підставі проведеного її аналізу на прикладі функціонування конкретної установи, де здобувач освіти проходив практику, на основі чого обґрунтовуються можливі варіанти її практичного вирішення.
Методи та критерії оцінювання: Відгук наукового керівника магістерської кваліфікаційної роботи пишеться (друкується) в довільній формі, визначаючи за можливістю:
- актуальність наукового дослідження, відповідність змісту магістерської кваліфікаційної роботи до плану;
- ступінь самостійності у виконанні магістерської кваліфікаційної роботи;
новизну поставлених питань та оригінальність їх вирішення, повноту і якість розроблення теми дослідження;
- вміння працювати із фаховою літературою, рівень застосування автором теоретичних знань для вирішення конкретних практичних завдань;
- рівень оволодіння методами та інструментарієм дослідження;
- визначення глибини і комплексності підходу при аналізі економічних, соціальних, політичних та правових процесів;
- логічність, послідовність, аргументованість, грамотність викладення
матеріалу;
- відповідність вимогам державного стандарту;
- можливість практичного застосування випускної кваліфікаційної роботи або її окремих частин;
- позитивні сторони та недоліки;
- оцінку якості виконаної магістерської кваліфікаційної роботи та ефективності запропонованих заходів;
- загальну оцінку роботи (позитивну або негативну), оцінку роботи за чотирибальною системою: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»;
- висновок про те, якою мірою вона відповідає визначеним вимогам до магістерських кваліфікаційних робіт;
- рівень підготовки випускника до виконання професійних функцій.
Кожна робота, після її завершення, скеровується кафедрою на зовнішню рецензію до зовнішніх рецензентів. Зовнішня рецензія подається у письмовому вигляді в довільній формі і має містити такі складові:
- висновки щодо актуальності обраної теми, практичного значення виконаної магістерської кваліфікаційної роботи;
- характеристику повноти завдання щодо розкриття теми магістерської кваліфікаційної роботи, відповідності змісту роботи завданню;
- висновки щодо використання в роботі сучасних методів дослідження, методичних підходів щодо вдосконалення діяльності установ згідно з напрямком теми магістерської кваліфікаційної роботи, елементів наукової новизни;
- оцінку конкретних пропозицій, рекомендацій щодо вдосконалення певних аспектів діяльності, підвищення його ефективності; оцінку загальних вражень від магістерської кваліфікаційної роботи (оформлення, стиль і грамотність викладення тощо);
- інші питання на погляд рецензента;
- висновок рецензента про відповідність якості виконаної магістерської кваліфікаційної роботи вимогам до таких робіт, про можливість допущення її до захисту і, за бажанням, може бути висловлено зауваження та думку про оцінку роботи за чотирибальною системою: «відмінно», «добре», задовільно», «незадовільно».
Критерії оцінювання результатів навчання: Цінність представленої до захисту магістерської кваліфікаційної роботи визначається на основі:
-актуальності змісту дослідження піднятої проблеми;
-відповідності сучасному стану і перспективам розвитку управління в установах соціальної сфери;
-виконання дослідження конкретних проблем на замовлення керівників соціальних установ;
-можливості запровадження результатів дослідження у теорію та практику управління та адміністрування установ соціальної сфери.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: Шкала перетворення оцінок за захист кваліфікаційної магістерської роботи:
відмінно - 94 бали
добре - 80 балів
задовільно - 60 балів
незадовільно - 0 балів
Рекомендована література: 1.Астрелін, І. М., Концевой А. Л., & Концевой, С. А. (2017). Основи наукових досліджень: навчальний посібник. Київ : НТУУ «КПІ».
2.Балановська, Т. I., Михайліченко, М. В., & Троян, А. В. (2020). Сучасні технології управління персоналом. Київ: ФОП Ямчинський О.В.
3.Безпалько, О. В., Бергер, А. Д., Березянко, Т. В., Гринюк, Ю. М., Грищенко, Д. Г., Драган, О. І., ... & Чигринець, О. А. (2022). Менеджмент персоналу. Київ: НПП "ЛИНО".
4.Білецький, В. С. (2023). Методологія наукових досліджень технічних об'єктів та їх оптимізація.
5.Бірта, Г.О., & Бургу, Ю.Г. (2014). Методологія і організація наукових досліджень. – Київ: Центр учбової літератури.
6.Бруханський, Р. Ф. (2022). Методологія наукових досліджень. Тернопіль : Осадца Ю.В.
7.Важинський, С. Е., & Щербак, Т І. (2016). Методика та організація наукових досліджень : Навчальний посібник. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка.
8.Галушка, З.І., Антохов, А.А.,Запухляк, В.М., & Старощук, Б.Д., і ін. (2021). Менеджмент і адміністрування : підручник для магістрів. Чернівці: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
9.Зацерковний, В. І., Тішаєв І. В.,& В. К. Демидов. (2017), Методологія наукових досліджень: навчальний посібник. Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя.
10.Іванова, Н.С. (ed), (2021). Сучасний менеджмент у схемах і таблицях. Частина 1: навчальний посібник. Кривий Ріг : Вид.ДонНУЕТ.
11.Карагодіна, О., & Семигіна, Т. (2022). Перші дисертаційні дослідження із соціальної роботи в Україні: критична оцінка.
12.Медвідь, В. Ю., Данько, Ю. І., & Коблянська, І. І. (2020). Методологія та організація наукових досліджень (у структурно логічних схемах і таблицях).Суми: ПФ «Видавництво “Університетська книга”.
13.Михаліцька, Н. Я., Верескля, М. Р., & Михаліцький, В. С. (2019). Адміністративний менеджмент: навчальний посібник. Львів: ЛьвДУВС.
14.Монастирський, Г. Л. (2019). Теорія організації. Тернопіль: ТНЕУ.
Морушко, О. О. (2014) Кадровий менеджмент: навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки
15.Пушкар, З. М., & Пушкар, Б. Т. (2017). Кадровий менеджмент: Навчальний посібник. Тернопіль: ФОП Осадца.
16.Семигіна, Т. (2021). Етнографі ні дослідження у соціальній роботі: погляди ззовні та зсередини. Дослідження у соціальній роботі: Антологія [упор. Т. Семигіна]. Київ: Академія праці, соціальних відносин і туризму.
17.Сочинська-Сибірцева, І. М., Сторожук, О. В., & Доренська, А. О. (2023). Новітні технології управління персоналом. Кропивницький : ЦНТУ.
18.Сумець, О. М. (2021). Стратегічний менеджмент: підручник. Харків: Харківський національний університет внутрішніх справ.
19.Шейко, В.М., & Кушнаренко, Н.М.(2018). Організація та методика науково-дослідницької діяльності : підручник, 6-те вид., перероблене і доповнене . Київ : Знання.
20.Шкільняк, М. М. (ed) (2022). Менеджмент персоналу: навчально.-методичний посібник. Тернопіль: ЗУНУ.
21.Шубалог, О. М. (ed). (2023). Управління персоналом : підручник. 2-ге видпння, перероблене і доповнене. Луцьк : ЛНТУ.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).