Конструкція автомобілів і тракторів

Спеціальність: Галузеве машинобудування
Код дисципліни: 6.133.07.E.074
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Проектування машин та автомобільного інжинірингу
Лектор: д.т.н., проф. Горбай Орест Зенонович
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: В результаті вивчення дисципліни фахівець повинен знати будову та конструкцію автомобілів і тракторів, а також основні робочі процеси, що відбуваються в їхніх вузлах і механізмах. Об’єм знань, які отримає студент при вивченні даної дисципліни, повинен бути достатнім для подальшої інженерної діяльності в галузі автомобілебудування.
Завдання: Загальні компетенції: ЗК1. Здатність до абстрактного мислення. ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях. ЗК4. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК10. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій. Спеціалізовані фахові предметні компетентності: ФК6. Здатність оцінювати техніко-економічну ефективність типових систем та їхніх складників на основі застосування аналітичних методів, аналізу аналогів та використання доступних даних. ФКС7.4. Здатність орієнтуватись в основних робочих процесах, що є в основі функціонування транспортних засобів.
Результати навчання: Програмні результати навчання: РН1. Знання і розуміння засад технологічних, фундаментальних та інженерних наук, що лежать в основі галузевого машинобудування відповідної галузі. РН2. Знання і розуміння механіки і машинобудування та перспектив їхнього розвитку. РН5. Аналізувати інженерні об’єкти, процеси та методи. РН17.4. Аналізувати конструкції транспортних засобів та їх робочі процеси.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Нарисна геометрія та інженерна графіка. Теорія машин і механізмів. Гідропневмопривод та гідропневмоавтоматика.
Короткий зміст навчальної програми: В результаті вивчення дисципліни, фахівець набуває знань про загальну будову автомобіля і трактора, конструкцію механізмів шасі і робочі процеси в них, тенденції розвитку автомобіле- і тракторобудування.
Опис: Вивчення конструкцій елементів трансмісії автомобілів і тракторів. Будова елементів ходової частини автомобілів і тракторів. Гальмівна система автомобіля. Кермове керування. Підвіска автомобілів. Автомобільні колеса та шини. Ходова частина тракторів. Кермові механізми, кермові приводи, підсилювачі кермових керувань. Гальмові механізми, гальмові приводи, регулятори гальмових сил. Кузови та додаткове обладнання.
Методи та критерії оцінювання: Діагностика знань у здобувачів освіти відбувається за такими методами: 1. Захист звітів з лабораторних робіт в усній формі шляхом опитування теоретичного матеріалу. 2. Проведення письмового екзамену за результатами вивчення дисципліни, який складається з тестових завдань. 3. Проведення усної компоненти за результатами написання екзамену, питання якої ґрунтуються на змісті практичних завдань.
Критерії оцінювання результатів навчання: • письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування (30%); • підсумковий контроль - екзамен у письмовій формі (60%); • усна компонента за результатами написання екзамену (10%).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Кисликов В.Ф., Лущик В.В., Будова й експлуатація автомобілів.- Київ: Либідь, 2000, 398с. 2. Боровських Ю.І. та інші. Будова автомобілів.- Київ: Вища школа, 1991, 303с. 3. Сирота В.І. Основи конструкції автомобілів. – Київ: Арістей, 2005. – 280 с. 4. Кізман А.М. Конструкції автомобілів і тракторів. Лабораторний практикум. Київ: ІСДО, 1993
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).