Кримінологія
Спеціальність: Професійна освіта (Право)
Код дисципліни: 6.015.55.E.054
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Міжнародне та кримінальне право
Лектор: проф. Гумін О.М.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
Здатність розвязувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі професійної правничої діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування правових доктрин, принципів і правових інститутів і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Здатність застосувати знання у практичних ситуаціях
Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності
Знання і розуміння міжнародних стандартів прав людини, положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини.
Здатність до критичного та системного аналізу правових явищ і застосування набутих знань у професійній діяльності.
Результати навчання: ПР.12 (ЗВО). Аналзувати історю формування правових явищ.
ПР 31 (ЗВО). Пояснювати природу та зміст основних правових явищ і процесів
ПР 33 (ЗВО). Демонструвати розуміння змісту окремих інститутів кримінального права та процесу.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити
Кримінальне право, частина 1
Кримінальне право, частина 2
Кореквізити
Кримінально-виконавче право
Криміналістика
Короткий зміст навчальної програми: Кримінологія як наука та навчальна дисципліна Злочинність та її основні характеристики. Особа злочинця. Кримінологічне прогнозування та планування. Попередження злочинності. Злочинність неповнолітніх. Насильницька злочинність. Злочинність у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних. Економічна злочинність
Опис: Кримінологія як наука та навчальна дисципліна. Становлення кримінології як науки
Злочинність та її основні характеристики
Особа злочинця
Кримінологічне прогнозування та планування
Попередження злочинності
Злочинність неповнолітніх
Насильницька злочинність
Злочинність у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
Економічна злочинність
Методи та критерії оцінювання: Лекції, семінарські, практичні заняття, самостійна робота тощо.
Критерії оцінювання результатів навчання студентів. Поточний контроль ( 100 балів). Засобами поточного контролю є: усне опитування, виконання тестових завдань у ВНС ( 50 балів), написання рефератів; доповідей, участь у конференціях, контрольна робота(50 балів).
Критерії оцінювання результатів навчання: Критерії оцінювання включають у себе поточний та підсумковий контроль. Поточний контроль знань є органічною частиною всього навчального процесу і слугує засобом виявлення ступеня сприйняття (засвоєння) навчального матеріалу з дисципліни «Кримінологія». Самостійна та індивідуальні робота студентів передбачає цілеспрямований пошук ефективних способів вивчення дисципліни «Кримінологія», свідоме ставлення та послідовність в роботі, вміння використовувати наявну літературу і нормативну базу, планувати власну роботу.
Підсумковим контролем рівня знань студентів виступає проведення екзамену
Поточний контроль ( 40 балів). Засобами поточного контролю є: усне опитування, виконання тестових завдань у ВНС, написання рефератів; доповідей, участь у конференціях;
Екзамен- (60 балів) До складу завдань відповідно до специфіки включаються:
- тестові завдання різних рівнів складності – письмова компонента (40 балів),
- теоретичне питання нормативного або проблемного характеру – усна компонента ( 20 балів)
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: Критерії оцінювання включають у себе поточний та підсумковий контроль. Поточний контроль знань є органічною частиною всього навчального процесу і слугує засобом виявлення ступеня сприйняття (засвоєння) навчального матеріалу з дисципліни «Кримінологія». Самостійна та індивідуальні робота студентів передбачає цілеспрямований пошук ефективних способів вивчення дисципліни «Кримінологія», свідоме ставлення та послідовність в роботі, вміння використовувати наявну літературу і нормативну базу, планувати власну роботу.
Підсумковим контролем рівня знань студентів виступає проведення екзамену
Поточний контроль ( 40 балів). Засобами поточного контролю є: усне опитування, виконання тестових завдань у ВНС, написання рефератів; доповідей, участь у конференціях;
Екзамен- (60 балів) До складу завдань відповідно до специфіки включаються:
- тестові завдання різних рівнів складності – письмова компонента (40 балів),
- теоретичне питання нормативного або проблемного характеру – усна компонента ( 20 балів)
Рекомендована література: 1. Кримінологія: підручник; за заг. ред. В.В. Чернєя; О.М. Джужі. Київ: ФОП Маслаков, 2020. 612 с.
2. Головкін Б.М. Кримінологія : підручник. Харків: Право, 2020. 384 с.
3. Якимова С.В., Маковецька М.Є., Омельчук О.М. Кримінологія: Загальна та Особлива частини: підручник; за ред. С. В. Якимової. Хмельницький : Хмельницький ун-т управління та права, 2014. 442 с.
4. Кримінологія : навчальний посібник-практикум (для здобувачів вищої освіти, що навчаються на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти; заг. ред. С.А. Шалгунової. Дніпро : Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2020. 332 с. URL: http://er.dduvs.in.ua/bitstream/123456789/5157/1/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F.pdf.
5. Українська кримінологічна енциклопедія; за заг. ред. В. В. Чернєя, В. В. Сокуренка . Київ : Харк. нац. ун-т внутр. справ ; Нац. акад. внутр. справ, Кримін. асоц. України, Золота миля. 2017. 804 с.
6. Тимошенко В.І. Теоретичні проблеми кримінології. Збірник наукових праць / [уклад.: Тимошенко В.І.]. Київ : ФОП Маслаков, 2021. 300 с. 7. Велика українська кримінологічна енциклопедія. У 2 т. Т. 1: А–Л / редкол.: В.В. Сокуренко (голова), О.М. Бандурка (співголова) та ін.; наук. ред. О.М. Литвинов. Харків: «Факт», 2021. 8. Велика українська кримінологічна енциклопедія. У 2 т. Т. 2: М–Я / редкол.: В.В. Сокуренко (голова), О.М. Бандурка (співголова) та ін.; наук. ред. О.М. Литвинов. Харків: «Факт», 2021.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).