Аудит оподаткування підприємств

Спеціальність: Облік і оподаткування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.071.04.E.032
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н., доцент кафедри обліку та аналізу Литвиненко Наталія Олександрівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни «Аудит оподаткування підприємств» є засвоєння студентами знань з теорії та прикладних засад застосування принципів і процедур щодо здійснення аудиту оподаткування підприємств.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: Здатність розв’язувати складні завдання і проблеми у сфері професійної діяльності з обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог загальні компетентності: – вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми; фахові компетентності: Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків. Використовувати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг з дотриманням вимог професійної етики в процесі практичної діяльності. Здатність виконувати процедури обліково-аналітичного й контрольного забезпечення прийнтяття управлінських рішень з урахуванням сфери економічної діяльності субєкта господарювання. У результаті вивчення модуля студент повинен: засвоїти організаційні та методичні підходи до аудиту оподаткування підприємств; уміти застосовувати на практиці вимоги Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг при виконанні окремих завдань аудиту оподаткування підприємств та надання аудиторських послуг в галузі оподаткування.
Результати навчання: У результаті вивчення модуля студент повинен: засвоїти організаційні та методичні підходи до аудиту оподаткування підприємств; уміти застосовувати на практиці вимоги Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг при виконанні окремих завдань аудиту оподаткування підприємств та надання аудиторських послуг в галузі оподаткування
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: Організація і методика аудиту, Фінансовий аналіз. - коререквізити: Державний фінансовий контроль, Податове планування
Короткий зміст навчальної програми: Розгляд питань аудиту оподаткування підприємств розпочинається з розкриття теоретичних засад аудиту оподаткування суб’єктів господарювання: визначення його сутності, місця у загальній системі контролю та класифікації. Сформульовано узагальнену класифікацію помилок, які можуть мати місце у системі обліку та звітності суб’єктів господарювання та охарактеризовано правові засади відповідальності за порушення у сфері оподаткування підприємств. Під час викладення організаційних засад аудиту оподаткування підприємств структуровано узагальнено теоретичні засади організації аудиту оподаткування у розрізі структури контрольного органу, праці виконавців, забезпечення процесу аудиту та його технології. Приділено увагу стадіям аудиту оподаткування підприємств, щодо яких в аналітичному розрізі комплексно розкрито основні етапи відповідної стадії аудиту (попередньої, дослідної та завершальної). Розкрито організаційні та методичні засади здійснення аудиту розрахунків з бюджетом за загальнодержавними та місцевими податками. Завершує курс тема, у якій сформульовано методичні підходи до виконання завдання з аудиту місцевих зборів. Під час викладення лекційного матеріалу основну увагу звернено на базові принципи організації і методики аудиту оподаткування підприємств. Акцентовано на прикладних засадах здійснення незалежного (аудиторського) контролю у контексті технології аудиту: застосуванні відповідних до кожного з етапів і стадій аудиту методичних прийомів, процедур аудиту та достатньому документуванні цього процесу й формуванні робочих документів аудитора.
Опис: Теоретико-методологічні засади аудиту оподаткування підприємств. Організація аудиту оподаткування підприємств. Стадії аудиту оподаткування підприємств. Аудит оподаткування податком на прибуток підприємств. Аудит оподаткування податком на додану вартість. Аудит оподаткування податком з доходів фізичних осіб. Аудит оподаткування іншими загальнодержавними податками та зборами. Аудит оподаткування місцевими податками та зборами. Аудит оподаткування підприємств під час застосування суб’єктом господарювання спрощеної системи оподаткування і звітності.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (30%): усне опитування, захист контрольної роботи; - Підсумковий контроль (70%) – екзамен
Критерії оцінювання результатів навчання: див стор. 7 Робочої програми навчальної дивципліни "Аудит оподаткування підприємств"
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Аудит: підручник (у двох частинах) / за ред. Грушко В.І./ Брадул О.М., Шепелюк В.А, Ільіна С.Б., Юнацький М.О., Хорошенюк А.П., Брадул Т.В., 4-те вид. доп. і перероб. К. : Видавництво Ліра-К, 2019. 324 с. 2. Бурлан С. А. Організація і методика аудиту : навч. посіб. / С. А. Бурлан, Н. О. Руденко. Миколаїв : Вид-во ЧНУ ім. Петра Могили, 2017. 184 с. 3. Аудит: методика і організація : навч. посібник / Н. І. Гордієнко, О. В. Харламова, Ю. І. Мізік, О. О. Конопліна ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. 2-ге вид., перероб. і доп. Xарків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. 319 с. 4. Практичний посібник для представників місцевих органів влади. «Ази контролю і нюанси аудиту» Посібник підготовлено експертами проекту LOGICA за підтримки Європейського Союзу © LOGICA, 2019. 46 с. 5. Фінансовий контроль, ревізія, аудит : рек. покажч. літ. / уклад.І. А. Фисенко ; за ред. О. Г. Пустова, Д. В. Ткаченко. Миколаїв :МНАУ, 2018. 72 с. 6. Малишкін О.І. Облік і аудит податків в Україні: теорія, методологія, практика. Навч.-практ. посібн.. - К.: Центр учбової літератури, 2013. - 376 с. 7. Сучасний аудит. Підручник / Редько О.Ю., Пилипенко І.І., Корінько М.Д. Каменська Т.О., Проскуріна Н.М.. – К.: ДП «Інформаційно-аналітичне агентство», 2015 - 643 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).