Практика за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.00.O.049
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: ст. викл.Хомич Іван Богданович
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, формування практичних навичок, ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з виробничим процесом, технологічним циклом виробництва та бізнес-процесами тощо.
Завдання: 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу (ЗК1). 2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями (ЗК5). 3 Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел (ЗК6). 4. Здатність працювати в команді (ЗК7). 5. Здатність до використання теорій, принципів, методів і понять фундаментальних і загальноінженерних наук для професійної діяльності (ФК3). 6. Здатність здійснювати експлуатаційні розрахунки технологічних параметрів в нафтогазовій інженерії (ФК6). 7. Здатність до проектування та експлуатації складових систем і технологій підприємств нафтогазової галузі (ФК8). 8. Здатність розв’язувати виробничі та технологічні задачі з технології діагностування та ресурс об’єктів нафтогазового комплексу, видобування, транспортування та зберігання нафти і газу (ФК9). 9. Здатність здійснювати технологічне і техніко-економічне оцінювання ефективності нових нафтогазових технологій і технічних пристроїв (ФК11). 10. Здатність планувати та організовувати роботу структурного підрозділу нафтогазового підприємства (ФК13). 11. Здатність здійснювати діагностування об’єктів та конструкцій нафтогазового комплексу, прогнозувати фізико-механічні властивості отриманих матеріалів, їх експлуатаційні характеристики та ресурс (ФК1.2). 12. Здатність та уміння вирішувати технічні завдання щодо проектування, будівництва, ремонту, реконструкції та відновлення надземних ділянок трубопровідних систем (ФК1.5). 13. Здатність виконати аналіз технічного стану та встановлювати необхідний обсяг контролю якості трубопровідних систем. Планувати поточний і капітальний ремонт при будівництві, ремонті, реконструкції та відновленні трубопровідних систем (ФК1.6). 14. Спроможність здійснювати проектування нафтогазових об’єктів, оформляти необхідну технологічну і технічну документацію, використовувати фізико-математичний апарат для вирішення розрахунково-аналітичних завдань (ФК1.8). 15. Здатність та готовність вирішувати технічні завдання щодо проектування, будівництва, ремонту, реконструкції та відновлення переходів магістральних трубопроводів (ФК2.1). 16. Здатність експлуатувати і обслуговувати технологічне обладнання, яке використовується при будівництві, ремонті, реконструкції та відновлення нафтових і газових об’єктів, трубопровідного транспорту (ФК2.2). 17. Спроможність здійснювати проектування трубопровідних систем, оформляти необхідну технологічну і технічну документацію, використовувати фізико-математичний апарат для вирішення розрахунково-аналітичних завдань (ФК2.4). 18. Здатність та готовність брати участь у реалізації ремонтно-відновлювальних робіт, відпрацюванні нових технологічних режимів при будівництві, ремонті, реконструкції та відновленні нафтових і газових трубопровідних систем та комплексів (ФК2.8).
Результати навчання: 1. Знаходити необхідну інформацію в науковій та довідковій літературі, базах даних, Інтернет та інших джерелах, оцінювати, інтерпретувати та застосовувати цю інформацію (РН5). 2. Застосовувати сучасні цифрові технології та спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання інженерних та управлінських задач, пов’язаних з реалізацією базових нафтогазових технологій технології діагностування ресурс об’єктів нафтогазового комплексу, видобування, транспортування та зберігання нафти і газу (РН7). 3. Планувати та організовувати роботу структурного підрозділу нафтогазового підприємства відповідно до вимог безпеки життєдіяльності, охорони праці та охорони довкілля (РН16). 4. Організовувати та керувати професійним розвитком осіб та груп у сфері нафтогазової інженерії (РН18). 5. Здатність оцінювання енергетичної ефективності процесів та розробка технологічних процесів виготовлення або ремонту конструкцій та виробів нафтової та газової промисловості (РН1.3). 6. Знання основних методів дослідження та аналізу навантажень, переміщень, напружено-деформованого стану в елементах конструкцій, методів проектних та перевіркових розрахунків виробів (РН1.5). 7. Обізнаність з основами організації праці на базі знань трудового законодавства і норм охорони праці (РН1.6). 8.Навички з організації роботи підрозділів виробництва нафтогазового профілю. Володіння основами підприємницької діяльності (РН2.2). 9. Знання експлуатації і обслуговування технологічного обладнання, яке використовується при будівництві, ремонті, реконструкції та відновлення нафтових і газових (РН2.4). 10. Знання методів оперативного контролю за технічним станом технологічного обладнання, що використовується при будівництві, ремонті, реконструкції та відновлення устаткування і елементів трубопровідного комплексу (РН2.5). 11. Обізнаність з основами організації праці на базі знань трудового законодавства і норм охорони праці (РН2.7). 12. Уміння спілкуватися, включно усну та письмову комунікацію, українською мовою та однією з іноземних мов (англійською, німецькою, французькою) (КОМ1). 13. Здатність використання різноманітних методів, зокрема, нафтогазових технологій та інженерії для спілкування на професійному та соціальному рівні (КОМ2). 14. Навички вербального та письмового презентування практичних розробок в напрямку нафтогазових технологій та інженерії (КОМ3). 15. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення (АіВ1). 16. Здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань (АіВ2). 17. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики (АіВ3). 18. Здатність демонструвати розуміння основних екологічних засад, охорони праці та безпеки життєдіяльності та їх застосування в галузі нафтогазових технологій та інженерії (АіВ4).
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Технологія будівництва переходів магістральних трубопроводів - Спорудження магістральних трубопроводів - Сертифікація та акредитація трубопроводів та нафтогазосховищ - Управління підприємствами нафтогазового комплексу
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент ознайомлюється із сучасними технологіями та формами організації праці у сфері нафтогазової справи; здобуває професійні уміння і навички, на базі одержаних під час навчання в університеті теоретичних знань та практичної підготовки, для прийняття самостійних рішень у процесі професійної діяльності; ознайомлюється і набуває практичних навичок з основними технологічними процесами буріння свердловин різного призначення; вивчає задачі, що розв'язують нафтогазові підприємства в конкретних геолого-технічних умовах.
Опис: Практика за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи тривалістю 3 тижні проводиться у 8 семестрі ОКР бакалавр і є частиною методичного процесу з практикуму, який проходять студенти на кафедрі НГІЗ.
Методи та критерії оцінювання: Підсумковий контроль (100%, захист звіту із практики)
Критерії оцінювання результатів навчання: Критерії оцінювання результатів навчання здобувачів освіти. Представлення та захист звіту з практики за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи, що виконується за поставленим завданням (100 балів).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Програма практики за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи для студентів / Укл.: А.Р. Дзюбик. — Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2011. — 10 с
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).